Vymenim astronomii za jiny konicek

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4218
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Vymenim astronomii za jiny konicek

#1

Příspěvek od biker.fm »

To pocasi me vyslovene deprimuje, tolik mesicu porad zatazeno. Tak me napadla otazka, kdyby kdokoliv z Vas musel vymenit sveho astro-konicka za jineho konicka, copak by to bylo ?
U me by to bylo velke akvarium s rybickami, to pry uklidnuje :-)
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

Vymenim astronomii za jiny konicek

#2

Příspěvek od baranka »

kosmonautika ;)
Newton 114/900
Uživatelský avatar
Lukemon
Příspěvky: 1891
Registrován: 07. 12. 2008, 23:24
Bydliště: Jedovnice, okr. Blansko
Věk: 44

Vymenim astronomii za jiny konicek

#3

Příspěvek od Lukemon »

Já ho nevyměním,snad jen že bych se víc věnoval rodině,nic jinýho mě víc nezajímá,jen všeobecně.
Dobson SW 250/1200,  N 150/750, ED80/600 na AZ-4,  TELE VUE Paracorr, Panoptic 24mm 68°,  Nagler 13,9,7,5, 3.5mm 82°,  SW Planetary 8,7,6,5,4mm UWA-58°, 2"SW/SWA 38mm 70°, Celestron 15x70,  UHC Lumicon, UHC-S BDP, CLS Astronomik, 2x Polarizační BDP
Uživatelský avatar
Daja
Příspěvky: 193
Registrován: 04. 03. 2009, 18:39

Vymenim astronomii za jiny konicek

#4

Příspěvek od Daja »

Pěstování subtropických rostlin. Někde jsem slyšela, že to budeme brzy potřebovat.
Shqwert
Příspěvky: 163
Registrován: 29. 06. 2007, 02:41

Vymenim astronomii za jiny konicek

#5

Příspěvek od Shqwert »

Možná jsem ho už vyměnil, a to za sběr staré optiky.
Neuvěřím, dokud neuvidím...
Uživatelský avatar
Kubajz
Příspěvky: 402
Registrován: 20. 11. 2006, 23:05
Bydliště: Praha

Vymenim astronomii za jiny konicek

#6

Příspěvek od Kubajz »

Nepotřebuji vyměňovat, vedle astronomie mám dlouholetou mineralogii, montanistiku či svou úchylku na vinyly...takže je-li mírně hnusně, vyrazím na šutry, je-li echt hnusně jdu hledat na netu nové LP do sbírky, není co řešit ;)
Jakub Kristek
Obrázek
Uživatelský avatar
honza.ho
Příspěvky: 982
Registrován: 20. 05. 2007, 06:31

Vymenim astronomii za jiny konicek

#7

Příspěvek od honza.ho »

To je docela pěkné téma. Hodně často bojuji s volným časem, protože se mimo astronomii věnuji ještě pohybovým aktivitám, kondiční cvičení/Taekwondo - v domácích podmínkách, není už žádný čas na to, abych za tímto účelem někam jezdil.

Bez nich si to v dnešní době kdy člověk sedí třeba 11 hodin v práci u počítače nedovedu představit. Jsou ale stále až na druhém místě, občas je to boj. Pokud by z nějakého důvodu astronomie padla, pravděpodobně by její čas získala právě tato aktivita.

Na focení jsem vždy potřeboval alespoň 2 hodinovou přípravu a to samé věnuji denně druhému koníčku. Volného času máme ale všichni málo a často je nutné zvolit priority nebo udělat kompromis ... :)
Web: http://www.space-walk.info
Technika: FSQ85ED, SW70/500,15×70, QHY9,QHY8L Color,QHY5,
QHY 2"m.FW, 2"L,R,G,B,C,Ha, HEQ5, budka, i7 16gb, SSD&NAS, Nexus S+G.Tab, Wacom 4 L
Cloud: DropBox
guli16
Příspěvky: 210
Registrován: 15. 03. 2009, 15:23

Vymenim astronomii za jiny konicek

#8

Příspěvek od guli16 »

Jelikož ted sem zacatecník tak mi astronomie zabírá hodně času hlavně čtením a vysedáváním u astrfora:D...Ale kdybych to mel vyměnit tak za nejakou sportovni cinnost ....a nebo vice casu pro pratele :D
Dobson SW 200/1200 ,sw planetary 5 a 7 mm ,SP 10 a 25 mm
Uživatelský avatar
Miloš Žák
Příspěvky: 799
Registrován: 28. 07. 2005, 20:04
Věk: 44

Vymenim astronomii za jiny konicek

#9

Příspěvek od Miloš Žák »

Mym druhym konickem, momentalne dost zanedbavanym, jsou stare motocykly Jawa.
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3425
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Vymenim astronomii za jiny konicek

#10

Příspěvek od hamr »

Nevyměním jí za nic, má vzhledem k počasí, tisíce možností a pokud fotíte, tak další 1000 na 2!! Můj bývalý kůň modely historických lodí už aspoň 10 let silně zanedbávám a druhý Makrofoto, hlavně brouci, chci udržet a obnovit. Brouci se fotí ve dne a astro v noci!!! Vot takaja ukazka z loňska!!! Letos chci vyrazit za roháčema na Pálavu!! Slibuju si to už 3 roky!! Tenhle je ze zahrady na zámku Hluboká. Pardon za OT, ale vybídlo mě to k tomu ;):
http://www.astro.cz/galerie/d/16537-1/IMG_0023.jpg

A pak že nejsou mimozemšťani ;D!!

EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4218
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Vymenim astronomii za jiny konicek

#11

Příspěvek od biker.fm »

http://www.astro.cz/galerie/d/16537-1/I ... pgOmlouvam se za OT, ale mi to neda, nepochvalit, moc pekna makro-fotka.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
lada777
Příspěvky: 80
Registrován: 25. 01. 2009, 07:17

Vymenim astronomii za jiny konicek

#12

Příspěvek od lada777 »

Asi bych se víc věnoval potápění, teď to dost zanedbávám..... Na co nikdy nezapomenu je pohled na měsíc v úplňku v 1 hodinu po půlnoci na Seneckých jazerách z hloubky 4metrů, jen občas narušený bublinami z dýchacího přístoje....to byla vážně paráda.... ::)
Dobson SW 254/1200 + setové okuláry
triedr 20x60
home made refraktor 60x600 (muzejní kus)
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6091
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Vymenim astronomii za jiny konicek

#13

Příspěvek od Roman (Rick) »

Tak možno by to teraz chcelo prejsť na rádioastronómiu  :D. Ale fakt. To počasie je fakt na draka. Naozaj neviem, čo by som robil, keby mám záľubu len v astronómii.
Okrem nej sa rád zaoberám fotením, teda ak nie oblohy, tak denného fota krajinky (aj IR), zvierat vo voľnej prírode, či makrofota. Potom tu je môj ďalší kôň a tým je horská cyklistika - freeride. Všetky tri sú moje No. 1. No a okrem nich je tu ešte aj posilňovňa, ak sa podarí ;D.

Hamr: no jo, a potom, že odkiaľ berú tie námety na votrelca a podobné príšery, ja som ich tiež zopár našiel :D:

Strehúň:
http://astronomyfoto.yw.sk/gal/pic/anim/P1040186.jpg

Modlivka:
http://astronomyfoto.yw.sk/gal/pic/anim/P1020643.jpg

Modráčik:
http://astronomyfoto.yw.sk/gal/pic/anim/P1020730.jpg
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Vymenim astronomii za jiny konicek

#14

Příspěvek od caribic10 »

Také přihodím polínko do ohně.

Za hodně dlouhodobého koníčka u sebe považuji sběr zkamenělin. Vlastním vcelku dost "velikou" sbírku kamenů a zkamenělin které jsem nasbíral. Sběru zkamenělin jsem se věnoval od cca 8 let kdy mě začal jako snad každého kluka zajímat pravěk. Dnes mi už opravdu nezbývá času abych se někde prohrábaval v zemi. Škoda...  :-/
Nadruhou stranu je tento koníček tak rozmanitý, zajímavý a až neuvěřitelný stejně jako astronomie...

Úplně OT ale téma si o to samo říká:

Kuba
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
mikpp
Příspěvky: 147
Registrován: 28. 01. 2008, 05:19
Bydliště: Krnov
Věk: 54

Vymenim astronomii za jiny konicek

#15

Příspěvek od mikpp »

Pánové, ti brouci jsou opravdu nádherní. To počasí je fakt nanic. Aby bylo tak dlouho skoro trvale zataženo a i jinak ošklivo - to si snad ani nepamatuju. Osobně mám mimo astronomie ještě dvě vážné záliby: lítání s modely a motorku (návrat po letech=opožděná puberta). Sice si vzhledem k době pro provozování s astronomií nepřekáží, ale špatné počasí jim taky nesvědčí.
Takže vlastně nemám za co bych měnil. A to je dobře.
Lídlskopy Messier R102, Skylux 70/700
Odpovědět