Fotografická soutěž

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Fotografická soutěž

#1

Příspěvek od michal.b »

SVIŤME SI NA CESTU ... NE NA HVĚZDY 2009

Západočeská pobočka České astronomické společnosti ve spolupráci s dalšími astronomickými subjekty vyhlašuje fotografickou soutěž se zaměřením na problematiku světelného znečištění. Cílem soutěže je osvěta v problematice světelného znečištění a propagace správného osvětlení, zdravého životního stylu a ochrany životního prostředí. Záštitu nad soutěží převzala Česká astronomická společnost.

Více informací na stránkách Západočeské pobočky ČAS.
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Fotografická soutěž

#2

Příspěvek od michal.b »

Pripominam ze uzaverka souteze je 30. listopadu 2009, takze pokud mate nejake snimky svetelneho znecisteni, priklady dobre, nebo naopak spatne provedeneho osvetleni ci jakekoliv jine fotografie vztahujici se k tematu, nevahejte a poslete je na hvezdarnu do Rokycan. Svou ucasti poslouzite dobre veci ;)
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

Fotografická soutěž

#3

Příspěvek od deavi »

Pripominam ze uzaverka souteze je 30. listopadu 2009, takze pokud mate nejake snimky svetelneho znecisteni, priklady dobre, nebo naopak spatne provedeneho osvetleni ci jakekoliv jine fotografie vztahujici se k tematu, nevahejte a poslete je na hvezdarnu do Rokycan. Svou ucasti poslouzite dobre veci ;)
Michale akorát si mi připoměl, že na konci Plzně skoro u Globusu vyrostl nový hokejový stadion a tak hrůzostrašné osvětlení jsem dlouho neviděl. Až pojedu zase okolo domů tak to blejsknu, ale je to fakt síla. Na přední straně je serie světel směrují nahoru a osvětlují asi 3 metry prostoru nad sebou :o
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Fotografická soutěž

#4

Příspěvek od michal.b »

Vcera jsem jel kolem - proste klasika, nasviceni steny zespoda. Jestli to budes fotit, tak to zkus vzit i ze strany stadionu, aby bylo videt jak ten kuzel sviti na oblohu. Nasel jsem na ne kontakt, tak jim pak zkusime neco napsat.
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Fotografická soutěž

#5

Příspěvek od michal.b »



Michale akorát si mi připoměl, že na konci Plzně skoro u Globusu vyrostl nový hokejový stadion a tak hrůzostrašné osvětlení jsem dlouho neviděl. Až pojedu zase okolo domů tak to blejsknu, ale je to fakt síla. Na přední straně je serie světel směrují nahoru a osvětlují asi 3 metry prostoru nad sebou   :o
Davide, dneska jsem jel opet kolem a zadne reflektory uz nahoru nesviti. Hura :)

Jinak posledni pripominka fotograficke souteze na tema Svetelne znecisteni: uzaverka je zitra, 30. listopadu, takze mate posledni moznost poslat nejaky ten snimecek.
http://www.astro.zcu.cz/cs/clanky/clanek/125/
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

Fotografická soutěž

#6

Příspěvek od deavi »

Michale zrovna si se trafil do času než to stihl nějaký jouda zapnout. Svítí to pořád příšerně nahoru. Já to bohužel nestihl vyfotit do té soutěže, ale snad někdy pojedu okolo s fotákem a blejsknu ten paskvil co tam vyrostl, jezdím okolo každý den domů.
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Fotografická soutěž

#7

Příspěvek od michal.b »

Soutez jiz zna sve viteze, kterym gratuluji a vsem ucastnikum zaroven dekuji za zaslane fotografie. Lonskeho rocniku se zucastnilo 71 autoru, kteri zaslali celkem 388 fotografii.

Vitezne snimky najdete na strankach Zapadoceske pobocky CAS.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4506
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Fotografická soutěž

#8

Příspěvek od dvader »

Gratuluji :D
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 688
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

Fotografická soutěž

#9

Příspěvek od Tharos »

Též gratuluji všem oceněným :), ulovili jste moc hezké snímky.
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Fotografická soutěž

#10

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Pripojuji se s gratulaci. Zvlast, kdyz tolik oceneni ziskali clenove MACe. Je videt, ze nesedavame jen po hospodach.
8-)
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Fotografická soutěž

#11

Příspěvek od LaBa »

Zvlast, kdyz tolik oceneni ziskali clenove MACeJa  som uz Mile zagratuloval.. Ved som bol pri tom foteni tiez (spolu s Vejrom) ;)
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Fotografická soutěž

#12

Příspěvek od michal.b »

Fotografií do soutěže přišlo opravdu velké množství, proto se porota rozhodla uspořádat ještě jednu soutěžní kategorii, která dostala označení "Cena diváků". Veřejnost má možnost zvolit si ten úplně nejzajímavější a nejzdařilejší snímek soutěže. Proto neváhejte a zapojte se i Vy do hlasování. Absolutní vítěz soutěže bude oceněn triedrem od firmy Supra Praha a jeden z hlasujících obdrží roční předplatné časopisu Astropis. Uzávěrka hlasování je 28.2.2009.
Citovano ze stranek Zčp ČAS

Soutezni snimky a formular pro hlasovani naleznete na Astro.cz.
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Fotografická soutěž

#13

Příspěvek od michal.b »

Pripominam ze dnes o pulnoci konci ctenarske kolo souteze o svetelnem znecisteni (viz. predchozi prispevek). Pokud jste jeste nehlasovali, chcete podporit nekterou soutezni fotku a zucastnit se slosovani o predplatne Astropisu, tak mate posledni moznost. Za vase hlasy dekujeme.
Uživatelský avatar
denis.marc
Příspěvky: 1103
Registrován: 25. 04. 2008, 02:55

Fotografická soutěž

#14

Příspěvek od denis.marc »

Když já nevím, který si vybrat. :D
Tak to asi za mě rozhodnou ostatní. ;)
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Fotografická soutěž

#15

Příspěvek od michal.b »

Viteznou fotografii v "divackem" kole hlasovani se stal snimek Michala Huberta z Blanska. Gratulujeme!

http://www.astro.zcu.cz/cs/clanky/svetlo/7/
Odpovědět