Světelné znečištění v médiích

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2974
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 46

Světelné znečištění v médiích

#151

Příspěvek od ladis »

Osobne si myslim, ze LP nebude nikdy klesat, pouze rust. Jde o to, jak rychly ci pomaly bude onen rust. O to lze dle meho bojovat. Nikoliv o pokles :-/
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
ladin
Příspěvky: 1140
Registrován: 21. 02. 2008, 15:11
Bydliště: 50.6681028N, 15.0827178E

Světelné znečištění v médiích

#152

Příspěvek od ladin »

Ladis: Nazdar Lado, nevidel bych to tak tragicky jako ty. Asi mam vetsi stesti na lidi v okoli, co jsou aktivni kolem projektu Jizerske tmy a co nehazi flintu do zita s kazdou novou rozsvicenou lampou.
Půlmetr (10'') Dobson, 16'' Dobson ...
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

Světelné znečištění v médiích

#153

Příspěvek od Lukina »

Zaver reportaze byl ale takovy "novacky". Nekdo si stezoval, ze si zlomil pri zhasnuti nohu...a na uplny zaver bylo prohlaseni spise pro lidi nez pro nekoho, kdo to ma na starost (VO).

A vubec, prislo mi to takove opravdu v tom duchu "vadi, nevadi"

Lepsi byl Rockefeller a Kovar :)
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Světelné znečištění v médiích

#154

Příspěvek od MaG »

Mě ten jejich styl nevadí, nečekám, že podobné reportáže to změní, ale lidi se mně zeptali co si o tom myslím, nebo si všimli že jsem tam byl a tak jsem i s normálními lidmi mohl rozvést diskuzi, že to sice není taková hrůza a že máme rádi světlo ve městě, ale že současný stav je prostě trochu neřízená střela.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

Světelné znečištění v médiích

#155

Příspěvek od Lukina »

nebo si všimli že jsem tam byl
To jsem si nebyl jistej...tak uz vim...:-)
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3324
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Světelné znečištění v médiích

#156

Příspěvek od michal.b »

Da se ten Vikend nekde shlednout?
Uživatelský avatar
Zef
Příspěvky: 29
Registrován: 05. 05. 2009, 18:57

Světelné znečištění v médiích

#157

Příspěvek od Zef »

Pokud nema nekdo rip, tak asi ne... Nova se vymlouva na autorska prava :(

EDIT: Nicmene bych se na to taky rad podival, takze se priznejte, kdo to mate nahrany :)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Světelné znečištění v médiích

#158

Příspěvek od MaG »

Přiznávám se, pošlete SZ :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 18574
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

Světelné znečištění v médiích

#159

Příspěvek od MMys »

Ahoj, taky bych se rád podíval, prošvihnul jsem to :(

M.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
axel
Příspěvky: 207
Registrován: 23. 02. 2007, 18:12
Bydliště: MOST
Věk: 87

Světelné znečištění v médiích

#160

Příspěvek od axel »

O moc jsi nepřišel ! Jen nám řekli, že pro nás udělají prd a poslali nás do Brd a zbytek do Jeseníků ! :D
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3324
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Světelné znečištění v médiích

#161

Příspěvek od michal.b »

Tak jsem to videl a prislo mi to docela v pohode. Zakladni sdeleni (tj. ze svetlo muze nekomu a necemu i vadit) zaznelo, stejne jako pojem svetelne znecisteni. Nemuzeme prece cekat, ze TV Nova bude delat dark-sky agitku :)
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2399
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

Světelné znečištění v médiích

#162

Příspěvek od Cassi »

Reportáž o světelném znečištění byla myslím povedená, Aleš tam hezky mluvil, další jakbysmet. Maixner mně rozesmál s příkladem myslivců na letné a astronomů na letné, asi neví, že ani v Brdech to nestojí za moc, zatímco myslivci už si to tam užijí dosyta.
S tema myslivcema a Brdama to neni zadna novinka http://www.odbornecasopisy.cz/res/pdf/36181.pdf
Kometa C/2024 Y1
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

Světelné znečištění v médiích

#163

Příspěvek od Lukina »

Nemuzeme prece cekat, ze TV Nova bude delat dark-sky agitku
No, na jednu stranu je to pravda, ale v moznostech a kolikrat zajmech Novy je prave neco takoveho rozproudit. Ono pokud se CR nezene velka voda, tak Nova dava vetsinou jako prvni reportaz nejaky problem nekoho s urady nebo kolik je kde zase nabouranych aut. Ale to je na jinou diskusi...hlavne, ze to alespon nekoho zajima.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
HoPi
Příspěvky: 72
Registrován: 02. 09. 2008, 20:50
Bydliště: Liberec
Věk: 51

Světelné znečištění v médiích

#164

Příspěvek od HoPi »

Da se ten Vikend nekde shlednout?na http://vikend.nova.cz/clanek/novinky/vi ... -2010.html je video o alergiich a po jeho shlednuti (preskoceni na konec) se objevi seznam vsech reportazi z toho dne a cast o svetelnem znecisteni je hned na druhem miste

Honza
UL dobson 300/1500 (nitelite), Triedr Nikon 7x50, Canon 40Dm, SW ED 80/600, SW Newton 200/1000, AZ-4, NEQ-6 SS, AG by MMys (80/400)
Uživatelský avatar
kojan
Příspěvky: 133
Registrován: 09. 09. 2008, 02:13

Světelné znečištění v médiích

#165

Příspěvek od kojan »

Odpovědět