Re: Kniha:

Rakety, sondy, mise....zkrátka dobývání vesmíru a vše kolem!
Odpovědět
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha:

#1

Příspěvek od MaG »

Na příspěvcích podobného typu mně nejvíc zaráží, že

- je vkládá absolutně nový člen
- obsahují v první větě narážku na chování lidí na AF, aniž by o nich mohl nový člen něco vědět
- ihned poté svůj účet zase zruší

Podle mně příspěvek si klade za cíl zpropagovat knihu, aniž by se bál narážek hodných bulváru a zneužívá pravidel AF, kdy se může kdokoli přihlásit, zaspamovat a zase odhlásit.

Je to minimálně nevhodný způsob chování. Asi víte, co jsme zde dělali se spamem..

Vzhledem k tomu, že příspěvek měl hlavně za cíl vyprovokovat diskuzi, navrhl bych ho spíš upravit, aby nezněl provokativně, nebo smazat, když danému člověku nestálo ani za to zůstat registrován a knihu samotnou zpropagovat v jiném tématu AF vhodnějším způsobem.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24313
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Kniha:

#2

Příspěvek od MilAN »

Martine, prosím, odpočiň si .
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Re: Kniha:

#3

Příspěvek od Habl »

Mám za to, že už si více členů přihřálo takto svoji polívčičku.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Vaclavik Michal
Příspěvky: 93
Registrován: 21. 01. 2007, 20:40

Re: Kniha:

#4

Příspěvek od Vaclavik Michal »

Jako moderator sekce Kosmonautika zde tento prispevek ponecham, ikdyz porusuje pravidlo 4 a v kontextu udalosti minulych nekolika dni castecne i pravidlo 2.

Martine, to ze byl prispevek napsan z neregistrovaneho uctu "astronom84" muze byt zarazejici, ale nemuzes pouze na zaklade toho zacit budovat konspiracni teorie Navic je jako kontaktni email uvedena adresa Petra (kubala@astro.cz). Jestli to napsal nebo nenapsal Petr bych vsak tady neresil, protoze to je uplne jedno a zbytecne by to vyvolalo dalsi flamewar.

Takze bych toto vlakno ponechal jako prostor pro komentare k novym, starym a zajimavym knizkam o kosmonautice. Cokoli jineho vymazu!
Uživatelský avatar
dusko
Příspěvky: 76
Registrován: 17. 01. 2003, 03:28

Re: Kniha:

#5

Příspěvek od dusko »

to ze ma p. kubala potrebu takto detinsky avizovat svoju knihu je jedna vec, ale mne sa paci, ked tu najdem aviza na nove knihy a pod. astr. zalezistosti. mozno by nebolo odveci napr. premenovat sekciu astrobazar na napr. komercne oznamenia a pridat tam sekciu nove knihy na trhu... kto to ma vzdy obiehat - navyse vo vlakne by sa urcite objavovali aj komentare a ludia by nemuseli takto pokutne prispievat. clovek objavi knihu v knihkupectve, mrkne na forum a ak tam, este nie je, napise o nej.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha:

#6

Příspěvek od MMys »

V tom ti přece nic nebrání, sekce tady na to je. Jmenuje se "Software a literatura". Připadalo by mi sice poěkud nevhodné, pokud to tam napíše sám autor (tím netvrdím že se to stalo, to je přinejmenším diskutabilní), ale v zásadě bych to asi byl ochotný tolerovat, pokud to budou osamocené případy.

Pokud by se ale zavedla sekce komerční oznámení, budeme tady z toho mít za chvíli inzertní server na všechno možné. Tomu bych se rád vyhnul.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
psmolly
Příspěvky: 1377
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03

Re: Kniha:

#7

Příspěvek od psmolly »

No nevim. To, že někdo sem napíše o knize, která vychází není nic špatného, když se týká astronomie. Myslím také, že Petr je natolik inteligentní člověk, že nějakou anonymní propagaci nemá zapotřebí. Diskutovat můžeme o tom, jestli to má být tady nebo v sekci o knihách (podle mě je to jedno). A pokud se nový uživatel zaregistroval jenom kvůli tomu, aby nám řekl o nové knize a pak nechtěl déle na fóru setrvat............ nic co by nás mělo naštvat ;)
SW newton 254/1200, EOS 300D, Philips SPC 900nc, Canon A590is,  EQ2, malokuk SW 80/400     http://www.astroam.estranky.cz http://www.firesportcheb.estranky.cz
Vaclavik Michal
Příspěvky: 93
Registrován: 21. 01. 2007, 20:40

Re: Kniha:

#8

Příspěvek od Vaclavik Michal »

baranka napsal: zde je ukázka http://www.astro.cz/_data/files/2008/09/24/ukazka.pdf
Dalsi hezka knizka o kosmonautice, tentokrat i hodne barevna, coz je urcite dobre. Skoda jen, ze uz v ukazce jsou dve chyby :(
Vaclavik Michal
Příspěvky: 93
Registrován: 21. 01. 2007, 20:40

Re: Kniha:

#9

Příspěvek od Vaclavik Michal »

kubala napsal: Mimochodem, chyby jaké? Možná pravopisné, ukázka je z doby, kdy ještě text neprošel korekturou.
Pravopisná je tam jenom jedna, co jsem si vsiml, ale na zacatku je uvedeno, ze text neprosel redakcni upravou, takze toto jsem vubec nemyslel. Slo mi o spatnou cenu dalekohledu (ta se uvadi vetsinou 2 - 2,5 mld. USD) a o rychlost jeho obehu ve vysce kolem 600 km je 7,5 km/s.

Víc se k vykonstruovaným nesmyslům vyjadřovat nebudu. Není to ale první případ, v červnu letošního roku se mě MaG a Václavík pokoušeli vyhodit z astro.cz, slušný člověk ať posoudí jejích úmysly
Co mas namysli Petre? To ze jsem preposlal Pavlu Suchanovi maily lidi z tohoto fora, kteri se na mne obratili s zadosti o pomoc v dobe kdy ses tu pod ruznymi nicky snazil rozpoutat flamewar? Poslal jsem mu to s tim, ze to nijak nekomentuju a at s veci nalozi sam dle vlastniho uvazeni. Co udelal opravdu nevim. Pokud mne to neveris, nebo mas jine dukazy - sem s nima. Pokud budes chtit, klidne se dohodnu s Pavlem a mailovou korespondenci tu vystavim, aby bylo videt ze ja jsem se niceho spatneho nedopustil.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24313
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Kniha:

#10

Příspěvek od MilAN »

Vaclavik Michal napsal:
Slo mi o spatnou cenu dalekohledu (ta se uvadi vetsinou 2 - 2,5 mld. USD) a o rychlost jeho obehu ve vysce kolem 600 km je 7,5 km/s.
Napsat o něčem, že to je chyba, a potom napsat tohle, se mi zdá trochu nekorektní.
V knize je uváděna rychlostr 8 km/s.Což je přeci matematicky naprosto přesné ( a o přesnost jde, že ?).
Naopak, v protiargumentu uváděným 600 km a 7,5km/s lze vytkout to, že na kruhové dráze ve výšce 600 km je rychlost 7,56, zaokrouhleno na 1 desetinné místo tedy 7,6 km/s, že dráha nemá konstantní výšku 600 ale pohybuje se historicky v rozmezí cca 620-565 km nad zemí .

K protiargumentu o ceně bych nerad dělal jakékoliv závěry. Nikde není uvedeno, co která cena obsahuje. Je tedy otázkou jaká to je cena ?
Jen výroba ? vývoj a výroba ? s dopravou na dráhu ? s údržbovými misemi a výrobou a vývojem náhradních a nových aparatur ? se započítáním nákladů na výstavbu řídícího centra a nákladů na řízení a provoz od roku 1990? je v ceně např. i cena za GSC ?
Pokud budu argumentovat jako odpůrce projektu, uvedu, že cena byla příliš vysoká a že dosahuje za projekt výše 8 mld $ . Mám pravdu ?

Osobně se na knihu těším, protože články p.Kubaly jsou jednak čtivé , jednak obsahově bohaté. A přehled celé jedné generace "dobývání" kosmu bude jistě zajímavý.

Nemyslím si, že by se nedobré osobní vztahy měly promítat do hodnocení práce toho druhého.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha:

#11

Příspěvek od BiF »

MilAN napsal:
Osobně se na knihu těším, protože články p.Kubaly jsou jednak čtivé , jednak obsahově bohaté. A přehled celé jedné generace  "dobývání" kosmu   bude jistě zajímavý.

Nemyslím si, že by se  nedobré osobní vztahy měly promítat do hodnocení práce  toho druhého.
K tomuto se připojuji.
Až na ni narazím, prohlédnu si ji, pokud se mi bude líbit, tak si ji koupím, pokud se mi líbit nebude, tak ji nekoupím. Po pravdě řečeno, moc nechápu, o čem se tu diskutuje. Já tento příspěvek beru tak, že je to upozornění na novou knihu...
F.
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Vaclavik Michal
Příspěvky: 93
Registrován: 21. 01. 2007, 20:40

Re: Kniha:

#12

Příspěvek od Vaclavik Michal »

Fra napsal:

K tomuto se připojuji.
Až na ni narazím, prohlédnu si ji, pokud se mi bude líbit, tak si ji koupím, pokud se mi líbit nebude, tak ji nekoupím. Po pravdě řečeno, moc nechápu, o čem se tu diskutuje. Já tento příspěvek beru tak, že je to upozornění na novou knihu...
F.
Z toho duvodu jsem to tu nechal Taky si ji koupim az vyjde, letos to je tusim jiz treti knizka o kosmonautice ciste od ceskeho autora.
Vaclavik Michal
Příspěvky: 93
Registrován: 21. 01. 2007, 20:40

Re: Kniha:

#13

Příspěvek od Vaclavik Michal »

Tak vyšla v nakladatelství Beatris další knížka o kosmonautice nazvaná Ztracený Měsíc. Dneska jdu na slavnostní první čtení, kde si ji doufám koupím a jak se do ni začtu, tak poreferuju jaká je. Zatím přidám jenom informaci od vydavatele.


"Zcela ojedinělá kniha českého žurnalisty, který se již desítky let zabývá otazníky, jež se objevují kolem lidského dobývání kosmu. Vynikající text, mapující nejen historii dobytí Měsíce, ale i to, proč jej následující generace „ztratila“. Autor, popularizátor vědeckého zkoumání vesmíru a redaktor časopisu VTM Science, klade důraz na prokazatelná fakta, jednu z částí knihy však věnuje i podrobnému přehledu nejčastějších „konspiračních teorií“, které někdy pobaví, ale při nichž často i mrazí v zádech...

Kniha, výjimečná i osobním přístupem autora, obsahuje téměř 400 dokumentárních fotografií, technické dokumentace a projektů, které byly ještě v nedávných letech „top secret“, a je ojedinělá nejen tím, jaké klade otázky, ale i tím, jak na ně odpovídá. Ztracený Měsíc je skvělé čtení o jednom z největších dobrodružství lidské historie."
Vaclavik Michal
Příspěvky: 93
Registrován: 21. 01. 2007, 20:40

Re: Kniha:

#14

Příspěvek od Vaclavik Michal »

Na zacatku prosince vyjde dalsi knizka s kosmonautickou tematikou, tentokrat ne od ceskeho autora, ale to snad nevadi Jedna se o titul Doktor vesmir od Boba Warda a jedna se o biografii Wernhera von Brauna.
Odpovědět