Frýdek Místek a okolí

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4101
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdek Místek a okolí

#1336

Příspěvek od biker.fm »

Ted mi volal Tomas a ze vecer ma byt jasno (posledni dny jsem mel hodne narocne casove a nesledoval jsem pocasi). Padlo tedy rozhodnuti ze se jede do Beskyd. Kdo se chce pridat, sraz u mne v 20:30.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Tutonin
Příspěvky: 88
Registrován: 05. 01. 2013, 17:26

Re: Frýdek Místek a okolí

#1337

Příspěvek od Tutonin »

Ahoj. Kde do beskyd? Potřebuji aby šla vidět kometa. Chci ji zkusit s paralaktiky. A později chceme s 10palcoveho newtona skusit jupiter. Jinac dneska určitě nekam vyrazíme.
SW 150/750 PDS, EQ6R, SW80/400,ZWO ASI120MC-S Canon EOS 700D
slavekrybnicek
Příspěvky: 4
Registrován: 27. 07. 2020, 14:00
Bydliště: Hranice
Věk: 50

Re: Frýdek Místek a okolí

#1338

Příspěvek od slavekrybnicek »

Ahoj pánové,

jsem tu nový, nějaký čas už s rodinou pozorujeme co se dá (sky watcher 102/500), ale byl bych rád , kdybych se mohl připojit někdy k nějakému setkání s pozorováním.

Slávek Rybníček
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4101
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdek Místek a okolí

#1339

Příspěvek od biker.fm »

Posledni akce se vydarila. Bylo nas tak nejak vic nez vice :-)

Podle predpovedi (zadne se neda verit) by v patek snad mohlo vyjit pocasi. Sice uz bude ten bily nesmysl, ale na uzkopasmo to vadit nebude (Ha).

Dam sem info zda by se jelo.


@Slavku, radi te uvidime na setkani. Sleduj tohle vlakno. Casto sem davam info kdy a kam neco organizuji.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Donifan
Příspěvky: 2
Registrován: 08. 08. 2020, 09:17

Re: Frýdek Místek a okolí

#1340

Příspěvek od Donifan »

Dobrý den nadšenci vesmíru,
mám tento dotaz - bylo by možno, abych se někdy připojil (případně s manželkou) k pozorování hvězd.objektů ? Jsme s Janovic u FnO. Před léty jsem měl možnost , taktéž v Janovicích u kamaráda přes dalekohled vidět nějaké planety a byl jsem velmi nadšen, v úžasu. Ovšem má žena, jakoby s příletem komety, kterou každou noc chodila klasickým dalekohledem pozorovat se velice nadchla pro pozorování oblohy. Její touha, sen je mít skutečný hvězdářský dalekohled. Vím, že když se pro něco nadchne, není to povrchní zájem. Hledání vhodného dalekohledu mne nakonec přivedlo sem na forum moravanum. Kdybych měl možnost pokecat, případně i ,,něco,, vidět s někým, nebo ve skupině a poradit se co je vhodné koupit, byl bych velmi vděčný. Díky
Done L.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4101
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdek Místek a okolí

#1341

Příspěvek od biker.fm »

Ahoj Donifan,
samozrejme ze se muzes pridat i s manzelkou. Co se tyce pozorovani/foceni, jsou to dve ruzne kategorie. K obojimu se muzes dozvedet spousty informaci na srazu a kdyz se domluvime, nekdo z nas vezme i neco na pozorovani. Ono oboji ma sve kouzlo, jak fotka tak i videt vlastnim okem. A u toho setkani ti muzu, a nejen ja, dat spousty zajimavych informaci, ktere jsou oprene o vlastni zkusenosti (to je to nejlepsi co muze byt). Sleduj tohle vlakno a az zde bude info o setkani, ozvi se a pridas se k nam. Pokud mas uz ted nejake dotazy, nebo manzelka, klidne se oba zeptejte, treba i pres SZ.
Standa
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1827
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Re: Frýdek Místek a okolí

#1342

Příspěvek od aquarius »

Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4101
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdek Místek a okolí

#1343

Příspěvek od biker.fm »

Tak mne Tomas nakonec "ukecal" a potkali jsme se na te akci. Vypraveni bylo fajn a obloha neni az tak spatna. Samozrejme je to na kraji Beskyd a ty mesta sviti jak... zenit ok a na jih je zase videt jak sviti Ostravice (ale neni to zas tak spatne).
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1827
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Re: Frýdek Místek a okolí

#1344

Příspěvek od aquarius »

Akci měli na starost pracovníci z hvězdárny ve Valašském Meziříčí.
Do 23:00 zůstalo asi 30 návštěvníků. Odborný výklad byl na velmi vysoké úrovni.
Solárka (700 m n.m.) je dobře přístupná, ale pro astro pozorování pro velké světelné znečištění ne moc vhodná.
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4101
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdek Místek a okolí

#1345

Příspěvek od biker.fm »

Na vizual to hold je treba vyrazit hloubeji do regionu kde medvedi davaji dobrou noc...
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Donifan
Příspěvky: 2
Registrován: 08. 08. 2020, 09:17

Re: Frýdek Místek a okolí

#1346

Příspěvek od Donifan »

biker.fm píše:Ahoj Donifan,
samozrejme ze se muzes pridat i s manzelkou. Co se tyce pozorovani/foceni, jsou to dve ruzne kategorie. K obojimu se muzes dozvedet spousty informaci na srazu a kdyz se domluvime, nekdo z nas vezme i neco na pozorovani. Ono oboji ma sve kouzlo, jak fotka tak i videt vlastnim okem. A u toho setkani ti muzu, a nejen ja, dat spousty zajimavych informaci, ktere jsou oprene o vlastni zkusenosti (to je to nejlepsi co muze byt). Sleduj tohle vlakno a az zde bude info o setkani, ozvi se a pridas se k nam. Pokud mas uz ted nejake dotazy, nebo manzelka, klidne se oba zeptejte, treba i pres SZ.
Standa

Díky Stando, to je moc fajn, co píšeš. Netušil jsem, že se jedná o tak rozdílné činnosti. Asi bych si měl načíst na foru více info..Vlákno budu sledovat a když něco bude tak se připojíme. Dělám někdy noční, takže to třeba nevyjde, ale kdyby byl datum sdělen dopředu, možná si to zařídím - i když nevím jak to řešíte vzhledem k počasí. Nebudu se ted ptát na vhodný dalekohled, či tu vkládat na některé odkazy, to raději počkám na osobní probrání. Nicméně my určitě bychom chtěli takový, které slouží jen k dívání se na Měsíc, planety a případně vzdálené objekty - jen ta prostá rozkoš. Rádi jezdíme do Jeseníků, tuším, že tam bude lepší pohled. Nevím....Jinak, více si načteme a případně hodíme nějaké dotazy. Díky
slavekrybnicek
Příspěvky: 4
Registrován: 27. 07. 2020, 14:00
Bydliště: Hranice
Věk: 50

Re: Frýdek Místek a okolí

#1347

Příspěvek od slavekrybnicek »

Ahoj, je mi líto, že jsem promeškal akci na Ondřejníku, byl jsem na dovolené.
Doufám, že ještě bude nějaké společné pozorování.

Slávek
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4101
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdek Místek a okolí

#1348

Příspěvek od biker.fm »

Dnes jedu do Beskyd vecer, kdyby nahodou nekdo mel taky cas... Je to tale takhle docela narychlo.

V patek snad bude jasno a proto kdo by mel zajem, at se prida. Jede se do Beskyd. Primarne mam v planu dofotit pelikana. Ideal by byl, kdyby se nekdo pridal s nejakym tim vetsim kukatkem.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
slavekrybnicek
Příspěvky: 4
Registrován: 27. 07. 2020, 14:00
Bydliště: Hranice
Věk: 50

Re: Frýdek Místek a okolí

#1349

Příspěvek od slavekrybnicek »

Ahoj,
v pátek bych se přidal. Kdy se pojede a kde bude sraz.
Slávek
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4101
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Frýdek Místek a okolí

#1350

Příspěvek od biker.fm »

Ahoj, Beskydy a jeste se uvidi kam presne. To zalezi jaka technika se poveze. V planu je foceni, na vizual mi uz asi nevyjde misto v aute. Sraz u mne pred barakem v 19hod.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět