Šumava Star Party 2009

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Šumava Star Party 2009

#31

Příspěvek od ladis »

dvader napsal:
Mail byl posílán pouze na lidi, kteří chodí na MAČ, neb je to akce MAČem pořádaná a navíc jiné adresy nemám...
Parkovat se tam dá ale není tam zase moc místa - podle přihlášených a počtu aut budeme muset vymyslet "zasedací" pořádek. ;)
Ja se ptal proto, ze od posledni, treti operace kolene mam jen pul roku a nejen kvuli stale trvajicim bolestem moc neujdu, resp. jen po rovine a nemohu se na vice, jak par metru tahat s nicim tezsim, nez je dobson. Pokud by pro me jiz nezbylo parkovaci misto, nemohl bych se, bohuzel, zucastnit. Snad se misto najde, byl bych za nej moc rad. Tento sraz si nechci nechat ujit.
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Šumava Star Party 2009

#32

Příspěvek od Vejr »

ja myslim, ze ti ostatni radi se stehovanim pomohou ;)

Jinak ja na MAC chodim a v hromadnem rozesilani jsem nebyl ;D
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3534
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Šumava Star Party 2009

#33

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Ahoj,

může se zúčastnit někdo, kdo na MAČi nikdy nebyl a navíc nebude mít v té době asi dalekohled?:)

Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Šumava Star Party 2009

#34

Příspěvek od Pavuk_ »

Tharos napsal: Tak tak, na 27.-29. 3. připadá další bezměsíčný víkend a chatka je volná, přesněji řečeno už je předběžně zarezervovaná :). Dneska mi volal Martin (dvader) a věci měly docela rychlý spád... Termín je to výborný - ještě stihneme zimní souhvězdí a už by možná nemusel být sníh. Jen co se k tomu dostanu, tak zase zprovozním ten web s informacemi a přihlašováním, jenom do konce týdne celkově moc nestíhám :(... Ale s tím termínem už můžete na sto procent počítat. Na koho měl kontakt, tak Martin posílal dneska krátký mail odpoledne - došel vám?
Mne nedosiel ale hlasim sa! Ten termin sa kryje tiez s Messierovym maratonom
http://www.messiermarathon.com/marathon_dates.htm , vyborne. Na Sumavu pridem rad ho absolvovat 8)
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2346
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

Šumava Star Party 2009

#35

Příspěvek od Cassi »

honza42 napsal: Ahoj,

může se zúčastnit někdo, kdo na MAČi nikdy nebyl a navíc nebude mít v té době asi dalekohled?:)

Jo, může  

Cassi

PS: vytvoril jsem samostatne vlakno Šumava Star Party 2009
Objevy planetek (2): 2002 EL163 and 2002 GX187.
Objevy proměnných hvězd (130): CzeV #245, 270, 323, 365, 370; SvkV 23 a spousta dalších...
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1745
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Šumava Star Party 2009

#36

Příspěvek od Chef »

To vypadá, že nakonec obsadíme celou chatku:-)
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina APO 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, AM5, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI: 294MC,462MC,662MC,2600MM,2600MCduo; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst;
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4578
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Šumava Star Party 2009

#37

Příspěvek od dvader »

Jasně akce není uzavřená, pokud to z toho vyplývalo, tak se omlouvám... Pouze jsme si nejprve v rámci MAČe udělali průzkum, kdo by měl zájem - musí se totiž zaplatit záloha za pronájem chaty a tak aby nás nebylo zbytečně málo. ;)

Ale podle vašeho zájmu problém s malou účastí rozhodně nebude... ;D
Závazně přihlašovat se bude až zprovozní Tharos stránku s pokyny.

To ladis:
Neboj, parkování pro tebe bude a s odnosem techniky ti také pomůžeme - pozorujeme cca 200m od chaty.

To vejr:
Sorry, neměl jsem tě v adresáři MAČe - napraveno...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4578
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Šumava Star Party 2009

#38

Příspěvek od dvader »

Ještě pro navnadění pár info o chatě - než budou Tharosovy stránky...

Link je zde:
http://www.woodcraft.cz/index.php?right ... an=cs&sid=
Chata má pokoje od 2 až do 7 osob a 14-místné podkroví. Topit si budeme muset sami v kotli - že bychom udělali rozpis služeb...  ;D
Jsou tam společné toalety a sprchy. A dále velká společenská místnost sloužící jako jídelna a kuchyň. Vybavení kuchyně je super (2 sporáky, rychlovarky, nádobí, atd.) a v pohodě vystačí pro kapacitu chaty.
Z výše uvedeného vyplývá, že jídlo bude na každém z vás - nic hromadného neplánujeme. Pozor - přímo v místě se nedá nic koupit, musí se jet někam autem, takže doporučuji jídlo sebou...

Super je, že v chatě nebydlí ani správce - prostě dostaneme klíče a budeme tam sami :-)

P.S.
Majitelé jsou citliví na přezouvání, takže přezuvky sebou a dodržovat!!! Ať nás nejebou jako minule  :D
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Šumava Star Party 2009

#39

Příspěvek od ladis »

dvader napsal: To ladis:
Neboj, parkování pro tebe bude a s odnosem techniky ti také pomůžeme - pozorujeme cca 200m od chaty.

Dekuju moc za parkovaci misto!

Samozrejme se pokusim co nejvice prenest tech 200m sam, nebudu nikoho obtezovat. Jen si musim davat obrovsky pozor, abych na snehu neuklouzl, to bych se bolesti asi zblaznil a mohlo by to rupnout (drzi mi to srouby).

Moc se tesim, minule jsem celou vasi akci hltal alespon pres internet, nebot jsem byl nechodici. Hlavne aby vyslo pocasi!

Moc se tesim. Diky za zorganizovani!
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 697
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

Šumava Star Party 2009

#40

Příspěvek od Tharos »

Lidi, zůčastnit se může samozřejmě KAŽDÝ. Každý je srdečně zván. A opravdu akce nijak přímo nesouvisí s MAČem, jen na prvním ročníku byla účast MAČistů velká, a tak možná právě proto ten názor vznikl...

Prvotní myšlenku akce na Šumavě měl Michal, já jsem mu ji poté pomohl realizovat (hlavně proto, protože na Šumavě bydlím), akce byla vloni maximálně otevřená a bude i letos.

Ta komunikace po e-mailu není ideální, já sám nejsem v kopiích a už jsem ztratil přehled :). Ale slibuji, že zprovozním co nejdřív ten web... Chtěl bych, aby se přes něj každý mohl registrovat, případně upravovat závaznost své účasti, aby tam byly veškeré informace... jenom tenhle týden se to kvůli zápočtům stihnout nedalo :(.

Ladisi, o Tvém kolenu vím a samozřejmě můžeš plně počítat s parkovacím místem tak blízko chatě, jak jen to bude možné! Klidně Ti můžeme zařídit i nějaký šikovný pokoj, aby nebyl třeba zrovna úplně na půdě - není vůbec žádný problém.

Pokusím se web dát dohromady přes víkend. Myslím si, že centralizovat to na samostatný web bude úplně ideální, minule se to osvědčilo...

Díky moc všem za kladný ohlas - chatka už je zarezervovaná. To, že to prvotní info posílal Marin e-mailem nebylo za účelem odtržení se od zbytku světa, ale za účelem rychlého zjištění, zda je ten termín opravdu akceptovatelný.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11421
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Šumava Star Party 2009

#41

Příspěvek od MaG »

Těším se na dalš vaše info k akci, docela mně zaujalo, že Ladis jede, budu ho otravovat, že bych jel s ním :)
I když ono tady z Liberce nebo Jablonce nás asi bude chtít víc, napadá mně minimálně ještě ladin. Tak sem zvědav, zda se pro nás případně najde místo.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Šumava Star Party 2009

#42

Příspěvek od ladis »

Muzu v aute uvolnit jedno misto, zbytek obsadi dobson, zidle, tasky, EQ-5, lidlskop

Takze rad Te, MaGu, vezmu!
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Slavik
Příspěvky: 5
Registrován: 20. 03. 2008, 03:13

Šumava Star Party 2009

#43

Příspěvek od Slavik »

Posílám také předběžnou přihlášku.
Slavik
triedr SkyMaster 15 x 70, ta druhá půlka:)
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Šumava Star Party 2009

#44

Příspěvek od michal.b »

Akce bude mit vlastni internetovou stranku s podrobnymi informacemi, kde bude mozne se zaregistrovat. Vydrzte jeste par dni, at si Tharos uzije klidne Vanoce ;)
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Šumava Star Party 2009

#45

Příspěvek od Duk »

Slavik napsal: Posílám také předběžnou přihlášku.
Slavik
Rovněž posílám předběžnou přihlášku s možností + jedna osoba + společný úložný prostor v pick-upu.
Odpovědět