ISS (popř. s dalšími objekty)

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 410
Registrován: 17. 03. 2005, 19:30
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Věk: 61

ISS (popř. s dalšími objekty)

#61

Příspěvek od Mates »

No, on ten Drbohlavson má super hledáček (spíš hledák :)) a já tam mám ještě okulár s křížem. Nahánění přímo dalekohledem s foťákem je nereálné. Ale bojím se, že už to moc nezlepším, Panasonic je přece jenom kompakt, ultrazoom objektiv má asi 13 čoček a snímač není srovnatelný se zrcadlovkou. Ale fotky jsou zadarmo,tak proč to nezkoušet.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

ISS (popř. s dalšími objekty)

#62

Příspěvek od MaG »

Mates tak ta ATV je dost dobrá, takovou jsem neviděl ani na Spaceweather.com.. o ISS nemluvě, pěkný pokus!
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
digiart
Příspěvky: 11
Registrován: 03. 09. 2007, 06:12

ISS (popř. s dalšími objekty)

#63

Příspěvek od digiart »

;)Pár fotografií ze včerejšího přenosu NASA TV přiblížení ATV k ISS.

http://www.kosmo.cz/modules.php?op=modl ... 9#pid33416
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

ISS (popř. s dalšími objekty)

#64

Příspěvek od MilAN »

Průlet dnes ve 21:01 h SELČ : ATV, za ním 20° ISS, ale po průletu poledníkem  bylo mezi nimi vidět ještě jedno slabší těleso  ????
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
digiart
Příspěvky: 11
Registrován: 03. 09. 2007, 06:12

ISS (popř. s dalšími objekty)

#65

Příspěvek od digiart »

???Co to letělo mezi ATV a ISS? Nevíte náhodou?
Uživatelský avatar
M32
Příspěvky: 118
Registrován: 05. 09. 2004, 04:20
Bydliště: Rakovník

ISS (popř. s dalšími objekty)

#66

Příspěvek od M32 »

I dnešní jasný přelet byl úchvatný, fotky máte krásné
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

ISS (popř. s dalšími objekty)

#67

Příspěvek od MaG »

Přesně. To třetí těleso, asi tak uprostřed mezi nimi jsem viděl taky, nejlíp asi tak ve Velkém voze, který jsem tou dobou snímal. Bylo to nádherné.


Směr letu je shora vlevo doprava dolů, pod Vozem byly cirry, naštěstí na samotný průlet se trochu posunuly doprava.


Výřez natočený tak, aby jsem mohl větší verzi odkázat 1:1.

Canon 300D + EF-S 18-55@21mm f5,6, ISO400, 2 minuty na montáži.

Jak na to koukám, můj záměr mít tam celý vůz "pokazil" fakt, že ISS letěla asi 5' od Megreze, který je za její drahou vidět jak prosvítá :)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

ISS (popř. s dalšími objekty)

#68

Příspěvek od ladis »

Nadherne fotky!
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 410
Registrován: 17. 03. 2005, 19:30
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Věk: 61

ISS (popř. s dalšími objekty)

#69

Příspěvek od Mates »

Už s tím začínám otravovat. Ale chtěl jsem být mezi prvními, kdo zachytí modul ATV spojený s ISS. Ale on je to takový prcek, že si nejsem jistý kde je. Sestava byla jako vždy, strašily mraky ale nakonec to dopadlo (i když opět jen v rámci mých možností):





Přelet 3.4.2008 cca 20,10 hod.
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3424
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

ISS (popř. s dalšími objekty)

#70

Příspěvek od hamr »

Pro Mates,
opět bezvadné, já jsem se chtěl podívat aspoň vizuelně kdy a kudy nad námi poletí, abych to moh třeba dnes zkusit, pořád jsem licitoval jak je to s posunutým časem, pro jistotu jsem ji vyhlížel už v 19,05 (samozřejmě nic) a v těch 20,05 zataženo, takže jsem se ani nepodíval :(.
Jestli nejsem z toho času zblblej, dnes my měla letět těsně před 1/2 devátou? - 20:27+nějaké drobné?
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 410
Registrován: 17. 03. 2005, 19:30
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Věk: 61

ISS (popř. s dalšími objekty)

#71

Příspěvek od Mates »

hamr napsal: Pro Mates,
opět bezvadné, já jsem se chtěl podívat aspoň vizuelně kdy a kudy nad námi poletí, abych to moh třeba dnes zkusit, pořád jsem licitoval jak je to s posunutým časem, pro jistotu jsem ji vyhlížel už v 19,05 (samozřejmě nic) a v těch 20,05 zataženo, takže jsem se ani nepodíval :(.
Jestli nejsem z toho času zblblej, dnes my měla letět těsně před 1/2 devátou? - 20:27+nějaké drobné?

Nejlepší (alespoň pro mne) je http://www.heavens-above.com/ ,dá se tam i zadat bydliště (i když neumím anglicky, zvládnul jsem to taky). Tam se objeví přelety (pokud nějaký je) v relativně přesném čase. Čas už je pro danou lokalitu.
Ano, dnes by to mělo být okolo půl deváté.
digiart
Příspěvky: 11
Registrován: 03. 09. 2007, 06:12

ISS (popř. s dalšími objekty)

#72

Příspěvek od digiart »

No já osobně používám dva programy na sledování ISS

Heavensat:


Orbitron:


Jsem snimi spokojen protože mi vypočítaj i ukážou přesnou polohu i přesný čas přeletů.
Jinak včerejší přelet nad Jabloncem nad Nisou byl ve 20:05-09 a krásně opět zářila. ;)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

ISS (popř. s dalšími objekty)

#73

Příspěvek od MaG »

Mates napsal: Už s tím začínám otravovat. Ale chtěl jsem být mezi prvními, kdo zachytí modul ATV spojený s ISS. Ale on je to takový prcek, že si nejsem jistý kde je. Sestava byla jako vždy, strašily mraky ale nakonec to dopadlo (i když opět jen v rámci mých možností):

Jednak si fotil po spojení s ISS a jednak ano, podle mně tam máš Zvezdu (ty dva rovny panely) a ATV na konci (panely jakoby nenapadny).

Na druhém je podle mně Columbus vlevo nahoře a ATV vpravo dole. Na třetím je zřejmě ATV dole a Columbus nahoře.

Dobrá práce :)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 410
Registrován: 17. 03. 2005, 19:30
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Věk: 61

ISS (popř. s dalšími objekty)

#74

Příspěvek od Mates »

Dík, vidím to také tak ale otazníček jsem tam pro jistotu dal ;).
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3424
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

ISS (popř. s dalšími objekty)

#75

Příspěvek od hamr »

Tak jsem to dneska taky poprvé zkusil. Vždycky jsem před ní najel hledáčkem a nechal sekvenčně fotit kompakt. No ale vylezla mi z toho jen takováhle "UMĚLECKÁ" šmouha >:(. To hnědý jsou asi panely a bílé tělo stanice. Kompakt (jak je automat) nastavuje asi moc dlouhý čas ??? Nebo je třeba ji fakt pořád sledovat, t.j. fotit za pohybu ??? Nebo to tím kompaktem bez manuálního nastavení času líp nepůjde ??? Poraďte, zkušenější fotografové ISS ::)!

EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Odpovědět