Světelné znečištění v médiích
Světelné znečištění v médiích
Osobne si myslim, ze LP nebude nikdy klesat, pouze rust. Jde o to, jak rychly ci pomaly bude onen rust. O to lze dle meho bojovat. Nikoliv o pokles :-/

Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Světelné znečištění v médiích
Ladis: Nazdar Lado, nevidel bych to tak tragicky jako ty. Asi mam vetsi stesti na lidi v okoli, co jsou aktivni kolem projektu Jizerske tmy a co nehazi flintu do zita s kazdou novou rozsvicenou lampou.
Půlmetr (10'') Dobson, 16'' Dobson ...
Světelné znečištění v médiích
Zaver reportaze byl ale takovy "novacky". Nekdo si stezoval, ze si zlomil pri zhasnuti nohu...a na uplny zaver bylo prohlaseni spise pro lidi nez pro nekoho, kdo to ma na starost (VO).
A vubec, prislo mi to takove opravdu v tom duchu "vadi, nevadi"
Lepsi byl Rockefeller a Kovar
A vubec, prislo mi to takove opravdu v tom duchu "vadi, nevadi"
Lepsi byl Rockefeller a Kovar
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Světelné znečištění v médiích
Mě ten jejich styl nevadí, nečekám, že podobné reportáže to změní, ale lidi se mně zeptali co si o tom myslím, nebo si všimli že jsem tam byl a tak jsem i s normálními lidmi mohl rozvést diskuzi, že to sice není taková hrůza a že máme rádi světlo ve městě, ale že současný stav je prostě trochu neřízená střela.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Světelné znečištění v médiích
nebo si všimli že jsem tam byl
To jsem si nebyl jistej...tak uz vim...
To jsem si nebyl jistej...tak uz vim...
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Světelné znečištění v médiích
Da se ten Vikend nekde shlednout?
UL 16" F/4 a spousta drobotiny.
Světelné znečištění
Západočeská pobočka ČAS
Manětínská oblast tmavé oblohy
Světelné znečištění
Západočeská pobočka ČAS
Manětínská oblast tmavé oblohy
Světelné znečištění v médiích
Pokud nema nekdo rip, tak asi ne... Nova se vymlouva na autorska prava 
EDIT: Nicmene bych se na to taky rad podival, takze se priznejte, kdo to mate nahrany
EDIT: Nicmene bych se na to taky rad podival, takze se priznejte, kdo to mate nahrany
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Světelné znečištění v médiích
Přiznávám se, pošlete SZ 
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
- MMys
- Příspěvky: 18574
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
Světelné znečištění v médiích
Ahoj, taky bych se rád podíval, prošvihnul jsem to 
M.
M.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Světelné znečištění v médiích
O moc jsi nepřišel ! Jen nám řekli, že pro nás udělají prd a poslali nás do Brd a zbytek do Jeseníků ! 
Světelné znečištění v médiích
Tak jsem to videl a prislo mi to docela v pohode. Zakladni sdeleni (tj. ze svetlo muze nekomu a necemu i vadit) zaznelo, stejne jako pojem svetelne znecisteni. Nemuzeme prece cekat, ze TV Nova bude delat dark-sky agitku 
UL 16" F/4 a spousta drobotiny.
Světelné znečištění
Západočeská pobočka ČAS
Manětínská oblast tmavé oblohy
Světelné znečištění
Západočeská pobočka ČAS
Manětínská oblast tmavé oblohy
Světelné znečištění v médiích
Reportáž o světelném znečištění byla myslím povedená, Aleš tam hezky mluvil, další jakbysmet. Maixner mně rozesmál s příkladem myslivců na letné a astronomů na letné, asi neví, že ani v Brdech to nestojí za moc, zatímco myslivci už si to tam užijí dosyta.
S tema myslivcema a Brdama to neni zadna novinka http://www.odbornecasopisy.cz/res/pdf/36181.pdf
S tema myslivcema a Brdama to neni zadna novinka http://www.odbornecasopisy.cz/res/pdf/36181.pdf
Kometa C/2024 Y1
Světelné znečištění v médiích
Nemuzeme prece cekat, ze TV Nova bude delat dark-sky agitku
No, na jednu stranu je to pravda, ale v moznostech a kolikrat zajmech Novy je prave neco takoveho rozproudit. Ono pokud se CR nezene velka voda, tak Nova dava vetsinou jako prvni reportaz nejaky problem nekoho s urady nebo kolik je kde zase nabouranych aut. Ale to je na jinou diskusi...hlavne, ze to alespon nekoho zajima.
No, na jednu stranu je to pravda, ale v moznostech a kolikrat zajmech Novy je prave neco takoveho rozproudit. Ono pokud se CR nezene velka voda, tak Nova dava vetsinou jako prvni reportaz nejaky problem nekoho s urady nebo kolik je kde zase nabouranych aut. Ale to je na jinou diskusi...hlavne, ze to alespon nekoho zajima.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Světelné znečištění v médiích
Da se ten Vikend nekde shlednout?na http://vikend.nova.cz/clanek/novinky/vi ... -2010.html je video o alergiich a po jeho shlednuti (preskoceni na konec) se objevi seznam vsech reportazi z toho dne a cast o svetelnem znecisteni je hned na druhem miste
Honza
Honza
UL dobson 300/1500 (nitelite), Triedr Nikon 7x50, Canon 40Dm, SW ED 80/600, SW Newton 200/1000, AZ-4, NEQ-6 SS, AG by MMys (80/400)