Prosim poradte.

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
profikj
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 05. 2004, 02:29

Prosim poradte.

#1

Příspěvek od profikj »

Predovsetkym dakujem ludom ,ktori vytvorili toto forum a tym ,ktori don prispievaju. Ked som ho nasiel na nete ;D
Prosim poradte mi, chcem si kupit dalekohlad ,ktory
by sluzil ako moj primarny pristroj. Mal by byt relativne prenosny ,s velmi dobrym obrazom ,prim.na solarny system a aj na pozemne ciele. Zatial som zamerany na Mak 127 Skywatcher ,na ktory su pozitivne ohlasy.Prosim poradte, ako je na tom v porovnani s Tal Refraktor 100 f 10 ? Alebo Borg 100 f 6.4 achro? A moja posledna otazka: Oplati sa sa kupit Vixen 100 ED , alebo Borg 100 ED f 6.4 , je tam naozaj ten rozdiel V kvalite zobrazovania zodpovedajuci rozdielu ceny ?
PS . Byvam v nadmorskej vyske 700 m a nemam problem sa dostat za chvilu na 1200 m kopec mimo svetiel.diky.
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Prosim poradte.

#2

Příspěvek od Hadra »

Ahoj...je to sice sucha odpoved...a me zkusenosti nejsou take kdovijakééé, ale ja nez jsem se zaregistroval, hodne jsem toho projel jako "host" :D.
V astro-technice se neco najde. A ja osobne zatim s ...ED ci APO refr. adt. nemam zkusenosti. Take asi zalezi jestli chces fotit, nebo "jenom" divat...Pokud Ti s tim "projetim stranek" krivdim, omlouvam se...doufam, ze Ti nekdo povolanejsi poradi...
at se dari
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
ROBIN
Příspěvky: 51
Registrován: 14. 08. 2003, 02:56

Prosim poradte.

#3

Příspěvek od ROBIN »

Jedneho majitela Borga mas aj tu: www.bardon.cz
Ma sice iny typ (Borg 76ED Apochromat), ale snad ti poradi. :hi:
Odpovědět