DSLR do 20 000,-

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
honza.ho

DSLR do 20 000,-

#1

Příspěvek od honza.ho »

Zdravím,

Rozhodl jsem se, že s koupí DSLR nebudu čekat do října jak jsem původně plánoval, ale objednám ji už příští týden. Hlavním důvodem je dostatek času kterého potom během semestru nebude tolik. Ale teď k věci....
Volba se mi zdá celkem jasná, Canon EOS 350D se základním setovým objektivem. Fotoaparát je dodávaný s 1Gb CF za 16 490 s DPH u Megapixelu (http://www.megapixel.cz/canon-eos-350d-18-55-mm-pouzdro).
Rád bych se zeptal, jestli je tento dodavatel spolehlivý a cenově nejpříznivější. Pokud by jste měli nyní investovat do nové DSLR v ceně do 20 000 s DPH jaká by to byla? Padla by volba na tento typ, který zde používá většina uživatelů? EOS 400D vycházi na 20 000, ale bez objektivu, což je za mojí finanční mezí. Pokud si dobře vzpomínám, někdo zde psal, že rozdíl je minimální. Nemohu si finančně dovolit koupit zbytek vybavení najednou a doufám, že koupě lepšího foťáku bude ten správný "druhý" krok (původně Canon A80 + Praktika). Rád bych později k Dobsonovi kterého mám na pozorování dokoupil ještě montáž s nějakým mobilnějším EDčkem. To vše ale bude záležet na dalších brigádách, momentalně jsem omezen výše zmíněnou částkou :). Poslední dotaz se týká focení pouze objektivem (bez použití dalekohledu). Vyrovnává se zemská rotace stejně jako focením přes dalekohled za pomocí montáže s motůrky (foťák připevněný souměrně s dalekohledem popř. na montáži)? Nebo se dá sehnat něco v menší/levnější formě pouze pro fotoaparát (bez nutnosti kupovat drahou montáž)? Nemám s tím žádnou zkušenost.

Děkuji za připomínky


HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 08. 11. 2004, 04:46
Bydliště: Druzcov

DSLR do 20 000,-

#2

Příspěvek od HonzaS »

Ahoj, pokud budes delat nekaje delsi expozice urcite bych ti doporucil 400D, je to snad 1. fotak, kde je uplne odstranena elektroluminiscence, takze ti zbydou uz jen hotpixely, ty se daji se skripenim zubu prefiltrovat pomoci fotosopu funkci "median 1 pixel".

napr. zde: http://www.vkservis.cz/zbozi/274/Canon%20+18-55mm/

maji 400D za rovnych 19 v kitu, coz mi prijde pekna cena (obchod je v Praze hned za OD Kotva). 1G kartu koupis v pohode za 500,-, za dalsich 700,- si kup jeste 2. baterku a mas to za 20 litru. CF kartu si kup klidne obycejnou Kinston, nebo A-Data. Predpokladam, ze nebudes "strilet ze samopalu" - mysleno stale sekvencni snimani, takze je rychlost celkem jedno - i kdyz, tak jsou rozdily ve fotaku jen sotva poznatelne. Dneska uz pravdepodobne nenarazis na nejakou extremne pomalou kartu.

Kompenzovat rotaci zemske osy lze nekolika "levely"
- a vyrobit si primitivni paralakticky stolek (pant a zavitova tyc s klikou - to je skoro zadara)
- montaz EQ3-2 s hodinovym strojem (da se poridit kolem 5 tisic)
- montaz EQ5 se vstupem na autopointer (je ti jasny, ze ti na to 40 tis. sotva postaci, po nakupu pointacniho dalekohledu, autoguideru, kamery a ruznych nutnych redukci)

Jinak se samozrejme postupuje stejne, jako u velikeho dalekohledo, pricemz u maleho objektivu neni nutne tak presne vedeni montaze. Ustaveni na polarku by melo byt pomerne presne, protoze nezalezi na ohnisku, ale na velikosti snimaciho prvku.

HonzaS
ED80, ED66
HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 08. 11. 2004, 04:46
Bydliště: Druzcov

DSLR do 20 000,-

#3

Příspěvek od HonzaS »

Jeste jsem zapomel napsat, ze je jedno, kde fotak kupujes, v Cechach je stejne jen jeden zarucni servis. V obchode s tim stejne nikdo nic neudela.

HonzaS
ED80, ED66
Uživatelský avatar
Kami
Příspěvky: 2081
Registrován: 02. 01. 2004, 06:45
Věk: 49

DSLR do 20 000,-

#4

Příspěvek od Kami »

Megapixel je v pohodě. Scháněl jsem drátovou spoušť ke 400D a v krámcích jsem nepochodil.Nejdřív tak za 2-3 měsíce na objednávku z Německa. Od Megapixelu to bylo do 2 dnů.(byla skladem)
Z pohledu uvažování zda 350 nebo 400.Já si vybral 400. Větší LCD, CMOS je 10Mpx,anti prachová ochrana,... Krom toho,do 30.8. je u Canonu akce ke 20 letému výročí ,, Vrácení peněz" Za 400D vám vrátí 2200,-Kč. ;D

Nelituju,že jsem utratil 21tis.
SW102/500, SW ED100/900, R100/1500, R125/1583, N127/646, R150/1800, C150/2250, N152/1178, N170/1022, KC200/2000, NCN310/1768/5970,... + další sklíčka do 0,75m.
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

DSLR do 20 000,-

#5

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

HonzaS napsal:
- montaz EQ5 se vstupem na autopointer (je ti jasny, ze ti na to 40 tis. sotva postaci, po nakupu pointacniho dalekohledu, autoguideru, kamery a ruznych nutnych redukci)
Opravil bych to na HEQ5 :-). EQ5 je to same co EQ3, co se tyka pohonu.
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

DSLR do 20 000,-

#6

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

Jeste dodam www.megapixel.cz. Tam je 350D za 14000 Co se tyka luminiscence, tak na 350D neni nijak kriticka ani na 8 minut pri 1600ISO a odstrani ji darkframe. V mistech, kde je, tak stejne zadny zajimavy objekt neni, tak je to jedno :-). 400D ma na druhou stranu mensi pixely.
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Uživatelský avatar
Lightsscope
Příspěvky: 194
Registrován: 06. 03. 2004, 00:30

DSLR do 20 000,-

#7

Příspěvek od Lightsscope »

Z 21000 vam vrati 2200? Tedy 10%? Tak to vim o lepsim byznysu. ;D
HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 08. 11. 2004, 04:46
Bydliště: Druzcov

DSLR do 20 000,-

#8

Příspěvek od HonzaS »

Alien_MasterMynd napsal:
Opravil bych to na HEQ5 :-). EQ5 je to same co EQ3, co se tyka pohonu.
Ano , myslel jsem "plnou verzi" HEQ5, omlouvam se.

HonzaS
ED80, ED66
HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 08. 11. 2004, 04:46
Bydliště: Druzcov

DSLR do 20 000,-

#9

Příspěvek od HonzaS »

Alien_MasterMynd napsal: Jeste dodam www.megapixel.cz. Tam je 350D za 14000 Co se tyka luminiscence, tak na 350D neni nijak kriticka ani na 8 minut pri 1600ISO a odstrani ji darkframe. V mistech, kde je, tak stejne zadny zajimavy objekt neni, tak je to jedno :-). 400D ma na druhou stranu mensi pixely.
Na Megapixelu vidim cenu v setu za 16490,-, presne tak,jak psal honza.ho.

Pokud bych mel nejak subjektivne hodnotit elektroluminoscenci u fotaku, ktere jsem mel k dispozici, tak pokud bych si udelal napr. na ISO1600, 8minut stupnici v procentech od 0 do 100% - 0% je naprosto bez luminiscence, 100% je na hranici odstranitelnosti pomoci SW. Vysledky by byly tyto:
Nikon D70 bych zaradil kolem 120-140% (roh snimku bude vzdy pri dlouhe expozici postizen tak , ze to nejde odstranit - nutne oriznout snimek)
Canon 10D/ 300D tak kolem 85% (s vetsi pracnosti lze dosahnout odstraneni, tak aby to nebylo viditelne)
Canon 350D odhaduji kolem 65% (o trochu lepsi, nez 300D)
Canon 400D tak kolem 5% (zde je oproti ostatnim opravdu markantni skok)

Pokud ma nekdo zkusenosti s jinym prostrojem, necht at se podeli o svoje poznatky.

HonzaS

ED80, ED66
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

DSLR do 20 000,-

#10

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

HonzaS napsal:

Na Megapixelu vidim cenu v setu za 16490,-, presne tak,jak psal honza.ho.

Ja jsem kreten, myslel jsem www.megafoto.cz. Jak jsem cetl ten megapixel, tak jsem se nejak upsal ???
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
M.Adamovsky
Příspěvky: 351
Registrován: 14. 08. 2005, 22:48

DSLR do 20 000,-

#11

Příspěvek od M.Adamovsky »

HonzaS napsal:

Na Megapixelu vidim cenu v setu za 16490,-, presne tak,jak psal honza.ho.

Pokud bych mel nejak subjektivne hodnotit elektroluminoscenci u fotaku, ktere jsem mel k dispozici, tak pokud bych si udelal napr. na ISO1600, 8minut stupnici v procentech od 0 do 100% - 0% je naprosto bez luminiscence, 100% je na hranici odstranitelnosti pomoci SW. Vysledky by byly tyto:
Nikon D70 bych zaradil kolem 120-140% (roh snimku bude vzdy pri dlouhe expozici postizen tak , ze to nejde odstranit - nutne oriznout snimek)
Canon 10D/ 300D tak kolem 85% (s vetsi pracnosti lze dosahnout odstraneni, tak aby to nebylo viditelne)
Canon 350D odhaduji kolem 65% (o trochu lepsi, nez 300D)
Canon 400D tak kolem 5% (zde je oproti ostatnim opravdu markantni skok)

Pokud ma nekdo zkusenosti s jinym prostrojem, necht at se podeli o svoje poznatky.

HonzaS


20D je myslim srovnatelny s 350 D..mozna trochu lepsi..a na nejakych 50 % bych hodnotil 30D..tak je dobra...
honza.ho

DSLR do 20 000,-

#12

Příspěvek od honza.ho »

Tak jsem ho nakonec objednal, stejně jako dřív dalekohled, v Německu. Včera ho odeslali a v neděli mi ho dovezou, hurá. Jeden člen rodiny tam má firmu takže mám možnost odečíst nějakou tu jejich daň. Hrubá cena vyšla na 18 500,- (podobná cena jako v Praze, ale nemusím tam jezdit), jestli stále platí ta akce od Canonu cena by mohla ještě o dost klesnout.

Každopádně děkuju všem za rady, už se nemůžu dočkat    
edit: :)
honza.ho

DSLR do 20 000,-

#13

Příspěvek od honza.ho »

Zdravím,

zrcadlovka už je rozbalená a zkouším první snímky, chtěl jsem se zeptat jestli je možné nějakým způsobem hodit obraz na LCD tak, jako tomu je u d. kompaktů nebo jestli lcd slouží pouze pro nastavení a prohlížení fotek. Nemám anglický manuál a nějak se k tomu nemůžu proklikat (jestli to je vůbec možné) :).
Hajs
Příspěvky: 458
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

DSLR do 20 000,-

#14

Příspěvek od Hajs »

živý náhled na LCD u nej není možný, displej slouží pouze k prohlížení případne k orientaci v menu
Uživatelský avatar
Honzabr
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 06. 2007, 23:46

DSLR do 20 000,-

#15

Příspěvek od Honzabr »

Pro HonzaHo:
http://www.canons.ic.cz/
Honzabr
Honzabr
Odpovědět