Cartes du Ciel

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Castor 98

Cartes du Ciel

#271

Příspěvek od Castor 98 »

Já tam nějaký katalog ale už mám, nalevo ukazuje, že zobrazuje hvězdy do 18 mag, přitom v zorném poli funguje jenom Tycho 2 (do 12 mag). Nemyslím si, že by tady měl někdo podobný problém, každopádně ale díky za odkaz, v průběhu vánočních svátků, až budu mít více času, se na to podívám. ;)
Uživatelský avatar
Vladimir Bahyl
Příspěvky: 11
Registrován: 26. 10. 2012, 20:22

Cartes du Ciel

#272

Příspěvek od Vladimir Bahyl »

Na vyhľadávanie objektov na oblohe som začal použíať Cartes du Ciel no systém sa mi bije s povelmi z guidera Lacerta. Ten, keď je pripojený Cartes akoby sa zbláznil. Stále koriguje pohyb montáže NEQ6 Pro, no neukoriguje ho. Napríklad už 60 sec expozíciu neudrží. Bez Cartes je to v pohode. Prosím poraďte mi, napríklad aj iný software pre hviezdnu mapu ak je k dispozícii. Snáď MaximDL?, neviem, nemám skúsenosť. Ďakujem.
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Cartes du Ciel

#273

Příspěvek od dablik »

Vlado, tvoja otazka je skor na SW, nez na montaz uplne presne nerozumiem co znamena, ze sa ti to bije. "planetarko" pouzivas len na vyhladavnie objektov a goto montaze. Je to tak? Ked fotis, tak asi do ineho programu. A pokial ti nestiha Lacerta, tak to moze byt skor zle ustavene (alebo zle skalibrovany guider, pripadne mieri uplne niekam inam), nez ze by s CdC nejak bojoval.
No k tvojej otazke. Planetarii je kopec. Ja fotim v Maxime, ale odtial zaroven ovladam vsetko (goto, guiding, fotenie). Pokial chces len SW na objekty a pripadne goto, tak tu mas Stellarium alebo miestny SkytechX, ktory je fakt dobry a pouzival som ho teraz v JAR.
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Odpovědět