Mapa veřejného osvětlení

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Mapa veřejného osvětlení

#31

Příspěvek od hades »

FunTomas: jo, to je ono, díky za odkaz
Cztwerec: jsem dlouhodobý pesimista, ale tady bych s tebou nesouhlasil. Nebude to samozřejmě hned, ale věřím že to půjde.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
chemix
Příspěvky: 57
Registrován: 05. 08. 2019, 12:09

Re: Mapa veřejného osvětlení

#32

Příspěvek od chemix »

Je tomu chvili, co jsem tu psal o tom, co mi napsali z olomouckeho magistratu. A hle, dnes nechtena zkouska bezpecnosti a kameroveho systemu v praxi. Vracim se kolem osme domu a na velke svetelne velmi dobre osvicene krizovatce me slovne napadla skupina mladiku kvuli memu respiratoru, kdybych nesel dal, tak se chteli poprat, zavolal jsem policii a nahlasil jsem je a kam maji namireno. Za hodinu mi z policie volali zpatky, ze ta skupina o 200 metru dal nekoho skutecne fyzicky napadla, a to pred velkym obchodakem, tedy opet dobre osvetlene misto, jestli jsem to nevidel. Samozrejme slavne mestske kamery starajici se o nasi bezpecnost videly uplne h...
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Mapa veřejného osvětlení

#33

Příspěvek od Homer »

Ano, tak nějak to je. Politici, i ti regionální, pochopili, že hodně lidí se dá dobře ovlivnit za použití základního instinktu - strachu. Jednou to jsou za hranicemi zavilí muslimští migranti, podruhé nepřízpusobiví, jindy obecně zloději. A tak se nabídne řešení slibem - já se postarám o vaši bezpečnost - někdy stačí jen ten vágní slib čehosi, jindy se svítí kde se dá a co to dá. Teplá, dobře placená a pohodlná židle převáží nad "nějakou" přírodou a nad několika trumpety s dalekohledy už vůbec. Takto se volí prezidenti, senátoři, primátoři i starostové. Je to vyzkoušené a funguje to.
V malé obci se dá domluvit zhasínání světel, s velikostí obce problém roste.
Uživatelský avatar
Pepa217
Příspěvky: 161
Registrován: 30. 07. 2022, 15:56
Bydliště: Papeldorf, UH (49°7'18.721"N, 17°32'39.608"E)
Věk: 37

Re: Mapa veřejného osvětlení

#34

Příspěvek od Pepa217 »

Ahoj,

chci se zeptat, jestli je tohle téma mrtvé nebo jste "díky" cenám energií zaznamenali nějaký pokrok, ale třeba Topolná nezhasíná :-(
SW DOB 12" GoTo, Leica Vario Zoom ASPH (8,9mm - 17,8mm), TS WA 30mm, PanaView 26mm, Meopta 13mm, OMEGON 6mm LE, TELEVUE 3-6mm NAGLER ZOOM
Uživatelský avatar
martbad
Příspěvky: 191
Registrován: 20. 01. 2014, 20:32

Re: Mapa veřejného osvětlení

#35

Příspěvek od martbad »

Ano zaznamenal jsem a je toho spousta, zhasínají se památky, v obcích VO od 23 -5 a snad toho bude přibývat. https://www.lupa.cz/aktuality/zizkovska ... Q44kZeOG6g

Naopak P5 jde absolutne proti proudu a navrhuje na Smichovske strane stálou expozici Light Removes Darkness. Projekt počítá s 60-80 lampamy VO navodile směrovaných a s různým spektrem.



Zastupitelé kroutí hlavami, že tohle přese LP zvýšit nemůže, vždyt je to "umělecká instalace" :D
Odpovědět