PixInsight

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
altoz
Příspěvky: 537
Registrován: 24. 02. 2008, 20:27
Bydliště: Ruda
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#46

Příspěvek od altoz »

Ten řetízek (link RGB channels) znamená, že se na všechny kanály aplikuje v STF stejná korekce. To se hodí zapnout ve chvíli když už máš obraz správně barevně vyvážený. Na obraz před barevným vyvážením se musí korekce aplikovat na každý kanál zvlášť - tedy link RGB channels vypnout.

To že máš obraz do červena je dané nastavením RGB koeficientů ve foťáku. Pro vyvážení na denní světlo je červený kanál vytažený. Mě zase naopak vychází obraz před zkalibrováním barev brčálově zelený, protože jsem všechny kanály nastavil na 1. Je to ale úplně jedno, správné nastavení RGB koeficientů se stejně dělá při kalibraci barev dodatečně.
GSO RC 152/1370, TS APO Quadruplet 70/350, Baader Scopos 66/400, montáž CG-5 GT ADV, ZWO ASI 1600 MM-C, Canon EOS600Dmod., Lacerta MGEN, triedr Helios 7x50
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#47

Příspěvek od alda »

Díky za info, už tomu rozumím,já bych si mylně odvodil jiné závěry, zvláště, když po kalibraci v MRAW to vyšlo dobře, myslel bych si, že někde něco špatně nastavuji v PixI. :-)
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11571
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#48

Příspěvek od Psion »

Já jsem spokojený s používáním PixInsight pod OSX, samořejmě jeho výkon roste s pamětí, takže nejvýkonější benchmark je na 64 GB RAM. Je fajn, že jste konečně pochopili jeho výhody, já už ho používám 5 let :)
Uživatelský avatar
Oko1
Příspěvky: 966
Registrován: 02. 06. 2009, 15:05

PixInsight

#49

Příspěvek od Oko1 »

Psione k tomu bych podotkl, že i já už mám livenci dva tři roky a patřím mezi aktivní propagátory jak lze na AF dohledat. Neni lepší investice v astrovybavení než Pixi. Kupovat kamery za desetitisíce a pak to matlat ve Photoshopu je ujeté, pokud není jediná motivace "naplatit", protože legální Photoshop je násobně dražší než Pixi..
Astrograf 300/f3 - f4,5, SW Esprit ED 100 F5,5 reduced to F4, Moravian G2-8300, Dobson 250/1400, TV Nagler 7mm a Panoptic 24mm, BDP Hyperion 17mm, BDP Scopos 35mm, WO 7x50
Montáž G53F a HEQ5, Lacerta Mgen2 guider
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11571
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#50

Příspěvek od Psion »

Nejnovější verze PI obsahuje benchmark a zde můžeš získat přehled o jeho výsledcích.

http://pixinsight.com/benchmark/

Podle mě je i možnost mít nějaký externí kvaltiní monitor NEC nebo EIZO, abys nebyl omezený ve výběru HW. Nevím, jak dalece je kvalitní displej na notebooku, byť by měl IPS, tak to není rozhodující informace. Podle mě je dost evidetní v testu, že výkon závisí na SSD a RAM.
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

PixInsight

#51

Příspěvek od Vabra »

Nejnovější verze PI obsahuje benchmark a zde můžeš získat přehled o jeho výsledcích.

http://pixinsight.com/benchmark/Nějak se mi nedaří v menu najít ten benchmark. Na Widlich tam je ale na Mac OSX v menu SCRIPTS evidentně chybí...

EDIT: má je chyba. Pouštěl jsem PixI ze špatného úložiště (download misto Aplikace) a tudíž se záplaty a doplňky nemohli nainstalovat. Nyní už to běhá a výsledek mého nového MacBook Pro Retina lehce přes 5k bodů mne potěšil. :)
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Oko1
Příspěvky: 966
Registrován: 02. 06. 2009, 15:05

PixInsight

#52

Příspěvek od Oko1 »

Pagi_: Ja bych hlavne co nejrychleji presel z DSS na kombinaci MRAW - Registar/Regim, DSS nemam vubec v lasce i kdyz doted pouzivam DSS live pro rychlou kontrolu focenych fitsu;)

MRAW je IMHO genialni kalibracni program a vysledkem jsou dokonale skalibrovane snimky bez nejakych dalsich uprav a zasahu(narozdil od DSS)
Už s tím asi budu trapnej, ale pouštění geniálního MRAW z příkazového řádku, DSS, Registar, Regim, Maxim, skoro vším jsem prošel a vyzkoušel...... Kolik peněz jsme všichi už nacpali do techniky, kde každá blbst stojí hromadu zlaťáků? Kdo si Pixinsight nechce hned koupit, ať ho alespoň zkusí v trial verzi. Za 190E je to to nejlepší, co můžete pro zlepšení svých snímků udělat. A je to vše v jednom, od nuly po finální snímek v jednom programu. Tak to alespoň zkuste.  
Astrograf 300/f3 - f4,5, SW Esprit ED 100 F5,5 reduced to F4, Moravian G2-8300, Dobson 250/1400, TV Nagler 7mm a Panoptic 24mm, BDP Hyperion 17mm, BDP Scopos 35mm, WO 7x50
Montáž G53F a HEQ5, Lacerta Mgen2 guider
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

PixInsight

#53

Příspěvek od Bill »

to Pagi: ok, eventuelne to muzes pak nechat fotit za oknem Smiley ja jsem pri vyjezdu taky nechaval montaz v podstate bez dozoru na volnem prostranstvi.
No já dělám darky doma v autoledničce - když to nestačí, tak ji dám do sklepa a v zimě do zahradního domku :-)

M:736 750 113
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

PixInsight

#54

Příspěvek od FunTomas »

Honzo, netreba to siliť. Len buď trpezlivý. Za chvíľu bude celá ČR samý PixInsight. Základom bolo dostať na platformu MMys-a. :-)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Ondra.P
Příspěvky: 697
Registrován: 09. 04. 2008, 16:41

PixInsight

#55

Příspěvek od Ondra.P »

Jo, ale jenom do chvile, nez se objevi nejakej novej soft a zacne to zase cely znova od zacatku.
"Registax, IRIS, MRAW, DSS, Registar, Regim, MaximDL, PS, Pixinsight, tim vsim uz jsem si prosel....ale tenhle XYZ program to je teprve pecka, to zpracovava fotky uplne samo"  ;D  ;)

Ne ja jsem skoro dva roky deni kolem astrofoto prakticky vubec nesledoval, takze jsem ted trochu zaostalej, ale nebudu doporucovat neco co neznam zejo ;)
Dobson 400/2000, Borg 101ED F4, Walimex 90/500, EQ6, MII G2-8300, Watec 120n+, TV Guider
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

PixInsight

#56

Příspěvek od mich1 »

Ondra.P: tak to abys zacal studovat Protoze pri strizlivym srovnani ty ostatni softy s Pixinsightem snad ani srovnat nejdou a je uplne jedno na jakou cast se clovek mrkne (kalibrace+skladani, doostrovani, nejaky narocnejsi zpracovani apod).
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#57

Příspěvek od Bíba75 »

Možná trochu OT ale musím se z toho vypsat.
Už jsem byl pro PI rozhodnut aj peníze jsem z rodiného rozpočtu vyčlenil, ale ouha po stažení zkušební verze jsem tvrdě narazil a z říše snu jsem byl tvrdě uzemněn tím že ten astrokrám funguje pouze na 64bitech co ž já nemám a novej počítač za 12K na to opravdu nemám .Tak že jsem zůstal u své svaté trojice image plus ,registar ,fotošop a vlak mi pomálu ujíždí ;D ale co budu bojovat dál snad budu stíhat.Nevím proč neuvolní 32bit. verzi PI. pronás chudé ;D
omlouvám seza OT, když tak to smázněte nebo přesuňte.
Bíba ;)
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#58

Příspěvek od MMys »

Ono to je naopak. 32-bit verze původně byla, ale byly nějaké problémy se stabilitou a limitem paměti 2GB na Win32, takže od toho prostě upustili. Z pohledu programátorů ten krok i docela dokážu pochopit. Udržovat jednu odlišnou verzi, kde stále musí řešit nějaká paměťová omezení, to musel být opravdu řádný opruz.

Tak až s updatem stroje, no...
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

PixInsight

#59

Příspěvek od FunTomas »

...Nevím proč neuvolní 32bit. verzi PI. pronás chudé...No Bíbo. Vlak ti ušiel. 32bit verzia bola podporovaná donedávna, ale doba pokročila. Spracovanie obrázkov je tak náročné na pamäť, že 32bit proste prestáva stačiť. A udržiavať toľko verzií je náročné.

A mimochodom...
ImagesPlus For New Users : $239.95
Registar The single-user price for RegiStar 1.0 is $149.00 US
Photoshop už sa normálne kúpiť nedá, ale CS6 stál okolo 18.000CZK

Investovať toľko peňazí, to sa potom nečuduj chudobe. :o
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

PixInsight

#60

Příspěvek od mich1 »

Biba: to nedokazes rozbehnout nejakej 64bitovej operacni system, napr linux jen kvuli tomuhle ?
Jinak tu mam nejakej starsi install co je jeste na 32 bitu z 2012 takze jestli ti poslali trial licenci tak ti to muzu nekam nahrat a myslim ze by ti to mohlo bezet i kdyz uz to nepodporujou (jistej si teda nejsem).
newton 30 cm, eq6
Odpovědět