Re: Zatmění Měsíce 2008

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
Uživatelský avatar
Miloš Žák
Příspěvky: 886
Registrován: 28. 07. 2005, 20:04
Věk: 46

Re: Zatmění Měsíce 2008

#1

Příspěvek od Miloš Žák »

Medard je ponekud optimistictejsi. Doufam, ze se trefi...
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

Re: Zatmění Měsíce 2008

#2

Příspěvek od deavi »

Zrovna skočily nejnovější snímky z Aladina a vypadá to že na severo západě bude snad jasno oproti zbytku Čech, pojede někdo tímto směrem? Nejspíš se usadím ve Čbáně, popř. ještě víš na severozápad.
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
psmolly
Příspěvky: 1377
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03

Re: Zatmění Měsíce 2008

#3

Příspěvek od psmolly »

hi, podle Aladina se my v Chebu podíváme. Zkusím potrápit spc 900 v ohnisku EDčka. Sice tam nebude Měsíc celej, ale některé detaily by vyjít mohly. Jinak mám připraven EOS300D s 300mm objektivem. Pro přehled myslím dostačující.
SW newton 254/1200, EOS 300D, Philips SPC 900nc, Canon A590is,  EQ2, malokuk SW 80/400     http://www.astroam.estranky.cz http://www.firesportcheb.estranky.cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmění Měsíce 2008

#4

Příspěvek od MaG »

Spíš bych věřil tomu jihozápadu Čech a Chebsku Bude to prostě loterie, ale pravděpodobně by se to na chvilku mohlo aspoň trhnout na hodně místech. Ne tak tady v Jablonci, tomu nevěřím..

P.S. pokud budete chtít, pošlete nějaké snímky do IAN, plánuju je tam přidat, pokud nějaké dorazí.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

Re: Zatmění Měsíce 2008

#5

Příspěvek od deavi »

Pokud nějaké snímky budou tak ti je Martine pošlu, jinak u nás na západě se začíná mírně nebe projasnovat, už to není ta šedivá obloha jako ráno, tak snad to vyjde.
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
Vodofkov
Příspěvky: 9
Registrován: 05. 08. 2008, 16:11

Re: Zatmění Měsíce 2008

#6

Příspěvek od Vodofkov »

Vy tam v čechách musíte mať ale počasie od zatmenia slnka je obloha proste supeeeeeer...už sa tešim na zatmenie mesiaca..dufam že to neurieknem:D..len je trošku horúco 31 stupňov...ale ja pravdaže anina slovensku to nevyzera až tak krasne...lenže tu na vychode je naozaj horúúco:D
Uživatelský avatar
Neci
Příspěvky: 84
Registrován: 07. 02. 2007, 23:49

Re: Zatmění Měsíce 2008

#7

Příspěvek od Neci »

no ste to privolali, v kosiciach uz prsi...
Uživatelský avatar
Vodofkov
Příspěvky: 9
Registrován: 05. 08. 2008, 16:11

Re: Zatmění Měsíce 2008

#8

Příspěvek od Vodofkov »

ta ale vy ste sak u nas tak sviete neviem kde tam v kosiciach leje...v Humennom..Snine ..a..Kamenici praži si pozrite predpoved :P :P ;D ;D ;D ;D ;D ;D :-* :-* :-*
Uživatelský avatar
Vodofkov
Příspěvky: 9
Registrován: 05. 08. 2008, 16:11

Re: Zatmění Měsíce 2008

#9

Příspěvek od Vodofkov »

neviete čas kedy ma nastať maximálna fáza zatmenia?
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 25300
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 77

Re: Zatmění Měsíce 2008

#10

Příspěvek od MilAN »

Odkaz na průběh zatmění je již v prvním příspěvku.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmění Měsíce 2008

#11

Příspěvek od MaG »

Zkusit můžete i přenos z Karlových Var, tam to vypadá nadějně:

http://astro-webcast.eu/?k=63&ip=1&im=1&zg=192

Pokud se chcete podělit o své zážitky s čtenáři IAN, už běží on-line článek:

http://www.ian.cz/detart_fr.php?id=2900
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
zbignieww
Příspěvky: 1994
Registrován: 23. 02. 2007, 18:54
Bydliště: Ostrava
Věk: 84

Re: Zatmění Měsíce 2008

#12

Příspěvek od zbignieww »

Ostravska obloha jakz-takz , divam se triedrem 25x100, na Neptuna tez , ten byl dneska zakryty Mesicem. Hezke pohledy !
:)
Cassegrain GSO 6", TS APO 102/f.7 na FPl 53, Spektiv 80/430, EQM-35 GoTo, AZ5,
AZ3-R Pronto, bino MaxBright II, Sky Master, PRO 15x70, Canon EOS 650 mod
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3582
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Re: Zatmění Měsíce 2008

#13

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Držov u Písku: první dvě třetiny deka, asi v půl dvanácté přišly díry, pak to bylo chvíli bez mraků. V 10" výtečně barevný, ale musela se dát pryč to strašně jasná osvětlená část.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 250D a R50, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, Meopta S2 82HD, TAL MT-3S
tgfh
Příspěvky: 40
Registrován: 05. 07. 2008, 15:18

Re: Zatmění Měsíce 2008

#14

Příspěvek od tgfh »

Lidi dneska to byl mazec :)
Nádherné zatmění, vytáhnul jsem pár dní starého dobsona a našel fůru objektů. Dneska to byla fakt krása, nádherná viditelnost, jsem dojat :)
DOBSON 150/1200 + BINO
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmění Měsíce 2008

#15

Příspěvek od MaG »

No jo, byl si v té jedné z mála děr ve východní části republiky. Gratulace..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Odpovědět