Konec IAN?

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Mar.mar

Konec IAN?

#1

Příspěvek od Mar.mar »

Zdravím, zdá se mi to, nebo se IAN chýlí ke svému konci? Článků vychází poskromnu, to co ještě nedávno bývalo velkou doménou IAN, tj. rychlost a aktuálnost je ta tam. Nevím, ale mám pocit, že to jde s IAN skopce, máte také ten pocit? Chtěl jsem se optat na IAN v komentářích, ale můj příspěvek byl vymazán :'( tak promiňte, že s tím votravuju tady ???
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Konec IAN?

#2

Příspěvek od MaG »

Ještě si to nemyslím.. problém je v tom, že řada lidí, co přispívala, nyní nepíše, včetě mně. Dále se asi trochu projevil odchod Petra Kubaly, který přeci jen motorem pro vydávání článků byl, i když se na něj spíše jen snesla kritika. Myslím, že panuje takové nepříjemné bezvládí, které jakmile se někomu podaří utnout, měly by noviny jet dál. Sám jsem zvědav .. u mně je to taky teď s časem špatný.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Konec IAN?

#3

Příspěvek od dvader »

Tedy nevím, co se komu nelíbí na kvalitě astro.cz. Mě se zase pro změnu nezdají některé příspěvky na IAN od ATC Přerov...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Konec IAN?

#4

Příspěvek od MaG »

Ta diskuze tady se mi moc nelíbí, dejte si pozor na osobní spory a útoky. To sem nepatří. O tom jak dopadnou IAN do značné míry bude muset rozhodnout jejich spoluzakladatel. Na jeho přístupu a ochotě ke spolupráci to bude záležet. Jisté snahy tu jsou, ale panuje nyní jistá disharmonie. Já bych IAN ještě nezatracoval.

Současný stav mně mrzí, ale dá se s tím něco dělat - lépe než tlacháním zde.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
3J

Konec IAN?

#5

Příspěvek od 3J »

dvader napsal: Tedy nevím, co se komu nelíbí na kvalitě astro.cz. Mě se zase pro změnu nezdají některé příspěvky na IAN od ATC Přerov........ souhlasím
osobně jsem na IAN přestal chodit od doby, kdy začali škatulkovat návštěvníky na normální , lepší a .....
Teď se tam podívám jen občas , když je někdo připomene ( jako toto vlákno )

Pro MaG: Martine je víc než zřejmé, že k IAN máš osobní vztah. Měl by jsi si udržet odstup a nekomentovat příspěvky ostatních.
MaG napsal: Ta diskuze tady se mi moc nelíbí, dejte si pozor na osobní spory a útoky. To sem nepatří. Nech to na Shodamovi to je moderátor této sekce.
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Konec IAN?

#6

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Je tomu s pár dny dva měsíce, co vyšly poslední IAN - není tam ovšem ani žádná zpráva o jejich zániku (což je dobrá strategie, jak si udržet návštěvnost, sáj se tam občas podívám, jestli neěco nepřibylo ).

I přes různé (vzhledem k dobrovolnické formě pochopitelné) potíže, které IAN provázely, to byl jeden z mých nejoblíbenějších webů. Ví někdo, jaké má výhlídky? Pokud současní autoři nemají čas, nenajde se někdo, kdo by to převzal v podobném duchu?
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
pepe.noel

Konec IAN?

#7

Příspěvek od pepe.noel »

taky sjem si všim že už tam nevychází žádné články, ty nejlepší časy si asi prožily IAN v letech 2005-2007 :-/
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Konec IAN?

#8

Příspěvek od MaG »

Ještě bych přidal období za Petra Duška, to bylo také skvělé období. Bohužel lidi zestárli, mají své starosti a WWW se změnil. Pokud se nenašel schopný člověk, který by IAN dokázal vést a sehnat pro ně vhodné autory, pak samozřejmě jsou tam, kde jsou.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Konec IAN?

#9

Příspěvek od MaG »

Ha koukám, že jsem si spletl Jirku s Petrem, už mi hrabe :D
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
pepe.noel

Konec IAN?

#10

Příspěvek od pepe.noel »

si myslím, že řešením by byl návrat zpět. šance, že se vrátí jiří dušek je asi nulová, ale petr kubala by se vrátit mohl....
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Konec IAN?

#11

Příspěvek od MaG »

IAN nezachráníte Vy, Petře (pepe) nýbrž kvalitní šéfredaktor, který na ně bude mít čas. Takže cesta vrátit se v čase zpět asi není ta nejlepší.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
pepe.noel

Konec IAN?

#12

Příspěvek od pepe.noel »

Já sem Josef, ale to je jedno. Vy si myslíte, že Jiří Dušek nebo Petr Kubala nebyli kvalitní šéfredaktoři? I když u P. Kubaly si teď nevybavuji, zda byl šéfredaktor..
Uživatelský avatar
jaromer
Příspěvky: 82
Registrován: 11. 10. 2008, 16:34
Bydliště: Prague, Czech Republic
Věk: 29

Konec IAN?

#13

Příspěvek od jaromer »

IAN dnes vydal dalsie svoje vydanie. Mozno bude moznost pridavat svoje clanky aj verejnosti, ako napriklad astronomie.cz. :)
Odpovědět