Hodi sa dobson aj do panelaku na "oknové" ,prípadne "balkónové" pozorovanie?
Cital som ze pred pozorovanim je treba ho njaprv nechat vychladit. na okolitu teplotu. Na balkone by to nebol problem,ale kedze mam balkon otoceny k mestu,pozoroval by som skor z okna.Mam pred ocami tu hororovu scenu,kde je dalekohlad ohriaty na izbovu teplotu a v tom by sa na neho vyvalil prud studeneho vzduchu.
Je možné pozorovať aj s takýmto "nevychladeným" pristrojom,alebo to bude uplne nemozne?
dakujem za odpovede.