Pozorování u Prahy

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
matejm
Příspěvky: 24
Registrován: 22. 02. 2006, 18:31

Pozorování u Prahy

#16

Příspěvek od matejm »

Vabra: Pěkně zpracovaný raport z pozorování. Zvlášť trefná je zmíňka a o tom "Monstru", co dovezl p.Zahajský. Ale sem rád, že sem si na něj mohl sáhnout a mrknout krz něj ;)
Ještě bych doplnil, že jsme stihli zhlédnout druhý přelet ISS. Prostě romantika::)

Setkání pro mě bylo v mnoha ohledech užitečné, krom mnohem lepších podmínek, než běžně mívám sem si mohl osahat triedri MP a Vabry, což je k nezaplacení. Protože pořád ještě zvažuju, co pořídit.
Takže díky pánové.
A ještě poděkování pro Vláďu, za to že se rozhodl dát pozvání na fórum a mohlo se uskutečnit tak vydařené setkání.
Matěj Morava
Uživatelský avatar
matejm
Příspěvky: 24
Registrován: 22. 02. 2006, 18:31

Pozorování u Prahy

#17

Příspěvek od matejm »

Risben: Zrovna dneska v práci, když jsem koukal do mapy, kde že jsme to v noci byli, jsem si vzpomněl na to, že se mi někdo zmiňoval o tom, že jezdíte někam k Ořechu. Tak jsem nelenil a mrkl, kde to je.
Tam je asi hlavně slušný výhled na jih, že?
Určitě bych to vyzkoušel. (Kdyžtak naviděnou ve středu a nějak se dohodnem).
Matěj Morava
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

Pozorování u Prahy

#18

Příspěvek od Risben »

soumrak napsal: Risben: Zrovna dneska v práci, když jsem koukal do mapy, kde že jsme to v noci byli, jsem si vzpomněl na to, že se mi někdo zmiňoval o tom, že jezdíte někam k Ořechu. Tak jsem nelenil a mrkl, kde to je.
Tam je asi hlavně slušný výhled na jih, že?
Určitě bych to vyzkoušel. (Kdyžtak naviděnou ve středu a nějak se dohodnem).Výhled na jih tam dobrý je. Což pak o to, výhled by tam byl dobrý na všechny strany, problém je samozřejmě Praha a také vzdálenější Kladno.
Prahu bych při každém pozorování nejraději zhasnul :-[, ale jinak na to, že je to na hranici samotné Prahy tak to není zas až tak špatný.
Risben
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Pozorování u Prahy

#19

Příspěvek od vla »

Na zatmění samozřejmě připravujeme výlet, pravděpodobně to bude někam jižně až jihoozápadně od Prahy. Takže pokud by někdo nechtěl pozorovat z města a nehodilo se mu jet na daleký sever bude šance na společné pozorování i v oblasti Prahy.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Pozorování u Prahy

#20

Příspěvek od vla »

Pokud vyjde počasí ze so na ne tak plánuji výlet zase do oblasti Dobříše, jako minule s možností odvozu po trase Ruzyně-Smíchov-Dobříš.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
bartaj007
Příspěvky: 322
Registrován: 19. 09. 2006, 22:18

Pozorování u Prahy

#21

Příspěvek od bartaj007 »

uvidím jak na tom budu, mám nějakou povinnost (tchán slaví v SO narozeniny) Ale pokud by to šlo, tak bych se přidal. Auto mám, tak bych třeba dojel později. :)
bartaj
bóbiká dobson 250, triedr 10x50, CG5, equinox ED 80, lídlskop 70/700, Canon D350 a nějaké ty fíčury :-)&&http://picasaweb.google.cz/bartaj007
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Pozorování u Prahy

#22

Příspěvek od Vabra »

Tentokrat zustavam na severu, viz sousedni vlakno...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
matejm
Příspěvky: 24
Registrován: 22. 02. 2006, 18:31

Pozorování u Prahy

#23

Příspěvek od matejm »

to vla: ;D jeden smíchovák se hlásí
...teda jestli dá dohromady dalekohled, co se jal vylepšovat ::)
Matěj Morava
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Pozorování u Prahy

#24

Příspěvek od vla »

soumrak napsal: to vla: ;D jeden smíchovák se hlásí
...teda jestli dá dohromady dalekohled, co se jal vylepšovat ::)Počasí vypadá stále lépe a lépe, tak skládej, skládej, ........
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Kubajz
Příspěvky: 402
Registrován: 20. 11. 2006, 23:05
Bydliště: Praha

Pozorování u Prahy

#25

Příspěvek od Kubajz »

škoda že v nočních/rannějších hodninách není jak se dopravit z Prahy do Kladna,hned bych popad Maka a přidal se :'(
Jakub Kristek
Obrázek
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Pozorování u Prahy

#26

Příspěvek od MP »

Kubajz napsal: škoda že v nočních/rannějších hodninách není jak se dopravit z Prahy do Kladna,hned bych popad Maka a přidal se :'(Jestli chces v noci hodit primo z mista pozorovani do Kladna, tak to neni problem ( tedy pokud to pocasi bude stat za to, abych se tam take stavil ).
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
Kubajz
Příspěvky: 402
Registrován: 20. 11. 2006, 23:05
Bydliště: Praha

Pozorování u Prahy

#27

Příspěvek od Kubajz »

MP napsal:
Jestli chces v noci hodit primo z mista pozorovani do Kladna, tak to neni problem ( tedy pokud to pocasi bude stat za to, abych se tam take stavil ).
no tak to by bylo perfekt.Tedy pokud bude mít vla ještě místečko v autě a počasí se umoudří ::)
Jakub Kristek
Obrázek
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Pozorování u Prahy

#28

Příspěvek od vla »

Kubajz napsal:
no tak to by bylo perfekt.Tedy pokud bude mít vla ještě místečko v autě a počasí se umoudří ::)Místo zatím problém není. Vla.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Mlicko
Příspěvky: 123
Registrován: 22. 08. 2006, 07:09

Pozorování u Prahy

#29

Příspěvek od Mlicko »

Nazdárek, nějak jsem přehlíd, že by tu byla někde upřesněná poloha, kde rozbalujete nádobíčko. Možná bych se večer s dětma na pár hodin taky zastavil, když se budu vracet z Biskoupek do Berouna - mám to přes Zbiroh a Hostomice "za rohem". Hoďte mi sem, prosím, někdo info - no v nejhorším večer brnknu :)
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

Pozorování u Prahy

#30

Příspěvek od Risben »

Tak se kluci mějte pěkně a přeji jasnou oblohu ;), jel bych hned, místo toho si du vzít paralen a lehnout :- :'(.
Risben
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
Odpovědět