TV pořad Detektor
TV pořad Detektor
Američania síce vyrábali pomerne kvalitné samopaly-lebo mali pre ne trh-mafiu a policajtov ale výrobe, vývoju špičkových vojenských lietadiel, tankov, ponoriek,atóm, zbraní, raket. motorov,.... sa venovali nič extra, lebo ich to do vypuknutia 2. sv. vojny, priameho ohrozenia Japonskom málo zaujímalo,...nemali pre tie výrobky trhy,.
Nemci dávali mnohonásobne percentuálne viac na voj. výrobu, vývoj.,...Nemci po tom ako sa rozhodli dobyť Európu vedeli že vsadili na jednu kartu a tak najmä od 1939 tamer všetok ich (a neskoršie aj nimi okupovaných krajín) národný rozpočet išiel na zbrojenie. V USA to bolo pár percent,...a úsilie vývojárov, výskumníkov v Nemecku bolo tiež enormné-šlo im o krk v dobrom či zlom,...
Nemci dávali mnohonásobne percentuálne viac na voj. výrobu, vývoj.,...Nemci po tom ako sa rozhodli dobyť Európu vedeli že vsadili na jednu kartu a tak najmä od 1939 tamer všetok ich (a neskoršie aj nimi okupovaných krajín) národný rozpočet išiel na zbrojenie. V USA to bolo pár percent,...a úsilie vývojárov, výskumníkov v Nemecku bolo tiež enormné-šlo im o krk v dobrom či zlom,...
- Algol77 (Jakub Koukal)
- Příspěvky: 1503
- Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
- Bydliště: Kroměříž
- Věk: 49
- Kontaktovat uživatele:
TV pořad Detektor
Vyjímečně a snad poprvé s tebou musím v tomto souhlasit.... 
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
TV pořad Detektor
To je debata o dvou věcech : jedna věc je obecný pokrok ve vědě a technologiích, druhá věc, k čemu tu technologii, kterou ovládám použiji. Když ovládám principy hromadné výroby, mám množství univerzit, dostatek surovin, ovládám metalurgii, není až takový problém změnit výrobu na potřebný válečný sortiment. Dokázali to i Rusové za Uralem, když za neuvěřitelných podmínek přebudovali traktorové závody na tankovou výrobu - a ne špatnou.
Takže opětovně říkám, že tvrzení o technologické zaostalosti USA je nesmysl. Byla jen používána v dané době jinak. Homer
Takže opětovně říkám, že tvrzení o technologické zaostalosti USA je nesmysl. Byla jen používána v dané době jinak. Homer
TV pořad Detektor
technologická zaostalosť ako kedy a v čom,...Amíci v 1968-1972 lietali na Mesiac,..teraz im to nejde,...ten blbý nácko Max Von Braun im akosi chýba,...apropó, pozeral včera niekdo Detektor,...
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
TV pořad Detektor
pacal napsal: ten blbý nácko Max Von Braun im akosi chýba,..Tak takovéto věci by podle mně měly být na fóru mazány, ale proč si stěžuju, vždyť jsem jen moderátor této diskuze .. :-[
Jsou v tom politika a peníze, to by ti ale asi nikdo nevysvětlil.
Na Detektor jsem se nedíval už z principu, je to ztráta času, měli by podobný pořad zakázat, protože ukazuje věci jen z jedné strany, chybí mi tu pohled ze strany druhé. Svět není černobílý.
Snad se tu na tvé výlevy sejde reakcí co nejméně, byla by to známka, že Detektor už tu nikoho nezajímá. Však mají tam uváděná témata s astronomií společného pramálo.
Jsou v tom politika a peníze, to by ti ale asi nikdo nevysvětlil.
Na Detektor jsem se nedíval už z principu, je to ztráta času, měli by podobný pořad zakázat, protože ukazuje věci jen z jedné strany, chybí mi tu pohled ze strany druhé. Svět není černobílý.
Snad se tu na tvé výlevy sejde reakcí co nejméně, byla by to známka, že Detektor už tu nikoho nezajímá. Však mají tam uváděná témata s astronomií společného pramálo.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
- Vlastimil Vojáček (máčka)
- Příspěvky: 359
- Registrován: 07. 04. 2005, 19:41
- Kontaktovat uživatele:
- Martin Vyskočil
- Příspěvky: 1940
- Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Věk: 45
TV pořad Detektor
Co je to za blba, ten moderator?

TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
TV pořad Detektor
Martin Komárek
Ale s tvým hodnocením nemohu souhlasit. Investigativně je to O.K.
Ale s tvým hodnocením nemohu souhlasit. Investigativně je to O.K.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
TV pořad Detektor
Martin Vyskocil napsal: Co je to za blba, ten moderator?
:oNo, nebyl zrovna ve forme, mozna jen proto, ze to bylo az pred pulnoci. A jeste ke vsemu mi pomlouva Rakosnicka :]
Chvilema mi bylo lito, ze doktor Grygar, ktereho si nesmirne vazim, narazil zrovna na tohoto "moderatora".. Prislo mi to skoro jako obhajoba CT.
:oNo, nebyl zrovna ve forme, mozna jen proto, ze to bylo az pred pulnoci. A jeste ke vsemu mi pomlouva Rakosnicka :]
Chvilema mi bylo lito, ze doktor Grygar, ktereho si nesmirne vazim, narazil zrovna na tohoto "moderatora".. Prislo mi to skoro jako obhajoba CT.
NWT SW Quattro-250P, SW HelioStar 100 H-alpha
SW CQ350-PRO
ZWO ASI 294 MM Pro, ZWO ASI 432 MM, ZWO ASI 585 MC, ZWO ASI 174 MM mini
SW CQ350-PRO
ZWO ASI 294 MM Pro, ZWO ASI 432 MM, ZWO ASI 585 MC, ZWO ASI 174 MM mini
TV pořad Detektor
Souhlas, s tím Rákosníčkem to přehnal, toho si nesmíme nechat pomlouvat >:(. Vždyť večerníček "Rákosníček a hvězdy" je jedním z mála pořadů ČT které popularizují astronomii u nejmladší generace! 
TV pořad Detektor
macka napsal: Jiří Grygar nejen o pořadu detektor na CT24
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10 ... aveda.html
Vynikající diskuse, doporučuji shlédnout.
Martin Vyskocil napsal: Co je to za blba, ten moderator?Neřekl bych, že je to blb. V diskusi vystupuje jako průměrný divák, který se ptá, co těm vědcům může na takovém obyčejném pěkně zpracované pořadu vadit - ano přesně tak se průměrní diváci ptají. A Grygar mu na to výborně odpovídá.
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10 ... aveda.html
Vynikající diskuse, doporučuji shlédnout.
Martin Vyskocil napsal: Co je to za blba, ten moderator?Neřekl bych, že je to blb. V diskusi vystupuje jako průměrný divák, který se ptá, co těm vědcům může na takovém obyčejném pěkně zpracované pořadu vadit - ano přesně tak se průměrní diváci ptají. A Grygar mu na to výborně odpovídá.
TV pořad Detektor
Souhlasím. Komárek i Grygar byli ve svých rolích dobří.
Jen mi přece jen poněkud vadí určité osobování si té jediné a pravé pravdy. To pokládám za nebezpečné. Není pak daleko k cenzorování. Nikdo by něměl stavět většinovou populaci do role troubů, kterým je třeba hlídat, co jim do TV pustit a co už by jim poškodilo jejich mysl a nazírání. Mezi vědu nepatří jen fyzika či jiné exaktní disciplíny. Existuje i kunsthistorie, literární věda, divadelní věda, muzikologie, atd...Když začneme cenzorovat i tam, kam se dostaneme?
Přece by stačilo, aby kterýkoliv spolek vyjádřil nesouhlas a uvedl důvody.
Osobně reaguji tak, že jsem se přestal dívat. Homer
Jen mi přece jen poněkud vadí určité osobování si té jediné a pravé pravdy. To pokládám za nebezpečné. Není pak daleko k cenzorování. Nikdo by něměl stavět většinovou populaci do role troubů, kterým je třeba hlídat, co jim do TV pustit a co už by jim poškodilo jejich mysl a nazírání. Mezi vědu nepatří jen fyzika či jiné exaktní disciplíny. Existuje i kunsthistorie, literární věda, divadelní věda, muzikologie, atd...Když začneme cenzorovat i tam, kam se dostaneme?
Přece by stačilo, aby kterýkoliv spolek vyjádřil nesouhlas a uvedl důvody.
Osobně reaguji tak, že jsem se přestal dívat. Homer
TV pořad Detektor
Myslím, že nemá smysl se zabývat tím, jak vedli debatu pan Grygar s moderátorem, ale spíš se zamyslet nad slovy, které tam byly řečeny. Promě mají největší smysl ty argumenty, které nabízejí řešení problému. A J. Grygar výstižně argumentoval tím, že náš stát skutečnou vědu zanedbává. A jako řešení nabídl příklad Ameriky, která zkutečné talentované vědce vyhledává a podporuje. Poctivá věda a kultura je přece nejlepší investicí do budoucnosti.
TV pořad Detektor
To Sirius31: ono to není tak černobílé. Jistě že vědci budou volat po více prostředcích, právě tak jako učitelé, úředníci, policie, politické strany i důchodci. Málo totiž mají permanentně všichni. Argument, že investice do vědy je ta nejlepší platí jen tehdy, když draze vychovaný vědec zústane ve své zemi a investici do svého vzdělání a do výzkumu vrátíí a tehdy, když ona země dokáže poznatky takto získané účinně zhodnotit. To Američané umí. Jejich studenti si vzdělání zaplatí a země jim sice dá skvělé podmínky - taky z nich ale vyždíme to nejlepší...Koho si nevychovají, toho si koupí odjinud, jehož vzdělání zaplatila jiná země a jiní daňoví poplatníci. Tomu říkám efektivita...
Pokud se tedy má do vědy vložit více prostředků, musí být jasná i jejich návratnost, jinak zmizí v černé díře jako tomu bylo a je i v jiných oblastech. Homer
Pokud se tedy má do vědy vložit více prostředků, musí být jasná i jejich návratnost, jinak zmizí v černé díře jako tomu bylo a je i v jiných oblastech. Homer
- Algol77 (Jakub Koukal)
- Příspěvky: 1503
- Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
- Bydliště: Kroměříž
- Věk: 49
- Kontaktovat uživatele:
TV pořad Detektor
To Homer: já tomu neříkám efektivita, ale zlodějina, alt. blbost od těch zemí, že si nedokáží své mozky udržet...obdobné je to ve sportu, stát vychová sportovce a on, sotva je mu 18, maže pryč a má pak problémy vůbec alespoň reprezentovat zemi, která ho vypiplala...a dokud zůstane jenom u řečí (např. Modrá šance a podpora vědy), nikdo dobrý tady za směšné ohodnocení v x-té platové třídě nezůstane...to bylo jedním z důvodů, proč sem nešel na astrofyziku, ale na stavárnu, z vědy bych rodinu neuživil...
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405