Android - jak nastavím červený displej ?

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
honjan
Příspěvky: 92
Registrován: 17. 08. 2018, 16:37

Android - jak nastavím červený displej ?

#1

Příspěvek od honjan »

Zdravím, nevíte náhodou někdo o appce na mobil s Androidem, která by vytvořila "celkově červeně podsvícený/zabarvení" displeje mobilu, něco jako dělá například aplikace Stellarium, když se aktivuje noční režim takovou tou ikonou "oka s hvězdičkou uprostřed"? Zkoušel jsem různé noční filtry (vč. Twilight apod.) a red filtry atd., ale nic nedělá tak skvěle "červenou obrazovku" na způsob toho Stellaria. U žádného nejde naladit "čistá červená", spíš to jen setmí s nádechem červené apod., spíš je to pak takové matně tmavě šedo červené, ale nic moc. Jde mi o to, že když už si třeba konečně oči zvyknou na tmu a potřebuji se na něco podívat do mobilu a nebo mám zrovna důležitý hovor, kouknu na mobil a zvyknutí na tmu je fuč. :-) Nevíte někdo, jestli náhodou něco užitečného na toto existuje?
Díky za jakýkoli tip...
kuceraz
Příspěvky: 568
Registrován: 14. 07. 2020, 07:00
Bydliště: Třebíčsko
Věk: 27

Re: Android - jak nastavím červený displej ?

#2

Příspěvek od kuceraz »

Zkoušel jsem všechny možné filtry z Google Play, nic nefungovalo, jak bych si představoval.
Řeším to tak, že si před pozorováním zapnu Stellarium a při zapnutí mobilu přes otisk prstu jsem rovnou v něm.
Pro všechny případy, kdy někdo volá nebo omylem rozsvítím displej, mám nastavenou hodně tmavou černo červenou tapetu a jas na minimu.
Není to ideální, ale neoslní to.

Za tip na fungující filtr bych byl také rád, neustále před výjezdem měnit tapetu mě vážně nebaví a programovat se mi to nechce :D

Jestli ono by nebylo nejjednodušší udělat si na mobil obal z červené fólie :)
Dobson GSO 254/1250 | Omegon Nightstar 25x100 | Celestron Skymaster 15x70 | Omegon 2x54 Starfield | Helios HR 8x42 ED | Bortle 3-4
honjan
Příspěvky: 92
Registrován: 17. 08. 2018, 16:37

Re: Android červený displej ???

#3

Příspěvek od honjan »

Hmmm, tak asi bude těžké na něco užitečného narazit...
Jinak taky jsem přemýšlel zkusit udělat nějaký obal s červenou fólií. Mám někde doma nepoužívaný takový ten obal pro běžce, co se připíná na ruku do míst biceps/triceps, který má vepředu průhlednou fólii, tak ji potáhnout ještě červenou. No asi se k tomuhle nakonec dokopu, jestli tohle pomůže, když žádná appka nebude... :-)
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Android červený displej ???

#4

Příspěvek od biker.fm »

A pres tu folii, bude funkcni dotyk na display?
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
honjan
Příspěvky: 92
Registrován: 17. 08. 2018, 16:37

Re: Android červený displej ???

#5

Příspěvek od honjan »

No to právě ještě nevím. :-) Přes tu průhlednou, která na tom sportovním pouzdru je, tak přes tu dotyk funkční je, ale jestli i přes tu červenou, toť otázka... Holt to zkusit...
romcek
Příspěvky: 127
Registrován: 24. 06. 2019, 07:04

Re: Android červený displej ???

#6

Příspěvek od romcek »

Mám to asi takto:

1) zvoleno hodně tmavé téma = vše černé (včetně klávesnice a notifikacni lišty!) pismo nejlip červené nebo třeba zlaté

2) pokud mám nějakou astro apku, většinou je zde možnost night módu

3) ve 23 h se mi přes aplikaci Macrodroid pouští makro, které se mě zeptá, jestli chci spustit aplikaci "Blue light filter)", tu uz mam přednastavenou na určité hodnoty tlumení, případně změním dle potřeby a na základě potvrzení vyskakovacího okna se mi tato apka spuatí
SW 200/1000 PDS
EQ5 (dual axis motor)
SW Planetary (4-6-9 mm), LET 28
Uživatelský avatar
Rikky
Příspěvky: 610
Registrován: 01. 07. 2020, 00:29
Bydliště: Ostrava
Věk: 55

Re: Android červený displej ???

#7

Příspěvek od Rikky »

Já teda žádnou aplikaci nepoužívám a mám to přímo v nastavení. Dokonce jsem to nastavil na rychlou volbu na tlačítka (+hlasitost a vypnutí) současně. Nevím zda to mají všechny značky ale myslím, že mají. Mám Samsung Galaxy S9.
V nastavení - usnadnění - zlepšení viditelnosti - barevná čočka. Tam si vyberete jakou barvu chcete (červená) a dokonce si můžete nastavit intenzitu. Pro výběr tlačítek / usnadnění - rozšířené nastavení - a přímý přístup, tam si vyberete co chcete spustit (barevná čočka) ;)
Tak snad návod pomůže všem, kdo tohle chtěli ;) 8-)
SW N 245/1200, EQ6.R SynScan Go-To, ZWO ASI224MC, ADC Omeg., N 130/650 EQ3, Levenhuk BASE 25-75x70, DELTA OPTICAL ENTRY 10x50, mono Levenhuk ATOM 10x42. Canon 450D/Tamron 18-200mm.
Astrofotky.cz
Uživatelský avatar
armichael
Příspěvky: 691
Registrován: 22. 12. 2019, 21:35
Bydliště: Znojmo
Věk: 53

Re: Android červený displej ???

#8

Příspěvek od armichael »

Môj tip síce nie je pre každého, ale hádam je šanca že niekomu pomôže.

Prišiel som na to viacmenej náhodou: Pri snahe dať druhý dych starému telefónu (Samsung Gal. Note3) som preinštaloval systém. Vybral som distro Resurrection Remix, je tam Android 10 aj pre tento model. Funguje zatiaľ dobre a má oveľa viac možností. Najväčšiu radosť mi však urobilo nastavenie farebnej teploty displeja, kde sa dá zísť až na 1000K. Tým sa displejk stane úplne červený. Po bližšom skúmaní som zistil, že zelené a modré pixely stále trošku svietia, ale úplne minimálne, neruší to. K tomu všetkému sa dá do hornej lišty pridať ikonka pre okamžitú zmenu farebného režimu.

Červený režim v Stellariu je prepracovanejší a dá sa zapnúť tiež, ja to tak mám. Avšak s uvedenou úpravou nehrozí oslnenie od prichádzajúcej správy, klávesnice, alebo čohokoľvek, čo telefón urobí, vrátane lockscreenu

Skúšal som taktiež niekoľko programov slúžiacich na ochranu zraku, ale všetky mali jednu základnú vlastnosť - prekryli celý obraz akýmsi softwarovým červeným filtrom a tým znížili kontrast do tej miery, že to bolo pre mňa nielen nepoužiteľné ale až nepríjemné.

Ten Samsung som plánoval používať primárne na Stellarium a tak táto modifikáciu úplne dokonale sadla. ;)
AZ-EQ6 + TS Apo 115/800, SW Flextube 300/1500
Sluníčkomet dvojkanón v2: Daystar SolarScout 60/930 & TS 80/560 + Herschelov hranol, Solar Continuum
Uživatelský avatar
Fanda
Příspěvky: 44
Registrován: 24. 11. 2002, 17:54
Bydliště: Šťáhlavice

Re: Android červený displej ???

#9

Příspěvek od Fanda »

Zkusil jsem a funguje pěkně tato aplikace: https://play.google.com/store/apps/deta ... ndroid.lux
Triedr 10x50, Monokulár Levenhuk Wise PLUS 8x42
Uživatelský avatar
armichael
Příspěvky: 691
Registrován: 22. 12. 2019, 21:35
Bydliště: Znojmo
Věk: 53

Re: Android červený displej ???

#10

Příspěvek od armichael »

Fanda: podarilo sa ti Twilight nastaviť tak aby neznižoval kontrast na displeji?
Tu sú na porovnanie fotky ako to u mňa vyzerá:

Android a aplikácia Twilight, nastavená far. teplota 1000K, filter na 100%, výsledok znížený kontrast, aj to čo je čierne svieti. Takže z môjho pohľadu pri rozumných nastaveniach trochu relax pre oči na večerné čítanie ale na astronómiu nepožiteľné. Na povšimnutie - ostáva svietiť veľa modrých a zelených pixelov!
Android+Twilight-m.jpg
Android+Twilight-m.jpg (135.62 KiB) Zobrazeno 6537 x
Android bez Twilightu, zato so so zníženou farebnou teplotou displeja na 1000K. To je to čo som našiel práve v tom Resurrection Remix-e (RR). Všimnite si, že čirna zostala čiernou, prevládajú len červené pixely, pričom modré a zelené svietia minimálne.
Android-ResurrectionRemix-m.jpg
Android-ResurrectionRemix-m.jpg (219.44 KiB) Zobrazeno 6537 x
Ešte podotýkam, že v obidvoch prípadoch bol jas dipleja na 100%, takže celkové svetlo za použitia Twilightu je ďaleko silnejšie. Jas displeja sa dá samozrejme zmenšiť, ale to má spolu so slabým kontrastom za následok rapídne zhoršenie čitateľnosti. S týmto nie je problém v úprave RR.

Naviac, skúsil som Twilight nainštalovať na OnePlus Nord, tam nepracoval úplne dobre - horná lišta s ikonkami a časom ostala sivá, tak isto ovládacie prvky na spodu. Celé zle. Resp, asi dobré na to večerné čítanie - na čo je aplikácia primárne určená. Uvítal by som teda takú čo by umožňovala aj astronomické použitie, pretože reinštalácia telefónu cudzím systémom nie je vec ktoru každý chce, vie alebo môže robiť.
AZ-EQ6 + TS Apo 115/800, SW Flextube 300/1500
Sluníčkomet dvojkanón v2: Daystar SolarScout 60/930 & TS 80/560 + Herschelov hranol, Solar Continuum
Uživatelský avatar
Fanda
Příspěvky: 44
Registrován: 24. 11. 2002, 17:54
Bydliště: Šťáhlavice

Re: Android červený displej ???

#11

Příspěvek od Fanda »

Ano, to je pravda, ke ztrátě kontrastu opravdu dojde, udělal jsem si printscreen na Stelariu se zapnutým červeným módem a poté k tomu zapnul Twilight a kontrast menší.

Na astronomii mi to přijde použitelné v tom smyslu, že když se ti to nastaví po západu Slunce do červené, tak třeba u toho Stelária ho spustíš, přepneš do červeného módu a poté pauzneš z lišty a skočíš zpět. Je to takové přes ruku.

Ten programátor je Čech, třeba by to doupravil nebo se vyjádřil, zda je to možné.
Triedr 10x50, Monokulár Levenhuk Wise PLUS 8x42
Odpovědět