Re: Zatmění Měsíce 2008
Re: Zatmění Měsíce 2008
Medard je ponekud optimistictejsi. Doufam, ze se trefi...
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
Re: Zatmění Měsíce 2008
Zrovna skočily nejnovější snímky z Aladina a vypadá to že na severo západě bude snad jasno oproti zbytku Čech, pojede někdo tímto směrem? Nejspíš se usadím ve Čbáně, popř. ještě víš na severozápad.
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Re: Zatmění Měsíce 2008
hi, podle Aladina se my v Chebu podíváme. Zkusím potrápit spc 900 v ohnisku EDčka. Sice tam nebude Měsíc celej, ale některé detaily by vyjít mohly. Jinak mám připraven EOS300D s 300mm objektivem. Pro přehled myslím dostačující.
SW newton 254/1200, EOS 300D, Philips SPC 900nc, Canon A590is, EQ2, malokuk SW 80/400 http://www.astroam.estranky.cz http://www.firesportcheb.estranky.cz
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zatmění Měsíce 2008
Spíš bych věřil tomu jihozápadu Čech a Chebsku Bude to prostě loterie, ale pravděpodobně by se to na chvilku mohlo aspoň trhnout na hodně místech. Ne tak tady v Jablonci, tomu nevěřím..
P.S. pokud budete chtít, pošlete nějaké snímky do IAN, plánuju je tam přidat, pokud nějaké dorazí.
P.S. pokud budete chtít, pošlete nějaké snímky do IAN, plánuju je tam přidat, pokud nějaké dorazí.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Re: Zatmění Měsíce 2008
Pokud nějaké snímky budou tak ti je Martine pošlu, jinak u nás na západě se začíná mírně nebe projasnovat, už to není ta šedivá obloha jako ráno, tak snad to vyjde.
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Re: Zatmění Měsíce 2008
Vy tam v čechách musíte mať ale počasie od zatmenia slnka je obloha proste supeeeeeer...už sa tešim na zatmenie mesiaca..dufam že to neurieknem:D..len je trošku horúco 31 stupňov...ale ja pravdaže anina slovensku to nevyzera až tak krasne...lenže tu na vychode je naozaj horúúco:D
Re: Zatmění Měsíce 2008
ta ale vy ste sak u nas tak sviete neviem kde tam v kosiciach leje...v Humennom..Snine ..a..Kamenici praži si pozrite predpoved
;D ;D ;D ;D ;D ;D :-* :-* :-*
Re: Zatmění Měsíce 2008
Odkaz na průběh zatmění je již v prvním příspěvku.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zatmění Měsíce 2008
Zkusit můžete i přenos z Karlových Var, tam to vypadá nadějně:
http://astro-webcast.eu/?k=63&ip=1&im=1&zg=192
Pokud se chcete podělit o své zážitky s čtenáři IAN, už běží on-line článek:
http://www.ian.cz/detart_fr.php?id=2900
http://astro-webcast.eu/?k=63&ip=1&im=1&zg=192
Pokud se chcete podělit o své zážitky s čtenáři IAN, už běží on-line článek:
http://www.ian.cz/detart_fr.php?id=2900
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Re: Zatmění Měsíce 2008
Ostravska obloha jakz-takz , divam se triedrem 25x100, na Neptuna tez , ten byl dneska zakryty Mesicem. Hezke pohledy !

Cassegrain GSO 6", TS APO 102/f.7 na FPl 53, Spektiv 80/430, EQM-35 GoTo, AZ5,
AZ3-R Pronto, bino MaxBright II, Sky Master, PRO 15x70, Canon EOS 650 mod
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm
AZ3-R Pronto, bino MaxBright II, Sky Master, PRO 15x70, Canon EOS 650 mod
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm
- Honza Ebr (honza42)
- Příspěvky: 3582
- Registrován: 20. 10. 2004, 14:48
Re: Zatmění Měsíce 2008
Držov u Písku: první dvě třetiny deka, asi v půl dvanácté přišly díry, pak to bylo chvíli bez mraků. V 10" výtečně barevný, ale musela se dát pryč to strašně jasná osvětlená část.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 250D a R50, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, Meopta S2 82HD, TAL MT-3S
Re: Zatmění Měsíce 2008
Lidi dneska to byl mazec 
Nádherné zatmění, vytáhnul jsem pár dní starého dobsona a našel fůru objektů. Dneska to byla fakt krása, nádherná viditelnost, jsem dojat
Nádherné zatmění, vytáhnul jsem pár dní starého dobsona a našel fůru objektů. Dneska to byla fakt krása, nádherná viditelnost, jsem dojat
DOBSON 150/1200 + BINO
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zatmění Měsíce 2008
No jo, byl si v té jedné z mála děr ve východní části republiky. Gratulace..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod