Program na skládání timelapse videí, startrail

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jacquess
Příspěvky: 630
Registrován: 24. 08. 2006, 18:19
Bydliště: Praha
Věk: 36

Program na skládání timelapse videí, startrail

#1

Příspěvek od Jacquess »

Sháním program na skládání timelapse videí. Potřebuji, aby program uměl složit video z jednotlivých snímků v takovém rozlišení a poměru stran, které mají snímky. Zatím mi vyhovoval Startrails 2, tam se videa skládala velmi dobře, ale Startrails mi začal vyhazovat chybové hlášky při skládání a je o náhodě, kdy se povede video složit.

Nějaké tipy?
Newton 150/750, Lunt LS35THa, Bresser Lidlskop" Skylux 70/700 - na vrabce
Canon M50, Rybí oko Samyang 8 mm, GoPro Hero 3

https://tomaja.cz

Kreativec v Planetáriu Praha
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Program na skládání timelapse videí, startrail

#2

Příspěvek od FunTomas »

Napríklad VirtualDub je zdarma a robí to čo požaduješ (a samozrejme množstvo iných vecí).
http://www.virtualdub.org/download.html
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Program na skládání timelapse videí, startrail

#3

Příspěvek od LaBa »

A ak nahodou nemas windows, tak pouzi program avidemux. Ovlada sa velmi podobne ako virtualdub
Uživatelský avatar
Jacquess
Příspěvky: 630
Registrován: 24. 08. 2006, 18:19
Bydliště: Praha
Věk: 36

Program na skládání timelapse videí, startrail

#4

Příspěvek od Jacquess »

Virtual Dub jsem zkoušel, ale některé snímky dobře neposkládá, jsou ve videu fragmenty... přes Avidemux jsem nic nerozchodil.

Newton 150/750, Lunt LS35THa, Bresser Lidlskop" Skylux 70/700 - na vrabce
Canon M50, Rybí oko Samyang 8 mm, GoPro Hero 3

https://tomaja.cz

Kreativec v Planetáriu Praha
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

Program na skládání timelapse videí, startrail

#5

Příspěvek od Hajs »

co to je "dobře neposkládá" a fragmenty? Ješte se mi nestalo že by virtualdub nejak zkazil sekvenci, vždy byla chyba pouze ve vstupních datech nebo v nastavení komprese... Popiš jaké soubory chceš složit a jaká chybati přesně vzniká?
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Program na skládání timelapse videí, startrail

#6

Příspěvek od LaBa »

A to iste aj avidemux.. Ono pri resizovani fotiek do videa musi byt do kodeku zachovany spravny pomer stran a sucasne sirka a vyska obrazku musi byt delitelna cislom 16.


A ked mas vo videu fragmenty, tak mas nizky datovy prietok. Ak z fotiek robis HD video, tak nastavuj prietok aspon 2 mbps (ale kludne aj 6 mbps a viac)

Dalsia vec, aky kodek pouzivas na kompresiu videa? Urcite pouzivaj moderny kodek H264
Uživatelský avatar
Franta
Příspěvky: 43
Registrován: 26. 04. 2015, 22:24
Bydliště: Svatava u Sokolova
Věk: 72
Kontaktovat uživatele:

Program na skládání timelapse videí, startrail

#7

Příspěvek od Franta »

Ahoj, prosím o podrobnou radu. Stáhnul jsem uvedený program a chtěl jsem zkusit první složení 12 snímků. Poprvé v životě. Jsem, ale asi úplně tupej, protože nejsem schopen dostat žádný snímek do tohoto programu. Otevřu si file, najdu obrázek, kliknu na něj, ale už se mi neumístí do tohoto programu. Už si s tím hraji třetí večer a tak nevím, kde vlastně dělám pořád stejnou chybu !!! Budu rád za jakoukoliv radu, abych se konečně hnul z místa. Stačí mi i poslat telefon a já zavolám, aby šly náklady na mne. Předem díky za podrobný popis.
Sky Watcher 102/1300, HEQ-5, PoleMaster, QHY5III178 - Color, QHY 5-II--MONO, Canon EOS 700D, ZOOM okulár 7,2 - 21,5 mm - FMC, Barlow Celestron 2x, RGB filtry, hlava a další drobnosti.
Uživatelský avatar
Lamid
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 02. 2013, 16:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Program na skládání timelapse videí, startrail

#8

Příspěvek od Lamid »

Ak si dobre pamätám tak názvy fotiek musia byť v rade /xy1,xy2,xy3,...,xy12/, klikne sa na prvú a načíta rad do prerušenia súvislého číslovania.
Uživatelský avatar
Franta
Příspěvky: 43
Registrován: 26. 04. 2015, 22:24
Bydliště: Svatava u Sokolova
Věk: 72
Kontaktovat uživatele:

Program na skládání timelapse videí, startrail

#9

Příspěvek od Franta »

Díky za námět, ale jsem pořád na začátku. Fotky jsem přečísloval, ale nic. Kliknu na první a nic se neděje. Nikde se mi nezobrazí. Už jsem zkoušel program i na jiném PC, ale je to stejné. Prostě to ty fotky nenatáhne.
Sky Watcher 102/1300, HEQ-5, PoleMaster, QHY5III178 - Color, QHY 5-II--MONO, Canon EOS 700D, ZOOM okulár 7,2 - 21,5 mm - FMC, Barlow Celestron 2x, RGB filtry, hlava a další drobnosti.
Uživatelský avatar
Lamid
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 02. 2013, 16:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Program na skládání timelapse videí, startrail

#10

Příspěvek od Lamid »

Neviem, ci virtualdub ma obmedzenia na velkost otvaranych png,bmp,jpg.
Asi by bolo dobre dat link na 1-2 obrazky, ci sa otvoria u mna.
Odpovědět