Green Laser (Zelený laser)

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
tokarew
Příspěvky: 122
Registrován: 21. 09. 2006, 00:11

Green Laser (Zelený laser)

#46

Příspěvek od tokarew »

mozna jedine se da vytknout ze to sem nepatri,, jen sem se prihrnul k tomu osvetleni porar hledacku a toho druheho hledacku s kterym tady kdosi zapasi,a srovnavat mam z ceho,uz znam kolegu od naproti,ma skywatchplasta 150/750 na EQ hliniku bez polarniho hledacku(komat),s tim je vazne pokoukanicko,,mozna to jde ze stejne fabryky ale skywatchery se asi delaj na pasu kde delaj snad jen muklove aby usetrili,,, je sranda poslouchat jak to tu vsichni chvali,,to jsem chtel rict,,vim ze to sem nepatri,ale to jen tak na vysvetlenou:)
newton bresser 150/1200 eq mon2,triedr 7x50
Uživatelský avatar
M. Krupa
Příspěvky: 139
Registrován: 24. 01. 2004, 23:13

Green Laser (Zelený laser)

#47

Příspěvek od M. Krupa »

Vabra napsal:
..... chvili mi trva nez vubec dostanu Polarku do zorneho pole hledacku, .....

Asi to spíš patří do "ATM - udělej si sám", ale já jsem to vyřešil takhle :






Na ustavení montáže pro pozorování to funguje dobře.
Pro fotografování pak už není problém tuhle věc vyndat a doladit montáž pomocí polárního hledáčku, protože Polárka je pak už v zorném poli.

Důležité je dodržení souososti a kolmosti přechodky, ale na soustruhu to není problém.

Víc fotek a dalších nápadů jsem dal sem:
http://www.astromik.org/clanky/c002.htm
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24388
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Green Laser (Zelený laser)

#48

Příspěvek od MilAN »

M. Krupa napsal:

Důležité je dodržení souososti a kolmosti přechodky, ale na soustruhu to není problém.

Souosost přeci není potřebná.
Podstatnější může být, jestli paprsek jde paralelně s pouzdrem toho ukazovátka. Pokud Ti to šlape, je vše O.K.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
M. Krupa
Příspěvky: 139
Registrován: 24. 01. 2004, 23:13

Green Laser (Zelený laser)

#49

Příspěvek od M. Krupa »

MilAN napsal:
Souosost přeci není potřebná.

... Jasně. Ta veličina se nejmenuje souosost, ale nějak jinak ( asi rovnoběžnost) . Prostě jsem měl na mysli, aby ta díra pro ukazovátko nebyla šikmo. Že nebude ve středu přechodky, to nevadí.....


Uživatelský avatar
carlos
Příspěvky: 106
Registrován: 12. 12. 2005, 20:22

Green Laser (Zelený laser)

#50

Příspěvek od carlos »

Na zacatku tohoto vlakna tu kdosi nabizel GL-ukazovatka. Koupil jste jej nekdo? Kde se da sehnat?
Diky
Carlos
Newton 200/800 a TENTO triedr 10x50
Uživatelský avatar
snorchl
Příspěvky: 23
Registrován: 20. 02. 2007, 19:07

Green Laser (Zelený laser)

#51

Příspěvek od snorchl »

Je co ja bych za to dal, mas ho jeste k mani ?
Kdyztak posta.
SkyWatcher 200/1000 na EQ5 s pohonem obou os. Red dot + sadu okolurů
Uživatelský avatar
MLB
Příspěvky: 16
Registrován: 11. 02. 2006, 23:55

Green Laser (Zelený laser)

#52

Příspěvek od MLB »

Mám jeden 10 mW a je za 1500,- k mání. Není nový, ale 100% zachovalý. Pokud někdo máte zájem napište.
Uživatelský avatar
Frantostroj
Příspěvky: 23
Registrován: 09. 04. 2006, 17:14

Green Laser (Zelený laser)

#53

Příspěvek od Frantostroj »

Jsou ještě nějaká ukazovátka na prodej?
Uživatelský avatar
pesvo
Příspěvky: 383
Registrován: 08. 03. 2004, 17:19
Věk: 57

Green Laser (Zelený laser)

#54

Příspěvek od pesvo »

Zdravím,

nevím, jestli je to ještě aktuální, ale před pár dny jsem si taky jeden pořídil u této firmy:

Vladimír Fiala - FIMA Brno
Poděbradova 96
BRNO 612 00
tel/fax: 541 213 517
GSM: 608 424 908
ICQ: 269007687
http://www.fima-brno.cz

Divize ELEKTRO
Jan Fiala
GSM: 776 300 380

Jen upozorňuju, že se asi jedná o "One Man Company", takže žádný kamenný obchod, nutno dopředu domluvit termín návštěvy a přijít si to následně vyzvednout osobně, příp. nechat poslat poštou. Prodává za stejnou cenu (999,- Kč včetně DPH) dva typy (oba do 5 mW) - jeden s pevným nástavcem (bod) a druhý s výměnnými (celkem 5 ks - bod, šipka, dolar, prsty a hvězdička). Plus navíc jsem k tomu v ceně dostal 2 ks nabíjecích AAA mikrotužek kromě těch alkalických, co byly uvnitř.

PS: A prý doveze ještě 10 a 20 mW (cena myslím á 1.500,- a á 2.000,- +-)
Petr Svoboda (tribase.net@volny.cz)
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1745
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Green Laser (Zelený laser)

#55

Příspěvek od Chef »

Také by mě zajímali rozdíly mezi 5mW 10mW a 20mW ve viditelnosti apod...
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina APO 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, AM5, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI: 294MC,462MC,662MC,2600MM,2600MCduo; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst;
Uživatelský avatar
turansk
Příspěvky: 112
Registrován: 08. 09. 2005, 20:57

Green Laser (Zelený laser)

#56

Příspěvek od turansk »

ahojte
z vlastnej skusenosti a skusenosti ludi z hvezdarne v partizanskom (maju tam celu skalu zelenakov) mozem odporucit 5ku. Na ukazovanie po oblohe bohato staci, ako vyhladavac polarky na predbezne nastavenie montaze super a pouzivam ho aj ako navadzanie cez 20ku okular - som slepy ako patrona, tak aspom viem, kam mi ukazuje dalekohlad....vcelku efektne a ludia si pri predvadzani pochvaluju...
co sa tyka rozdielov v mW, 5 mW uplne postacuje, navyse vydrz baterii v tych silnejsich nie je to prave orechove...takze odporucam 5 mW, pomer cena vykon a vydrz...
co sa tyka trafania pilota - nejde o to, ci ho trafite abo nie, ide o to, ze niektore protilietadlove zbrane pouzivaju nieco podobne, preto tie problemy kolo toho...
ak by chcel niekto vidiet laser v praxi, dobehnite na hvezdosku do sobotista...
io

www.hvezdaren-sobotiste.sk
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24388
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Green Laser (Zelený laser)

#57

Příspěvek od MilAN »

turansk napsal: co sa tyka trafania pilota - nejde o to, ci ho trafite abo nie, Až si na Tebe někdo na 5 km posvítí i 5 mW, přestaneš používat slušná slova ...
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
martincz
Příspěvky: 90
Registrován: 10. 06. 2004, 17:47
Bydliště: Opava / Jeseník
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Green Laser (Zelený laser)

#58

Příspěvek od martincz »

Je to u 5mW tak akutni s tim osvicenim letadel? Ja pozoruju v mistech, kde je velmi husty vzdusny provoz, v nadhlavniku mam az 10 letadel ve stredni a vysoke letove hladine za hodinu. Jsem nad jednim z auroasijskych letovych koridoru asi.

Ze by prislo na radu oznamovani pozorovani letisti?
Uživatelský avatar
turansk
Příspěvky: 112
Registrován: 08. 09. 2005, 20:57

Green Laser (Zelený laser)

#59

Příspěvek od turansk »

to Milan: skusali sme na 3km a menej - vysledok: ruky sa mi tak trasli.....registroval som skor rozptyl a odrazy na blizkych predmetoch ako samotny luc...
Co vidim ako realny problem je, ze s nim zasvietis na americke bojove lietadlo, mierumilovne sa poflakujuce v nasich vzdusnych priestoroch, to to vyhodnoti ako zameranie protilietadlovou strelou a prepne sa do bojoveho rezimu.....



to martincz: tu je kazda rada draha...opytaj sa radsej pravnice...ja to riesim tak, ze ho pouzivam len v kratkych intervaloch...napr. zapnem, nabehnem dalekohladom na objekt a vypnem...
io
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Green Laser (Zelený laser)

#60

Příspěvek od MP »

turansk napsal:
Co vidim ako realny problem je, ze s nim zasvietis na americke bojove lietadlo, mierumilovne sa poflakujuce v nasich vzdusnych priestoroch, to to vyhodnoti ako zameranie protilietadlovou strelou a prepne sa do bojoveho rezimu..... Blbost. Zelene lasery nikdo pro zamerovani zbrani nepouziva. Je to moc napadne.

Kdybys misto psani obcas i cetl a precetl si studie, na ktere jsem odkazoval na predchozi strance, dozvedel by ses, ze za problem je povazovany jakykoliv zasah kokpitu ( rozptyl na sklech, interieru apod. ). On pilot v noci take potrebuje adaptovat oci na tmu a laserem mu to pekne rozhodis, nehlede na prime oslneni, prehlednuti malo kontrastnich detailu v odlesku na celnim skle apod.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Odpovědět