Prosba o pomoc

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
jirkakdyne
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 10. 2007, 04:34

Prosba o pomoc

#1

Příspěvek od jirkakdyne »

Dobrý večer,
omlouvám se pokud jsem založil zbytečně nové vlákno,ale jsem tady poprvé,a nemám žádný přehled jak se to tady na foru praktikuje.Zakoupil jsem si astrodalekohled,s tím že si zpříjemním večery,ale zjistil jsem po prvním pokusu,že "nestačí jenon zvednout k neby a koukat",že je potřeba o tom alespoň něco málo vědět.Chtěl bych poprosit,jestli se tady nenajde nějaká dobrá duše z Domažlicka,nebo Klatovska,ke kterému bych se mohl přidat při pozorování,a něco malinko se přiučit a dozvědět.Vlastním Newtona Soligor 910/114.Děkuji Jirka
Uživatelský avatar
palino.o
Příspěvky: 30
Registrován: 16. 01. 2007, 22:59

Prosba o pomoc

#2

Příspěvek od palino.o »

Ahoj, ak sa nikto nenájde, skús trošku poblúdiť po nete. Dá sa nájsť veľa pekných stránok o pozorovaní, nejaké planetária a podobne. Nejaké odkazy určite nájdeš aj tu, na fóre.
Uživatelský avatar
jirkakdyne
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 10. 2007, 04:34

Prosba o pomoc

#3

Příspěvek od jirkakdyne »

Děkuji za radu,ale stále věřím,že se někdo najde.Protože si myslím,že hod.v "terénu" je za x hod. brouzdání po netu.Potřebuji se dostat do obrazu.Jirka
Uživatelský avatar
MartinV.
Příspěvky: 1327
Registrován: 12. 06. 2013, 10:11

Prosba o pomoc

#4

Příspěvek od MartinV. »

jirkakdyne napsal: Děkuji za radu,ale stále věřím,že se někdo najde.Protože si myslím,že hod.v "terénu" je za x hod. brouzdání po netu.Potřebuji se dostat do obrazu.Jirka
No já jsem sice z okr. Olomouc, takže ti moc při té praxi pod noční oblohou nepomohu, ale co zkusit astrokroužek. Nenajde se ve tvém okolí nějaká hvězdárna?

MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Prosba o pomoc

#5

Příspěvek od michal.b »

jirkakdyne napsal: Dobrý večer,
omlouvám se pokud jsem založil zbytečně nové vlákno,ale jsem tady poprvé,a nemám žádný přehled jak se to tady na foru praktikuje.Zakoupil jsem si astrodalekohled,s tím že si zpříjemním večery,ale zjistil jsem po prvním pokusu,že "nestačí jenon zvednout k neby a koukat",že je potřeba o tom alespoň něco málo vědět.Chtěl bych poprosit,jestli se tady nenajde nějaká dobrá duše z Domažlicka,nebo Klatovska,ke kterému bych se mohl přidat při pozorování,a něco malinko se přiučit a dozvědět.Vlastním Newtona Soligor 910/114.Děkuji Jirka
Vitej na astroforu :)

Pro podobne zalezitosti je tady vyclenena sekce astronomicka setkani.

Kousek od tebe (v Pivoni u Domazlic) se v lete pravidelne kona Dovolena s dalekohledem, skoda ze si nenapsal o dva mesice driv. Ja casto pozoruji u Primdy, ale to je od Kdyne uz celkem daleko.
Uživatelský avatar
jirkakdyne
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 10. 2007, 04:34

Prosba o pomoc

#6

Příspěvek od jirkakdyne »

Přimda není zase tak daleko,je to cca 50km,tak pokud by Tě to nevadilo,tak bych byl rád.Jirka
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Prosba o pomoc

#7

Příspěvek od michal.b »

jirkakdyne napsal: Přimda není zase tak daleko,je to cca 50km,tak pokud by Tě to nevadilo,tak bych byl rád.Jirka
Neni problem, ale byvam tam jenom o vikendech (a navic ne pokazde - ted mam strasne malo casu ). Jestli budes mit zajem, tak se muzeme domluvit a nekdy klidne prijed.
Uživatelský avatar
jirkakdyne
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 10. 2007, 04:34

Prosba o pomoc

#8

Příspěvek od jirkakdyne »

Fajn,až budeš mít čas a pojedeš,tak písni na e.mail,určitě přijedu.Jirka
Uživatelský avatar
fidler
Příspěvky: 398
Registrován: 18. 07. 2004, 20:51

Prosba o pomoc

#9

Příspěvek od fidler »

Byl jsem 4 dny odpojený z internetu. Dnes mě opět připojili. Všimnul jsem si, že fotka, kterou jsem dával na AF minulý týden, zmizela. Má to něco společného s tím odpojením ???
fidler
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Prosba o pomoc

#10

Příspěvek od Duk »

Nechtěl jsem zbytečně zakládat nové vlákno a ten název k tomu přímo svádí :)

Potřeboval bych poradit, kde by se dal sehnat tzv. suchý zip, který má na opačné straně něco jako samolepku.
Tu, kde já bydlím nic takového bohužel ani neznají  :(
Děkuji předem za informaci
Duk
petr_b
Příspěvky: 260
Registrován: 06. 01. 2006, 01:32

Prosba o pomoc

#11

Příspěvek od petr_b »

ahoj,
ja ji mam v praci kolik chces metru ?

Jeste jedna vec.
Pokud pouzijes suchy zip venku, tak to dlouho nevydrzi, ale mozna mame i prum. suchy zip, ktery nema chloupky, ale plastove zobacky na obouch stranach. Je to kvlaita od 3M. Musim se podivat zda ho mame.

U nas ho nemaj, protoze ho vzdy vykoupime. Dost se u nas pouziva :)
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Prosba o pomoc

#12

Příspěvek od Duk »

Ahoj,
dík za bleskovou odpověď.
Potřebuji čistě jen asi jen nějakých 0,5metrů.
Na panel a časovač, toť vše.
Tak zatím dík!
D.
petr_b
Příspěvky: 260
Registrován: 06. 01. 2006, 01:32

Prosba o pomoc

#13

Příspěvek od petr_b »

ok pripravim ho do batohu
Uživatelský avatar
Miloš Hroch
Příspěvky: 848
Registrován: 23. 09. 2005, 20:39

Prosba o pomoc

#14

Příspěvek od Miloš Hroch »

Na ten samolepící suchý zip bacha, je to myslím primárně dělané na zažehlení a samo o sobě to moc nedrží. K účelu k jakému to potřebuješ se mi osvědčilo použít chemoprenového lepidla a obyčejného suchého zipu. Drží to jako přibité, ale v krajní nouzi to jde z povrchu celkem bez následků sundat.
Jinak ten samolepící se dá koupit v Hradci Králové třeba v galanterii na pěší zóně (cca 20,- Kč/metr).
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Prosba o pomoc

#15

Příspěvek od MMys »

Nene. Zažehlovací je jinej, ten nelepí vůbec. Ale ty samolepící jsou různě kvalitní. Sám jsem si to ověřil. A hlavně - skoro žádný i kvalitní samolepící nepřilne pořádně na studený povrch. Takže je nutné lepit doma, když je povrch ohřátý na pokojovou teplotu. Prostě v noci na studené nohy montáže ho nenalepíš ;)

Chemoprén + normální našívací sucháč ale samozřejmě potvrzuji. To je stoprocentní řešení, které drží určitě lépe než ty levné samolepící.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět