AstroDwarf export objektů do mapek

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ani
Příspěvky: 3
Registrován: 24. 11. 2010, 01:20

AstroDwarf export objektů do mapek

#1

Příspěvek od Ani »

Ahoj,

ve volném čase jsem zpracoval databázi objektů, hvězd, souhvězdí.. Data se snažím prezentovat v lidské podobě, žádné údaje navíc, spíš vše jen jednoduše..

Hlavní záměr proč to dělám  je že jsem si chtěl vždycky najít nějaké objekty na pozorování a pokud možno si pro ně vytisknout jednoduchou mapku abych je pak našel.. Bohužel jsem nic takového nenašel tak vznikl astrodwarf..

V podstatě, když je člověk přihlášený, může si objekty, které ho zajímají, nahrnout do kolekce, a tu následně vyexportovat do pdf..

http://www.astrodwarf.com/constellation

Co si o tom myslíte, přijde vám to k něčemu dobré? Zatím je to celé v "plenkách", obzvláště ta prezentace oblohy do svg občas hapruje..
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24318
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

AstroDwarf export objektů do mapek

#2

Příspěvek od MilAN »

Pokud to děláš pro sebe a jako svoji zábavu, tak proč ne. Podobných databází je ale jinak k dispozici dost a i na vysoké úrovni jak z hlediska třídění a výběru tak i co do informační hodnoty.
Používáš opravdu nikde nepoužívané desetinné údaje o RA a DEC. Asi k tomu máš zvláštní důvod, ale je to jinak značně nepraktické a takový údaj je bez dalších úprav jinde nepoužitelný - jak v mapách, tak v různých databázích tak i pro nastavení dalekohledu na daný objekt.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět