TheSky Atlas + další ke stažení

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

TheSky Atlas + další ke stažení

#16

Příspěvek od Vejr »

Mozna prave proto udelali tu novou verzi, ktera je pro format A3 ;)
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

TheSky Atlas + další ke stažení

#17

Příspěvek od Vabra »

Tyhle mapy jsem si před časem stáhnul do počítače a zkusil jsem si vytisknout jednu stranu na A4ku. Ve všech verzích (set A,B,B-C) mi to přišlo hodně přeplácané a hlavně nejslabší hvězdy byly sotva viditelné za plného bílého světla (co teprve v noci při slabém červeném světle).
Ono mozna zaleezi i na kvalite tisku. Ja jsem si vytisknul atlasek verze A na A4 jako prirucni a ten preplacany opravdu docela je, ale jako rychla reference je to OK a rozhodne tam toho je mnohem vice nez na podobnych (cena za tu preplacanost).

Verze A3 Panoramic Set (posledni sada linku) mne natolik nadchla, ze jsem jeste vecer zajel do Copy General s fleskou a nechal si ji oboustrane vytisknout na A3 a zalaminovat jako polni atlas... (stalo to lehce pod 2000Kc).

Jedinou drobnost bych autorum teto verze vytknul a to rozdeleni do tri PDF kde druhe ma lichy pocet stran a tudiz pri oboustranem tisku to neklapne. Nastesti se problem tykal az poslednich stranek s jiznim polem, takze jsem se z toho nejak vykroutil za cenu ze nemam vsech 56 stran ale o dve mene.

Mozna kdo mate acobat by to slo pred tiskem spojit do jednoho PDF...

Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

TheSky Atlas + další ke stažení

#18

Příspěvek od Vejr »

To je prvni, co jsem udelal Spojit je do jednoho...
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

TheSky Atlas + další ke stažení

#19

Příspěvek od ladis »

Vyse uvedeny TriAtlas pouzivam jiz pres rok, daval jsem jiz tenkrat link k dispozici.

Atlas mam vytisteny laserovou tiskarnou na A4 - 107stran (sekce B), vse zalaminovano a pouzivam spokojene v terenu.

Je to skutecne spickovy atlas a zadarmo!

Hleda se mi s nim bajecne.
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

TheSky Atlas + další ke stažení

#20

Příspěvek od baranka »

Vyse uvedeny TriAtlas pouzivam jiz pres rok, daval jsem jiz tenkrat link k dispozici.  Já jsem ho sem dával kvůli tomu poslednímu , z ledna tohoto roku.
Newton 114/900
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

TheSky Atlas + další ke stažení

#21

Příspěvek od ladis »

Jasne, diky moc!

Je to skutecne velmi vydareny atlas. Od doby jeho laminace nepouzivam nic jineho k vyhledavani... (maximalne screeny z CdC).

Na takoveto vyborne veci je treba odkazovat casteji.
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Lukemon
Příspěvky: 1891
Registrován: 07. 12. 2008, 23:24
Bydliště: Jedovnice, okr. Blansko
Věk: 43

TheSky Atlas + další ke stažení

#22

Příspěvek od Lukemon »

No já nevim ale TriAtlas v A4 si myslím že bude asi hůře přehledné(podle monitoru),i ta sekce A tak na mě působí.

Asi tak jak psal Sasa3 a 2.díl map sekce B mě nejde načíst natož stáhnout.
Dobson SW 250/1200,  N 150/750, ED80/600 na AZ-4,  TELE VUE Paracorr, Panoptic 24mm 68°,  Nagler 13,9,7,5, 3.5mm 82°,  SW Planetary 8,7,6,5,4mm UWA-58°, 2"SW/SWA 38mm 70°, Celestron 15x70,  UHC Lumicon, UHC-S BDP, CLS Astronomik, 2x Polarizační BDP
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

TheSky Atlas + další ke stažení

#23

Příspěvek od michal.b »

Me se ten atlas vcelku libi, ale pro pouziti k vizualnimu pozorovani v terenu je opravdu dost preplacany. Dosah bych udelal tak o 0,5mag mensi (pricemz bych ovsem zachoval nebo i zvetsil kotoucky hvezd), souradnicovou sit v sede barve, dvojhvezdy mene napadne a upravil bych vyber a znaceni objektu (konkretne mi dost vadi ruzne obskurni rozlehle mlhoviny v podobe obrovskych, vzajemne se prekryvajicich ctvercu - tam by mel byt jejich skutecny tvar, bud jako kontura nebo jako seda plocha).
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

TheSky Atlas + další ke stažení

#24

Příspěvek od baranka »

No já nevim ale TriAtlas v A4 si myslím že bude asi hůře přehledné(podle monitoru),i ta sekce A tak na mě působí.

Asi tak jak psal Sasa3  a 2.díl map sekce B mě nejde načíst natož stáhnout.Musí se kapánek čekat než se to stáhne,když už se to uloží,tak je to načtené v podstatě ihned.
Newton 114/900
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

TheSky Atlas + další ke stažení

#25

Příspěvek od ladis »

Mne sekce B na A4 v terenu maximalne vyhovuje, nemenil bych na atlase nic.

Vse skvele citelne, pritom prehledne, hvezd dostatek pro pohodlny star-hoping...
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Sasa3
Příspěvky: 4622
Registrován: 06. 11. 2007, 15:22
Bydliště: Ricany
Kontaktovat uživatele:

TheSky Atlas + další ke stažení

#26

Příspěvek od Sasa3 »

Aby jste mě špatně nepochopili, TriAtlas je dobrá věc, jenom si myslím, že by šel do terénu ještě vylepšit (přesně v duchu poznámek michala.b). Taky zvažuji, že si vytisknu verzi B. Zatím ale váhám.
   Při pozorování používám Pocket Sky Atlas vydaný Sky&Telescope, který mi přijde ideální pro malé a střední dalekohledy. Je ve formátu menší knihy (tak 21x15cm), barevný a opravdu přehledný, křídový papír, kroužková vazba - fakt si dali docela záležet. Přitom je docela podrobný a s hledáčkem 9x50 jde najít prakticky jakýkoliv objekt tak, aby byl v zorném poli 150mm Newtona. Zjistil jsem ale, že na tmavé obloze je v 150mm dalekohledu vidět/tušit víc objektů, než je v tomto atlase zakresleno. Jde hlavně o galaxie, např. v kupě galaxií v Com jsem viděl těch obláčků víc, kdežto v atlase je jenom jedna - NGC4889. Mít v těchto případech po ruce něco podrobnějšího by nebylo k zahození (koukat u takto slabých objektů do CdC na monitoru notebooku není to pravé...).
ATC82/1670, Telementor, AS80, AS110, FOA-60Q, Tak 100DZ
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
Uživatelský avatar
Kath
Příspěvky: 3
Registrován: 13. 01. 2011, 16:47

TheSky Atlas + další ke stažení

#27

Příspěvek od Kath »

Díky moc za uvedené odkazy!! TriAtlas je geniální, asi budu tisknout na A2 pro domácí potřeby, TheSky Atlas zase do terénu. Je super po x dní vytrvalého hledání nalézt papírové mapy... Pozorování se zapnutým noťasem mě fakt neláká :)
Prací vědců je vzít něco krásného a udělat z toho graf.
Uživatelský avatar
dworki
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 06. 2011, 07:45

TheSky Atlas + další ke stažení

#28

Příspěvek od dworki »

TriAtlas mě naprosto nadchnul. Vytisknul jsem sekci A jako přehled a sekci B na A4, nastrkal do průsvitek a do tenkého šanonu. Moje první hopsání po hvězdách, které jsem absolvoval právě s tímto atlasem, šlo s mým 6'' Dobsonem naprosto hladce. Řekl bych, že je v atlase vidět tak akorát hvězd, aby se dalo orientovat. Tisk na laserovce v práci zadarmo, euroobaly za stovku a šanon do padesátky. Nikdy jsem s klasickým tištěným atlasem nepracoval, ale možnost vytáhnout stránku, plácnout magnetkou na dalekohled hned vedle okuláru mi přijde jako zásadní výhoda šanonové verze. Jedinou nevýhodu jsem poznal, když jsem potmě sbíral rozsypané listy... ale to nemůžu vyčítat atlasu, za to můžou ruce:-)
Uživatelský avatar
Oko1
Příspěvky: 966
Registrován: 02. 06. 2009, 15:05

TheSky Atlas + další ke stažení

#29

Příspěvek od Oko1 »

U mě doma je TriAtlas ve všech verzích:-) dohromady 4, přičemž B+C je na fotmátu A3 a pěkně svázané. Je to nádherný atlas, který slouží i jako placebo v době hnusného zimního počasí atd ::)
Astrograf 300/f3 - f4,5, SW Esprit ED 100 F5,5 reduced to F4, Moravian G2-8300, Dobson 250/1400, TV Nagler 7mm a Panoptic 24mm, BDP Hyperion 17mm, BDP Scopos 35mm, WO 7x50
Montáž G53F a HEQ5, Lacerta Mgen2 guider
Uživatelský avatar
Ja.Ro
Příspěvky: 24
Registrován: 15. 10. 2012, 16:35

TheSky Atlas + další ke stažení

#30

Příspěvek od Ja.Ro »

Na stránkách TriAtlasu http://www.uv.es/jrtorres/triatlas.html jsou neaktivní odkazy na stažení COMPLEMENTARY EDITION #1:
Intermediate Set B / C with 218 detailed charts - 9 PDF souborů  (A4 page size, ISO) a COMPLEMENTARY EDITION #2: Panoramic Set with 56 charts - 4 PDF soubory (A3 page size, ISO). Žel ani Google mi nepomohl. Tak se obracím s prosbou na někoho z Vás. kdo má tyto soubory k dispozici, jestli by se o ně podělil a poskytl je ke stažení. Děkuji
Odpovědět