Nový provoz Spolchemie Ústí nad Labem

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Uživatelský avatar
wizard_Kysi
Příspěvky: 200
Registrován: 10. 09. 2015, 00:38

Nový provoz Spolchemie Ústí nad Labem

Příspěvek #1 od wizard_Kysi » 12. 09. 2016, 21:49

Ahoj,

před cca. 2 týdny zahájil produkci nový provoz membránové elektrolýzy ve Spolchemii Ústí nad Labem.
Když jsem to poprvé večer viděl na vlastní oči, tak mi spadla brada.. tento provoz se nachází cca. 1,5 km od centra města. Svým osvětlením bílým světlem min. zdvojnásobil světelnou poluci této části města.
Jedná se o automatický provoz, kde je osvětlení (a to jede 24 hodin denně) určitě nutné - sledování možných úniků kamerami. Ale proč jde tolik světla do stran a do nebe?
Spuštěním tohoto provozu prakticky nemám šanci již koukat na hvězdy z lodžie mého panelového bytu, jelikož všechny hvězdy min. 30 stupňů nad západním obzorem jsou utopeny v bílé záři z tohoto provozu. Pokud stojíme v blízkosti tohoto provozu, tak již hvězdy nejsou vidět vůbec.

Pročetl jsem toho hodně o světelném znečištěni. Uvítal bych rady, jak postupovat, zda se s tím vůbec něco dá dělat. Zřejmě bych se měl obrátit s žádostí na příslušný Stavební úřad, ale jak by ta žádost resp. její formulace měla vypadat? Za každou radu budu vděčný.

Problém je, že tady žádný "klub astronomů ústecka" nemáme, takže netuším, zda jako fyzická osoba vůbec mám nějakou šanci něco podniknout..

Za foto se omlouvám, kompakt ve tmě...

Díky
Mirek

https://ulozto.cz/!1UBVbVUiW/img-4678-jpg
https://ulozto.cz/!ML1nNnAV5/img-4676-jpg
NWT 150/750 EQ3, sovětské bino Tento 10x50

Zpět na “Světelné znečištění”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host