Potriabujem pomoc s ian.cz

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
urlychkol

Potriabujem pomoc s ian.cz

#1

Příspěvek od urlychkol »

Dobry den,

Omlouvam sa ze obtezujem, ale neviem kam sa obratit a odkaz chat z IAN vede sem.

Zijom v Astralia, ale teraz som na dovolenke v Chicago. Rad som cital IAN.cz, ale v posledni dobe to tam nie tak dobre, ako to byvalo. Napisal som o tom ja a jeste jeden ctenar slusny komentar, ale pan Jan Kondziolka, ktory si rika kojan, ho smazal. Taky smazal moje dotazy, kde som sa pital, proc sa podepisuje pod clanky, ktore nenapisal. Vsetko smaze, tak preco je diskusia, ked sa maze? Nemohu jako ctenar polozit slusny dotaz? Co je to za cenzura?

Je mie to vela luto, ale IAN upadaju. Ziadne clonky, aktuality niec a je to videt aj na poctou ctenenarov, ktory klesa. ked astro.cz ma teraz 2x viac ctenarov! Myslim, ze ked to robil pan Kubala, bolo to lepsiem, koukali sma na starty space shuttle a teraz vychadziaju jen ukradene clonky a halo jevy.

Tady je diskusia z IAN pred tim nez ju pan Kojan smazol:




2008-09-06 | urlychkol
Pan Kovarik: v com bol vas komentar neslusny, ked bol smazan?

2008-09-06 | urlychkol
Ale pan Kojan, je rozdial medzi zdrojom, ktory popisujate a opsanim clanko. Pan Kondziolka, mam jeden dotaz: znate nekoho kdo studuje vysoku skolu? Myslite, ze ked by opsal dipolomovu pracu od nekoho jineho a pod to sa podepsal, ze by mu to proslo? ked by uvedol nekam do zadu zdroj?

2008-09-06 | urlychkol
a pan Kovarik, podivejta sa na navstevnost, ta pada ako trefena srnka.
2008-09-06 | kojan
chjo ja nevim jeslti to hrajete, nebo co to ma znamenat, ale jako autor rise hvezd je uvedena ve zdroji kam standartne uvadime vsechny jine zdroje at je to nasa, esa nebo rise hvezd. fakt uz nevim jak to jinak vysvetlit....
2008-09-06 | urlychkol
Pan Kovarik, ale kde je ta astronomia? kde su nejake clonky? to su jen halove jevy, nieke svice...ako ok souvisa to s astronomiu, ale nemoze to tu astronomiu uplne nahradit.

2008-09-06 | tomáš kovařík
Urlychkol: Podle mne jsou to již od názvu Instantní astronomické noviny a pokud Vám proto vadí zveřejňování fotografií a dalších materiálů s jedním tématem, kterým je astronomie, pozorování oblohy, atd, tak jste bohužel jeden z těch, které to nezajímá. Dobře. Ale každý to přece nemusí vědět.
Ale abychom se dostali k hlavnímu problému: Mně se kvalita webu IAN zdá jako velmi dobrá a Vaše příspěvky... promiňte, ale to co je slušně napsáno nemusí být vždy pokládáno za slušné... Proto byly smazány.
2008-09-06 | urlychkol
Ale este som neslyseol o tom, ze nekdo opise clanok a pak se pod nej podepise, to nie eticke. Ako autor tam ma v tom pripadie byt Rise hvezd


2008-09-06 | kojan
no ono nejde o to ze se ptate ale o zpusob jakym to cinite.

v materialu ktery se mi dostal do ruky autor uveden nebyl a citaci ktera je u clanku shledavam dostatecnou.



2008-09-06 | kojan
tome ty jsi videl smazat nejaky slusny komentar? :-)

myslim ze je stale co zlepsovat, ale jedine cim k tomu prispovate vy, ze me zdrzujete od tvoreni pristi instantni pozorovatelny, kdyz stale musim mazat vase komentare...


2008-09-06 | urlychkol
tomáš kovařík: vam nevadia, ze se tu mazu slusne priespievky, ktore jen poukazujou na horsu kvalitu novin a vy sta spokojen se sucasnu kvalitu?
2008-09-06 | tomáš kovařík
Urlychkol: No tak to budeme mít všichni vážně radost...


2008-09-06 | urlychkol
Pan Kojan, idu napisat vsem temto ludiam:

Martin Gembec, Tomáš Gráf, Jiří Grygar, Jan Hollan, Tereza Krátká, Marcel Kukuricáš, Jan Kondziolka, Tomáš Kovařík, Martin Popek, Petr Scheirich.
(V minulosti v redakci působili: Jiří Dušek, Zdeněk Pokorný, Marcel Grun, Pavel Gabzdyl, Pavel Karas, Petr Kubala, Jana Tichá, Miloš Tichý)

Emaily snad sozenu, aspon na nektore


2008-09-06 | urlychkol
Pan Kojan, uzivatele genezis neznam a nechapem, jak porusil pravidla, ked napisal, teraz si to nepamatujam priesne, ale budu citovat: "upada to tady, zadne clanky, zadne novinky". nejak tak to napisal, co je na tom, tomu sa rika pan kojan nazor a to slusny nazor, nebo vas nezajimaju nazory ctenarou? A k tomu druhemu, ja vam nekde vyhrozoval? tak to dokazte, aha, vy to dokazat nemozete, protoze jste to smazal Ja se vas jen ptal, preco sta u clanku neuvedl jmeno autora a proc ho neznate, kdyz ste clanok nechal opsat z casopisu. A ze pokud mi neodpovite, dam vedet majitelum autorskych prav. Ja totiz pane kojan kradeze nemam rad. viate?

2008-09-06 | kojan
Takze jeste jednou: Odpoved na vasi otazku najdete v odkaze.

Podle meho nazoru porusujete dobre mravy. Mozna si to nemyslite, je to muj subjektivni nazor, ale administratorske prava tady mam ja...

Velice dekuji za vas predchozi prispevek, krasne dokazuje ze se jedna o cileny utok na kterem jste vyborne domluveni, ale jak rikam, administratorske prava tady mam ja...

A mimo jine pan(i) urlychol uz se dokonce v predchozim prispevku uchylil k vyhruzkam, pokud smazu jeho prispevek...


2008-09-06 | urlychkol
Mam dotaz, jak porusil pravidla nize popsana uzivatiel genezis?
2008-09-06 | kojan
odpoved je v obrazku pod kazdou diskuzi...
2008-09-06 | urlychkol
Mohu se zeptat, proc bol smazan muj prispevek? Co to tu je za cenzuru?





Uživatelský avatar
Eryn
Příspěvky: 460
Registrován: 06. 02. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Potriabujem pomoc s ian.cz

#2

Příspěvek od Eryn »

Tiež som sa stretla s mazaním mojich komentárov na IAN. Vtedy som svojim komentárom len slušne pripomenula, že istý článok, pod ktorým je podpísaný niekto iný, som napísala ja. Vymazali nielen všetky moje komentáre, ale aj komentáre iných ľudí, ktorých náramne zaujímalo, prečo je pod mojím článkom podpísaná cudzia osoba. To ale nesúvisí len s poslednou dobou, dialo sa to už pred rokom a nielen ja, ale viacerí ľudia trebárs aj na kosmo.cz sa sťažovali na cenzúru.

Viem, že táto téma sa tu dlho neudrží, pretože výbuchy emócií proti IAN-u sa na astorfóre objavili už viackrát a zakaždým boli zamknuté alebo zmazané. A tak je to v podstate aj správne. Chcem len pripomenúť, že nie ste sám.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Potriabujem pomoc s ian.cz

#3

Příspěvek od MaG »

Nechápu, proč by se tu podobná témata měla mazat, nevidím naněm nic zlého.

To co je zde popisováno se třeba mně konkrétně vůbec nelíbí.

Škoda že nevidím celou smazanou diskuzi, protože takhle není vůbec jasné, proč by mělo být něco smazáno. To co je zde vloženo není podle mně vše a to co bylo opravdu smazáno asi muselo být neslušné, každopádně tady se jen tak něco nemaže, takže jestli vám něco na IAN vadí, je tu na to příslušná sekce Astronomické portály a tam si můžete postěžovat.

IAN fungují docela dobře, ale jejich úroveň klesla o 50% a proč na to ať si odpoví každý sám - celkově vzato není zájem se IAN věnovat, asi je tu nějaký odboj proti IAN, že pokud by někdo chtěl, raději to neudělá, těžko říct. Jenom nemám rád spekulace proč a co, takže těžko to tady vyřešíme.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
urlychkol

Potriabujem pomoc s ian.cz

#4

Příspěvek od urlychkol »

MaG napsal: Nechápu, proč by se tu podobná témata měla mazat, nevidím naněm nic zlého.

To co je zde popisováno se třeba mně konkrétně vůbec nelíbí.

Škoda že nevidím celou smazanou diskuzi, protože takhle není vůbec jasné, proč by mělo být něco smazáno. To co je zde vloženo není podle mně vše a to co bylo opravdu smazáno asi muselo být neslušné, každopádně tady se jen tak něco nemaže, takže jestli vám něco na IAN vadí, je tu na to příslušná sekce Astronomické portály a tam si můžete postěžovat.

IAN fungují docela dobře, ale jejich úroveň klesla o 50% a proč na to ať si odpoví každý sám - celkově vzato není zájem se IAN věnovat, asi je tu nějaký odboj proti IAN, že pokud by někdo chtěl, raději to neudělá, těžko říct. Jenom nemám rád spekulace proč a co, takže těžko to tady vyřešíme.
Dakujem za reakcie. Ja som nic neslusneho nepisal. Napisal sem len, ze som chtel zaplatit VIP clenstvo, ale ze IAN teraz uz nesu dobre a ze nevychadzaju zadne clonky z astronomia. Pan kojan to smazal. taky som se ho pital, preco sa podepisuje pod clonk,y ktore nenapsal. Pan MaG, preco si vy myslite ze navstevnost IAN klesa? preco uvadaju? Preco si redakcia neprizna, ze to nezvlada a ze to za pana Kubalo bolo lepsia? Miasto toho umlcuje redakcia nazory ctenro, chovase tak ako komunismum, ano IAN sou komunisticky web! Preco sa k tomu hergot nepostavia ako chlapi a nereknu, ze to neumia a nezvladaju to?
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Potriabujem pomoc s ian.cz

#5

Příspěvek od MaG »

Já bych to zjednodušil na to, že se prostě nikomu teď nechce pro IAN nic dělat. Zjednodušit to na to, že to redakce nezvládá je trochu nefér, jakkoli je pravda, že množství článků a návštěvnost rapidně poklesly. Nemám rád srovnání s tím, jak to bylo dříve s Petrem Kubalou a jak je tomu dnes. Přestože on toho kdysi udělal pro IAN dost a myslím, že byl jediný, kdo mně donutil nenásilnou metodou psát nějaké články, ale jakkoli jsem ho kdykoli za toto chválil, on sám začal od jisté doby nadávat na všechny strany a nebral na to ohled. Nezachoval se tedy třeba konkrétně vůči mně moc hezky na to, abych mohl s ním být spokojený jako celkem.
Je zajímavé, že nikdo nesrovnává dobu nynější s dobou kdy IAN dělali Novák+Dušek, nebo dobou po Duškovi a před Kubalou. V tomto se domnívám, že podobná srovnán jsou cílený útok proti IAN, který má za cíl je spíše ještě více zdiskreditovat. Na druhou stranu, mazání komentářů v tom taky moc nepřidá.

Nejhoší na tom všem je, že Petr od svého odchodu od IAN osobně hanil vše kolem nich pod různými novými přezdívkami a došlo to tak daleko, že si nyní nemohu být jistý už ani tím, zda třeba konkrétně teď reaguju na příspěvky někoho, kdo měl IAN prostě jen rád, nebo přímo jeho. To už jsme tu na IAN taky měli :(

Přesunu téma do sekce Astroportály, kam patří.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
paulie
Příspěvky: 249
Registrován: 28. 05. 2005, 03:52

Potriabujem pomoc s ian.cz

#6

Příspěvek od paulie »

Dobrý den,

jako bývalý redaktor bych k tomu rád řekl pár slov. V první řadě bych uživatele urlychkol ve vší úctě požádal, aby vychladl předtím, než začne rozepisovat maily na všechny strany, neboť tím se nic nevyřeší.

Něco podobného už jsme tu měli, byla to série dost hnusných e-mailů od jednoho nejmenovaného prodejce astrotechniky, které přišly do schránek všech, kteří jsou pod IAN podepsaní, ačkoli mnozí (např. pánové Grygar a Gráf) už de facto spolupracují pouze formálně, ve skutečnosti se zabývají úplně jinými věcmi a z těch e-mailů museli být poněkud konsternovaní.

Na komentář pod úvodníkem si pamatuji, četl jsem jej, než jej Honza Kondziolka smazal a uznávám, že smazán být nemusel. Zkusím to s ním probrat. Osobně myslím, že redaktoři už jsou poněkud unaveni velkým množstvím komentářů, které se vyrojily v souvislosti s odchodem Petra Kubaly a které nekonkrétně, anonymně a mnohdy nevybíravě napadají úroveň současných IAN.

Upřímně řečeno, kritizovat umí každý, ale sednout si a začít psát články, to už je horší ...

Každopádně, nedělal bych z toho vědu. IAN stojí a padá na dobrovolné práci redaktorů a stejně tak jeho čtení je dobrovolné a nikomu ho nikdo nevnucuje. Myslím, že kdyby vám v restauraci nabídli k jídlu polévku zdarma, taky byste nešel seřvat číšníka, že vám jí dali málo ... (To už je holt specifikum internetových diskuzí, kde nedochází k přímé konfrontaci diskutujících.)

S přáním pěkného dne, nadhledu a chladné hlavy :)
Pavel Karas
urlychkol

Potriabujem pomoc s ian.cz

#7

Příspěvek od urlychkol »

Pan Mag: jmenuje sa Pavol Votruba, zijom v Astralia ale teraz som v Chicago u sveho syna. Vase spekulacia ma urazia, nemam potrebu sa schovovat za nekym jinym.

Pauli: ale IAN preca redakcia nedela zadarmo, ked sam pan Kojan me dal odkaz na nejaky ucet IAN, kde je jasne ze penize z VIP idu cele do kapes redakce?

Krome toho, co je neslusne na tom, poukazat, ze se nam IAN teraz nelibia? Ako preco sa k tomu nepostavia redakcia celom a nerekne ze to neumi? preco misto toho maze vsetky komentare a prohlasuje, ze IAN sou temer dokonale (slova pana Kovarika i Kojana) a ze si muze delat co chce, preco ma vsetky prava (slova pana Kojana).
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Potriabujem pomoc s ian.cz

#8

Příspěvek od MaG »

Koukám, že s lidmi jako jste vy je těžké se bavit rozumně. Nikdo vás přece nenapadá, že se za něco schováváte, to zde bohužel zatím předvedl pouze Petr. jsem rád za takto otevřenou diskuzi.

Jinak aby se případný další čtenář diskuze nenechal mýlit, uzavřu to poznámkou, že vaše názory na redakci a její chování jsou značně zkreslené a doufám, že si příště informace ověříte, než začnete šířit tyto řeči.

Byl jsem upozorněn, že touto diskuzí s Vámi jen ztrácím čas a nic tím nezískám, jen další pomluvy, ale já bych to tak pesimisticky neviděl. Zde se už ale dále nebudu vyjadřovat, takže pokud to chcete upřesnit, pište mi prosím na mail nebo SZ.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
urlychkol

Potriabujem pomoc s ian.cz

#9

Příspěvek od urlychkol »

MaG napsal: Koukám, že s lidmi jako jste vy je těžké se bavit rozumně. Nikdo vás přece nenapadá, že se za něco schováváte, to zde bohužel zatím předvedl pouze Petr. jsem rád za takto otevřenou diskuzi.

Jinak aby se případný další čtenář diskuze nenechal mýlit, uzavřu to poznámkou, že vaše názory na redakci a její chování jsou značně zkreslené a doufám, že si příště informace ověříte, než začnete šířit tyto řeči.

Byl jsem upozorněn, že touto diskuzí s Vámi jen ztrácím čas a nic tím nezískám, jen další pomluvy, ale já bych to tak pesimisticky neviděl. Zde se už ale dále nebudu vyjadřovat, takže pokud to chcete upřesnit, pište mi prosím na mail nebo SZ.

Pan MAg, jake moje nazory su zkreslenie? mozete mi to vysvetlit. Zklamal ste ma, ja som myslel ze ste rozumny, ale ako si nechate nabulikovat nesmysly od pana Kojana, tak neviem. Diskusia s semnu urcite nie ztrata casu. Ja som chtel jen napisat komentar, ze ian uvadaju, je to moj nazor a mam na nej pravo alebo nie? Pan Kojan ho smazol. Druhu viac, ktoru som chtel vysvetlit, bolo to, preco se pan Kojan podepisuja pod clonky, ktore nenapisal, to je normalni dotaz, nie? opet to smazol. Napisajta me klidne soukromo zpravu, ale kde sa hleda?
urlychkol

Potriabujem pomoc s ian.cz

#10

Příspěvek od urlychkol »

jeste bychom chtel napsat, ze pan Kojan maze moje komentare stale, i teraz jeden smazal. To je ale normalne, ja viem. Mozom za to ja. je to vzkaz vsem lidem: pokud sa chcete na neco na IAN zeptat, nebo na neco upozornot a redakcia nema stejny nazor, bude vas priespovok smazan. Tomu sa rika totalita.
urlychkol

Potriabujem pomoc s ian.cz

#11

Příspěvek od urlychkol »

Davam som diskusiu pod komentarom k clanku Instantni pozorovatelna 93, Som zvedav do kdy moj komentar vydrzia. A pak mi pan MAg napisajte, preco bol smazan, je neslusny? netyka sa tematu?



2008-09-07 | urlychkol
pan Kojan, vysvetlete mia, jak ste ten clanok napisal, ked fotky sou od ctenarou, text je od ctenrarou?

2008-09-07 | kojan
heh, jsem rad ze jste si toho vsimnul, vcera me tu jeden osocoval ze nic nepisu:-)

ale nebojte, pise, ale holt prazdniny. tipuju ze za dva mesice naopak ode me neuvidite jediny clanek...
2008-09-07 | truhlan
Hej, píše tady články ještě někdo jinej než kojan?
urlychkol

Potriabujem pomoc s ian.cz

#12

Příspěvek od urlychkol »

urlychkol napsal: Davam som diskusiu pod komentarom k clanku Instantni pozorovatelna 93, Som zvedav do kdy moj komentar vydrzia. A pak mi pan MAg napisajte, preco bol smazan, je neslusny? netyka sa tematu?



2008-09-07 | urlychkol
pan Kojan, vysvetlete mia, jak ste ten clanok napisal, ked fotky sou od ctenarou, text je od ctenrarou?

2008-09-07 | kojan
heh, jsem rad ze jste si toho vsimnul, vcera me tu jeden osocoval ze nic nepisu:-)

ale nebojte, pise, ale holt prazdniny. tipuju ze za dva mesice naopak ode me neuvidite jediny clanek...
2008-09-07 | truhlan
Hej, píše tady články ještě někdo jinej než kojan?
Tak uz bol smazan.
3J

Potriabujem pomoc s ian.cz

#13

Příspěvek od 3J »

MaG napsal:

IAN fungují docela dobře, ale jejich úroveň klesla o 50% a proč na to ať si odpoví každý sám - celkově vzato není zájem se IAN věnovat, asi je tu nějaký odboj proti IAN, že pokud by někdo chtěl, raději to neudělá, těžko říct. Jenom nemám rád spekulace proč a co, takže těžko to tady vyřešíme. ;D
jako ftip to je dobrý "fungují docela dobře, ale jejich úroveň klesla o 50%" nezlob se, ale jestli něco funguje na 50% tak to moc dobře nefunguje.
Je vidě, že v "IAN" nejsi nestranný. Žádný odboj není, to jsou jen alibistické výmluvy.
Přečti si znovu co psala Eryn, to hovoří za vše.
Pro takovou "redakci" těžko někdo něco napíše:
Tiež som sa stretla s mazaním mojich komentárov na IAN. Vtedy som svojim komentárom len slušne pripomenula, že istý článok, pod ktorým je podpísaný niekto iný, som napísala ja. Vymazali nielen všetky moje komentáre, ale aj komentáre iných ľudí, ktorých náramne zaujímalo, prečo je pod mojím článkom podpísaná cudzia osoba. Když nemají ani tolik cti a slušnosti aby se omluvili a místo toho oprávněnou výtku mažou... :-/

Na druhou stranu je to soukromý portál poloamatérů, který mě nic nestojí a osobně je prostě ignoruji a zbytečně jim nezvedám návštěvnost. Ono to je asi tak jedinné, co s tím také mohu (ne)dělat. ;D
Na závěr krátký citát pro: Pavol Votruba alias urlychkol

Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost druhých
urlychkol

Potriabujem pomoc s ian.cz

#14

Příspěvek od urlychkol »

Pan Mag. Vsimol sam si, ze ste clenom redakcia. Teraz bol pod uvodnikem komentar iste pani alebo slecny, ktora len upozornila na pravopisnu chybu v uvodniku. Komentar bol slusny, tykal sa tematu. Chyba odstranena nebola ale komentar smaz bol, mozete me vysvetlit preco?
Mam prosbu pan Mag, mozete zajisti, aby nekde na IAN.cz bol tento text:

Dovoleny sou len komentare, ktere pochvaluji redakci, maji stejny nazor ako ma redakcia. Negativni komentary, upozornovani na chyby a dotazy budou okamzite smazany.

Dakujem
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Potriabujem pomoc s ian.cz

#15

Příspěvek od LaBa »

urlychkol napsal: Pan Mag. Vsimol sam si, ze ste clenom redakcia. Teraz bol pod uvodnikem komentar iste pani alebo slecny, ktora len upozornila na pravopisnu chybu v uvodniku. Komentar bol slusny, tykal sa tematu. Chyba odstranena nebola ale komentar smaz bol, mozete me vysvetlit preco?
Mam prosbu pan Mag, mozete zajisti, aby nekde na IAN.cz bol tento text:

Dovoleny sou len komentare, ktere pochvaluji redakci, maji stejny nazor ako ma redakcia. Negativni komentary, upozornovani na chyby a dotazy budou okamzite smazany.

Dakujem ;D Dufam, ze srandujes. Aj s celou tou temou. Ehm, nikto ma nepresvedci, ze za dalsi nick sa neschovava prave majster Kubala.
Zaregistrujes sa pod akymsi nickom, nevyplnis ani mail ani nic (vyhovorka o spame neobstoji, nie je problem si dat mail do podpisu napr v tvare dedomraz(zavinac)severnypol(bodka)sk. Ako mame vediet, ze to tak nie je? Majster Kubala to tu uz parkrat predviedol a vzdy bol scenar rovnaky.
No koment....
A cenzura je aj na tomto astrofore. Nesmieme si pliest slobodu vyjadrovania s hulvatstvom... (aj mne tu vymazali par prispevov a ani ma to nenapadne nejak riesit) hm?
PS: Moj mail vidis v profile (cize sa dozvies aj moje skutocne meno)
PS1: Netreba len nadavat na IAN, ze sa horsi, treba mu pomoct. Ked viete pisat o astronomii, tak poslite clanky a dvihnite uroven tohto servera. Nadavat vie kazdy. Je to ceska (a slovenska) narodna specialita. Pri pive kazdemu vykladat ze "kurva, keby som to robil ja, to by vyzeralo uplne inak!"
PS2: V predoslom PS som bol hulvat. Nastav si stopky zmeraj cas ako dlho tu prispevok bude. Nebude tu dlho. Prajem pekny den A ziadny flame prosim....
PS3:Takouto zlataninou ceski a slovenski australcania nehovoria. Neverim. Pre adminov otazka, je tu moznost zistit IP adresu prispievatela?

A na zaver. Ked som sa mylil, velmi rad sa ospravedlnim. A kludne aj osobne. Zaletim aj do Australie (mam tam spoluziaka zo strednej, tak sa stretnem aj s nim) :)
Odpovědět