Dovoz příslušenství ze zahraničí

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Dovoz příslušenství ze zahraničí

#1

Příspěvek od Sniper_RAT »

Přestože mám dalekohled koupený v Polsku,tak se chci zeptat,jestli někdo neví kolik je teď clo ze zahraničí.Chci si koupit barlowa a v Polsku to po přepočtu vyjde na nějákých 500,-,ale to nepočítám clo a dopravu.Na netu sazbu cla nemohu nikde najít... ???
Předem dík za odpovědi :hi:
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Dovoz příslušenství ze zahraničí

#2

Příspěvek od Myzer »

Neviem ako je to v CR, ale ono to bude asi dost podobne.
U nas sa do 3 000 clo neplati a myslim ze tych 500,- ako vymeriavaci zaklad je moc primala suma, aby si z nej platil clo, ktore je stanovene diferencovane, povedzme cca 5%, teda v tvojom pripade 25,- ak som to dobre vypocital.

Doprava sa samozrejme zahrna do ceny a tato cela suma sa zdanuje.

_____________________________
Oprava: doprava sa nezdanuje
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Dovoz příslušenství ze zahraničí

#3

Příspěvek od Sniper_RAT »

Podívejte se sem a řekněte,jestli se mi to nezdá: http://www.market.fotoclassic.pl/shopping/?id=13
Opravdu je to tam tak levné?Díval jsem se na kurzy a 1 zloty je teď 6,7Kč... ::) u téhlé firmy jsem si koupil ten svůj dalekohled,teď už ho tam nemají...
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Dovoz příslušenství ze zahraničí

#4

Příspěvek od vla »

Sniper_RAT napsal: Podívejte se sem a řekněte,jestli se mi to nezdá: http://www.market.fotoclassic.pl/shopping/?id=13
Opravdu je to tam tak levné?Díval jsem se na kurzy a 1 zloty je teď 6,7Kč... ::) u téhlé firmy jsem si koupil ten svůj dalekohled,teď už ho tam nemají...Ono to zase tak šíleně levné není, pokud by ses dohodl s p. Zahajským aby ti Syntu 254/1250 /což je z jejich nabídky jediný solidní dalekohled/ prodal na montáži CG5 místo EQ6 tak máš cenu přibližně stejnou a nemusíš nic pašovat.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
pozorovatel
Příspěvky: 30
Registrován: 28. 01. 2004, 19:33

Dovoz příslušenství ze zahraničí

#5

Příspěvek od pozorovatel »

Ja si asi pred rokem objednaval nejake zbozi z nemecka ( za cca 2500Kc ) .Zadne clo jsem neplatil. Na celnim urade jsem jen musel vyplnit formular, kde prohlasuji, ze danou vec nemam k podnikatelskym ucelum. :bounce:
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Dovoz příslušenství ze zahraničí

#6

Příspěvek od MaG »

Tak mě napadá, zda vůbec bude za nějaké ty 3 měsíce clo? Mám pocit že dovoz bude v tomto případě v rámci EU. V případě USA bych tipoval nechutný embargo a nevýhodnou cenu ..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Dovoz příslušenství ze zahraničí

#7

Příspěvek od Sniper_RAT »

No...vzhledem k tomu za jakých podmínek,co nám vyjednala vláda,tam přistupujeme,tak si nejsem vůbec jistý.... :-/ Bylo by to dobrý,ale nevím,nevím....

Nicméně by se tu pak mohly objevit pobočky zahraničních výrobců dalekohledů a byla by větší konkurence,takže by se snižovali ceny.... ::) ...hmm...
Uživatelský avatar
osvold
Příspěvky: 107
Registrován: 22. 12. 2003, 23:44

Dovoz příslušenství ze zahraničí

#8

Příspěvek od osvold »

takze, panove, dochazi tu k mateni pojmu.

Clo se neplati na ZADNE zbozi, majici puvod v EU, po 1.5 ani na zbozi odjinud, ale proclene na uzemi jineho statu EU. Co se tyce DPH, tak DPH se plati a to nasledujicim zpusobem.
Pri individualnim dovozu a fyzickemu prekroceni hranice se zbozim je v "bezcelnim" rezimu(rozumej bez DPH) povoleno prevazet zbozi do hodnoty 6.000,--.
Pokud se jedna o zbozi, ktere prechazi hranice postou a je neobchodniho charakteru (napr. dar od pritele, pozor, jako odesilatel i prijemce musi byt uvedeny pouze fyzicke osoby) pak je limit opet 6.000,--. Pokud celnice nabyde dojmu, ze se jedna o zbozi obchodniho charakteru (treba ohledne zbozi u eBaye se pristup jednotlivych celnich uradu lisi) pak je bezcelni dovoz do vyse 1.500,--.

Jinak na zbozi z asie a USA se clo uplatnuje. Vypocet toho, co zaplatite, je nasledujici:
(cena zbozi + clo)*.22 + clo
cenou zbozi se rozumi cista cena bez dopravy. Clo se pohybuje v rozmezi 5-20% a velmi zalezi na tom, o co se jedna.

Dnes je ovsem situace na celnicich takova, ze vetsina kvalitnejsich celniku, vzhledem ke vstupu do EU, uz odesla jinam, kde maji nejakou perspektivu, zbyli celnici nejsou prilis motivovani, a muze se dost dobre stat, ze bez problemu propusti zasilku, ktera prekracuje i vyse uveden limity.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11596
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Dovoz příslušenství ze zahraničí

#9

Příspěvek od Psion »

Já myslím, že k matení pojmů nedochází a je to všem jasné :-). V EU se nevyrábí skroro nic - vše je většinou z asijských zemí, takže CLO je zatím jasné a po 1.5. se bude DPH platit rovnou v zemi, ze které kupujete, takže to se vlastně nic nezmění vyjma dvou věcí :
1. Zaplatíte DPH i na věci které budou třeba za 300,- Kč (ted je do 6000,- bez DPH pro osobní potřebu)
2. CLO, které si prodejce započítá do ceny na svém území a vy jej už platit nebudete.  
Sumasumárum, bude to v řadě případů horší, v některých případech stejné nebo o něco lepší. Motivace pro dovoz bude pro řadu lidí nulová. To co ušetříte na ceně, dáte za dopravu a riziko nesnadné reklamace.


:hi:
Uživatelský avatar
osvold
Příspěvky: 107
Registrován: 22. 12. 2003, 23:44

Dovoz příslušenství ze zahraničí

#10

Příspěvek od osvold »

Já myslím, že k matení pojmů nedochází a je to všem jasné
no, ono z toho, co tu nekteri pisou, jako treba ze hledali sazbu cla na vyrobky, dovezene z Polska, si myslim, ze neni vsem vse uplne jasne, proto jsem tam psal to o tom mateni pojmu.

Jinak si myslim, ze nakup v Nemecku muze byt po vstupu velice zajimavou alternativou treba k nakupu u nas, neb DPH tam je nizsi a trh vetsi, tudiz cena bude zakonite zajimavejsi.

Navic si myslim, ze cela rada lidi sahne i po pouzitych vecech z eBaye, ono, kdyz je rozdil nakupni ceny za pouzite zbozi a ceny noveho vyrobku u nas i 400% tak jsem ochoten zaruku obetovat.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11596
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Dovoz příslušenství ze zahraničí

#11

Příspěvek od Psion »

Je jasné, že použité věci budou o mnoho levnější i když u nás se časem na trhu také objeví, rozhodně ne v takové míře. Rozdíl mezi naším a německým DPH bude 3%, takže to je skoro zanedbatelné. Rozhodně si však musíme zvyknout, že jak zmizí hranice v běžném životě, tak i v obchodě a k nám začne proudit zboží od nových firem, které zde dříve nebyly. DHL a podobné služby nebudou nic proclívat a zboží dovezou do 24 hodin třeba z Mnichova za poměrně slušný peníz. Naši obchodníci o tomto jistě vědí a rozhodně se nenechají zahanbit a připraví nám jistě řadu překvapení a zajímavé ceny.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Dovoz příslušenství ze zahraničí

#12

Příspěvek od FunTomas »

Psion napsal: Naši obchodníci o tomto jistě vědí a rozhodně se nenechají zahanbit a připraví nám jistě řadu překvapení a zajímavé ceny.
;D

Neuveritelny optimizmus...
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Dovoz příslušenství ze zahraničí

#13

Příspěvek od Sniper_RAT »

Myslím,že zase tak velký optimismus to není...¨jestli nepudou taky s cenama dolů,tak si u nich nikdo nic kupovat nebude....a to určitě nechcou... :nono:
Odpovědět