Kniha Fotografujeme noční oblohu

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

Kniha Fotografujeme noční oblohu

#16

Příspěvek od ladaS »

Ahoj, knížku ještě nemám, ale měl jsem možnost si ji u známého prolistovat a pročíst. Líbí se mi. Je to kniha pro začínající fotografi a to rozhodnutí, dát tam "normální astrosnímky" vítám. Každému je asi jasné, že ten kdo začíná s focením čehokoliv a oblohy zvlášť, tak první snímky nebudou jako z Hubblea a že  cesta k pěkným snímkům je právě přes neostré snímky planet a hvězd. Také jsem tak začínal a pokud bych měl před X lety takovouto literaturu, tak bych byl moc rád. Jsem rád, že ta knížka ukazuje právě ty snímky, které si může člověk vyfotit doma. Vždyť pokud bych chtěl špičkové snímky CCD tak přeci není problém si je najít na webu, ale začínající fotograf by pak byl velice zklamaný že ty jeho snímky nejsou jako ty špičkové, ale věřím, že bude mít radost, když se třeba přiblíží ke kvalitě z této knihy. Vím jaké to je začínat a nejenom s focením oblohy ale i normálním focením.

LadaS
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Kniha Fotografujeme noční oblohu

#17

Příspěvek od T.o.m »

Děkuju za dosavadní kladné ohlasy. Já budu rád, pokud ta kniha přiměje obyčejné lidi zahledět se občas na noční oblohu a uvědomit si její krásu. A jestli ta kniha přiměje lidi ji občas zkusit i vyfotit, bude to myslím velký úspěch. No a pokud by ta kniha někomu přinesla tu úžasnou začátečnickou radost z první povedené astro-fotky, bude to nádhera. Však proto jsem tu knihu psal - popularizace především.
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3424
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Kniha Fotografujeme noční oblohu

#18

Příspěvek od hamr »

Taky jsem se na ni dnes zběžně podíval v obchodě. Je velmi pěkně udělaná, ale nekoupil jsem ji, protože se mi zdá, že většinu věcí znám nebo už mám vyčtenou z netu, astrofóra a stránek zdejších astrofotografů. Jinak pro začátečníka bude určitě přínosem a jak píše autor v předchozím příspěvku, jejím úkolem je přitáhnout k tomuto krásnému koníčku a focení noční oblohy další "pacienty" ;D ;D ;D a to je chválihodné.
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
Miloš Žák
Příspěvky: 799
Registrován: 28. 07. 2005, 20:04
Věk: 44

Kniha Fotografujeme noční oblohu

#19

Příspěvek od Miloš Žák »

Tome na jednoho autora jsi zapomel ;). Knizku uz mam taky prectenou a myslim, ze se povedla. Jak psal vyse LadaS, mit ji pred dvema az tremi lety, vyhnul bych se par omylum :)... Jako dalsi logicky krok bych videl knizku pojednavajici hloubeji o foceni planet a DSO, hlavne s durazem na SW zpracovani. Registax, Registar, Subraw, DSS event. Photoshop, Gimp...
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
Uživatelský avatar
Glein
Příspěvky: 29
Registrován: 28. 07. 2008, 17:22

Kniha Fotografujeme noční oblohu

#20

Příspěvek od Glein »

Zakov napsal: Tome na jednoho autora jsi zapomel  :P ;). Knizku uz mam taky prectenou a myslim, ze se povedla. Jak psal vyse LadaS, mit ji pred dvema az tremi lety, vyhnul bych se par omylum :)... Jako dalsi logicky krok bych videl knizku pojednavajici hloubeji o foceni planet a DSO, hlavne s durazem na SW zpracovani. Registax, Registar, Subraw, DSS event. Photoshop, Gimp...
Existuje nejaka kniha nebo web zamerena na SW upravy astro-fotek?
„Fotografujeme nocni oblohu“ mam, ja, jako astrofotograf-zacatecnik, jsem z ni nadseny, ale ocenil bych podrobnejsi kapitoly prave o SW zpracovani. Fotky jsem drive temer nezpracovaval (krome obcasneho pohrani si s urovnemi) a na nocni to asi nestaci. Par knih s vyukou Photoshopu jsem v ruce mel, ale na hvezdy mi to prijde z jedne strany neuplne a z druhe strany trochu jako s kanonem na vrabce :)
Uživatelský avatar
MartinV.
Příspěvky: 1327
Registrován: 12. 06. 2013, 10:11

Kniha Fotografujeme noční oblohu

#21

Příspěvek od MartinV. »

Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
Uživatelský avatar
Glein
Příspěvky: 29
Registrován: 28. 07. 2008, 17:22

Kniha Fotografujeme noční oblohu

#22

Příspěvek od Glein »

Diky!
Anglictina nevadi :)
Uživatelský avatar
vlkoid
Příspěvky: 181
Registrován: 01. 02. 2008, 19:04

Kniha Fotografujeme noční oblohu

#23

Příspěvek od vlkoid »

Jeste treba tento odkaz:

http://www.skyandtelescope.com/howto/astrophotography

A chtel bych se zeptat. Mate nekdo zkusenosti s nekterou z knizek na nasledujicim odkaze? Jsou tam zajimave znejici nazvy knizek jako Photoshop for Astrophotographers ci Digital SLR Astrophotography (Practical Amateur Astronomy). Je tam sice hodnoceni podle hvezdicek, ktere neni podle me relevantni, proto se ptam na osobni zkusenost.

http://www.amazon.com/Guide-Astrophotog ... B91W96J9VR
NTW 200/800, EQ6 PRO (SkyScan), Paracorr, SW 70/500, SKYMASTER 12x60, Canon 40Dm
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Kniha Fotografujeme noční oblohu

#24

Příspěvek od caribic10 »

Tak jsem dneska zavítal do knihkupetví a zakoupil si knihu "Fotografujeme noční oblohu" přišla mě bezmála na 400,- a musím říct, že je to investice které určitě litovat nebudu, neboť se tam začátečník opravdu dozví bezva rady k fotografování . Kniha je skvěle napsaná, že i já který se velice rád ztrácí v odborných názvech, se mi tato knížka čte velice hezky a srozumitelně...

Vřele ji doporučuji všem !!!
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 515
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 47

Kniha Fotografujeme noční oblohu

#25

Příspěvek od alien5 »

Zdravim ja jsem si knihu take zakoupil a nelituji je celkem srozumitelne napsana a je to asi prvni na trhu ? diky za vydani cusik
Odpovědět