Vaše fotografie do knihy

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
ski
Příspěvky: 293
Registrován: 02. 06. 2005, 23:15

Vaše fotografie do knihy

#16

Příspěvek od ski »

MilAN napsal: To ostatní asi budou muset dodat Ti druzí.Ale proč ne, jestli je člověk schopen udělat takový počin a posbírat nějaké snímky a napsat o tom něco, tak proč ne. Martin Myslivec je fotograf a někdo hold rád píše. Nakonec může to být oboustraná spolupráce a lidé co přispějou se najdou taky. Pokud to půjde takto jednoduše a za příspění /tedy téměř bez nákladů co se týče honoráře/ tak proč ne. Zbytek materiálu a popř. spoluautortví by eventuelně bylo na Martinovi, ale možná předbíhám a nebo to ani autor tak nezamýšlí. Ale upřimě, to by zas byla škoda.
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Vaše fotografie do knihy

#17

Příspěvek od T.o.m »

Určitě nejsem takový odborník, jako například Martin. Jsem astronom amatér a taktéž píšu populárně-naučnou literaturu pro naprosté amatéry. Takže není to vědecká nebo odborná literatura (na tu bych se vůbec necítil).

Už se mi docela dost lidí ozvalo, ale stále ještě nějaké foto sháním, takže pokud někdo má zájem poskytnout fotky, stačí se ozvat.
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Vaše fotografie do knihy

#18

Příspěvek od T.o.m »

A ještě bych málem zapomněl - mám tam kapitolu o výrobě paralaktického stolku - zcela obyčejného na ruční pohon. Pokud byste někdo měl stolek nafocený, uvítám taktéž takové foto.
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Vaše fotografie do knihy

#19

Příspěvek od T.o.m »

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem, kdo mi poskytli fotografie do uvedené knihy. Díky a přeju hodně tmavých bezoblačných nocí.
SKLP
Příspěvky: 1184
Registrován: 02. 10. 2003, 21:19

Vaše fotografie do knihy

#20

Příspěvek od SKLP »

Tomáši,
bude v knize uveden postup a ukázky fotografie planet? (afokální metodou, v prodlouzeném ohnisku apod ....webové kamery, LPI a NexImage kamery, kompakty ......)

Petr
Refraktory achromáty: Celestron C4-R 102/1000mm, Sky-Watcher 80/400mm, Hama 60/700mm. Triedry: Fomei 10x50, Bushnell 8x40
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Vaše fotografie do knihy

#21

Příspěvek od T.o.m »

Ano, je tam kapitola týkající se způsobů fotografování (afokálně, v primárním ohnisku dalekohledu, jen teleobjektivem,...). Ale vzhledem k zaměření (pro naprosté amatéry), už se tam nic o snímání kamerami nevešlo. Jen tak tak se mi tam podařilo doslova "procpat" alespoň krátkou ukázku úprav a skládání fotek.
Uživatelský avatar
astropintr
Příspěvky: 841
Registrován: 12. 03. 2006, 02:48

Vaše fotografie do knihy

#22

Příspěvek od astropintr »

Ahoj, některé fotky i s vybavením jsou na mých stránkách, takže pokud budeš chtít, můžeš mně napsat, kterou fotku by jsi potřeboval.

http://astropintr.webgarden.cz/
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Vaše fotografie do knihy

#23

Příspěvek od T.o.m »

Ahoj, děkuju moc za nabídku. Knihu jsem i s fotkama již odevzdal nakladateli, ale pokud bych tam potřeboval nějakou dodatečně dát, tak bych se určitě ozval, protože fotky na tom webu jsou fakt moc pěkné.
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Vaše fotografie do knihy

#24

Příspěvek od T.o.m »

Jak jsem slíbil, tak činím, resp. informuji. Kniha již vyšla a jmenuje se Fotografujeme noční oblohu (vydal Cpress) http://knihy.cpress.cz/knihy/hobby/digi ... ni-oblohu/ . V tiráži jsou jména vás všech, kteří jste poskytli fotografie, takže ještě jednou velké díky.
Odpovědět