Problem Windows XP

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Problem Windows XP

#16

Příspěvek od Rudy »

Andy napsal:

Podobnou věc jsem viděl minulý týden. Jeden kolega odinstaloval omylem nějakou komponentu z Windows a přestal fungovat COM port. Ve finále museli technici přeinstalovat WIN XP - prostě to nerozchodili
Aby som sa uistil, ze som nieco omylom neodinstaloval aj ja, dal som preformatovat hardisk a na novo nainstalovat WIN XP. Ak by som to mal povedat sportovou terminologiou, tak tieto discipliny uz mam za sebou. ;)
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Andy

Problem Windows XP

#17

Příspěvek od Andy »

Rudy napsal:
Aby som sa uistil, ze som nieco omylom neodinstaloval aj ja, dal som preformatovat hardisk a na novo nainstalovat WIN XP. Ak by som to mal povedat sportovou terminologiou, tak tieto discipliny uz mam za sebou. ;)Pak to vidím na hardware notebooku, nebo nějaká hloupost - to spíš. Bude to na 90% hloupost a až to zjistíš, co to bylo, budeš se držet za hlavu Dej to odborníkům a neřeš to, emailma ti to nikdo neopraví ;-)
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Problem Windows XP

#18

Příspěvek od Rudy »

Dakujem! Pockam na tu odpoved z AT Comuters.
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Jan
Příspěvky: 307
Registrován: 10. 05. 2003, 15:58

Problem Windows XP

#19

Příspěvek od Jan »

Pokud vím, jeden kolega v cizině používá pod OS Win XP sestavu NAVIGATOR-1 s moderním PC notebookem nemajícím port RS232. Funguje to bez problémů.

NAVIGATOR-1 připojuje k portu USB-2 notebooku přes převodní kabel COMx <-> USB , který je údajně k dostání i u nás, ale není levný (x*100,- Kč). Možná by to stálo za vyzkoušení přímo u prodejce notebooku s vypůjčeným kabelem.

Zdraví
Jan

Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Problem Windows XP

#20

Příspěvek od Rudy »

Tu moznost s tym emulatorom RS232 cez USB som skusil. Bez uspechu. Teraz som si to este raz pozorne precital.( po sebe!!) Omylom som tam napisal CdC. To mi chodi. Problem je s OURANOS. Aj sa mi rozsvieti ta cervena kontrolka na paneli ale okienka, v ktorych by sa mali zobrazit prislusne hodnoty su prazdne(cierne)
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Andy

Problem Windows XP

#21

Příspěvek od Andy »

Rudy napsal: Tu moznost s tym emulatorom RS232 cez USB som skusil. Bez uspechu. Teraz som si to este raz pozorne precital.( po sebe!!) Omylom som tam napisal CdC. To mi chodi. Problem je s OURANOS. Aj sa mi rozsvieti ta cervena kontrolka na paneli ale okienka, v ktorych by sa mali zobrazit prislusne hodnoty su prazdne(cierne)
To pak je ale veliký rozdíl. To jsi měl říci hned. Prostě Ti nefunguje software a my tady hledáme, proč ti nefunguje hardware. SW je naprosto jiná věc a je možné, že pod XP je program Ouranos nefunkční, pokud nepoužíváš novou verzi.
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Problem Windows XP

#22

Příspěvek od Rudy »

To som nevedel. Takze ja pouzivam staru verziu? Hned si to idem pozriet Jankovi Grecnerovi.
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Andy

Problem Windows XP

#23

Příspěvek od Andy »

Rudy napsal: To som nevedel. Takze ja pouzivam staru verziu? Hned si to idem pozriet Jankovi Grecnerovi.
Nová verze je tady

http://pages.globetrotter.net/pdufour/anglais.htm
Jan
Příspěvky: 307
Registrován: 10. 05. 2003, 15:58

Problem Windows XP

#24

Příspěvek od Jan »

Navštívil jsem WEB Ouranos a zjistil jsem, že ke stažení je verze autorem jednoznačně určená pro OS Win 95 a Win 3.11:

OURANOS.exe verze 1.3.5
objem dat 664.064 kB, datum 22.01.2000.

Stáhl jsem si tuto verzi a (pro jistotu) jsem zkontroloval a porovnal všechny soubory obsažené v SW balíku co do objemu dat a data uvedení vůči verzi mnou již dříve publikované v CZ. Vše absolutně souhlasí. Z uvedeného vyplývá, že novější verze nebyla od roku 2000 distribuována.

Nyní píší autoru SW (Patrick DUFOUR) mail, abych se ho zeptal:
- jak se chová výstupní port RS232 SW OURANOS v.1.3.5 v prostředí OS Win XP?
- pokud jeho SW není určen pro Win XT, zda má záměr udělat novou verzi OURANOS i pro tento OS?
Jeho odpověď uvedu na astroforu.

Zdraví
Jan
Andy

Problem Windows XP

#25

Příspěvek od Andy »

Možná jsme si nerozuměli - nová verze se jmenuje SURF a je určena právě pro WIN XP což stará verze s názvem Ouranos není.
Jan
Příspěvky: 307
Registrován: 10. 05. 2003, 15:58

Problem Windows XP

#26

Příspěvek od Jan »

Andy napsal:

Nová verze je tady ...
Bohužel, Tvá informace není správná a není nad to se vyjádřovat přesně a jednoznačně:

- Ty mluvíš o inovaci SW "Surfing The Sky" - to platí,

- zatímco Rudolf uvádí afunkčnost SW "OURANOS", který zřejmě od r.2000 nebyl inovován..

Zdraví
Jan
Andy

Problem Windows XP

#27

Příspěvek od Andy »

Jan napsal:
Bohužel, Tvá informace není správná a není nad to se vyjádřovat přesně a jednoznačně:
- Ty mluvíš o inovaci SW "Surfing The Sky" - to platí,
- zatímco Rudolf uvádí afunkčnost SW "OURANOS", který zřejmě od r.2000 nebyl inovován..
Zdraví
Jan
Omlouvám se chtěl jsem pomoct a ne si hrát na slovíčkaření.

Pokud program někdo inovuje a přejmenuje, beru to jako novou verzi.
Jan
Příspěvky: 307
Registrován: 10. 05. 2003, 15:58

Problem Windows XP

#28

Příspěvek od Jan »

Pozor na záměnu pojmů:

- SW "Surfing The Sky" je samostatný navigační program a není aktualizací testovacího SW "OURANOS", ale

- Oba programy mají a používají tentýž typ komunikačního protokolu se stejným názvem "ouranos" ( )

Jan
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Problem Windows XP

#29

Příspěvek od Rudy »

To Andy: Dakujem!


To Jan:
Teraz som sa vratil z URL ktoru mi doporucil Andy.
Stiahol som si SW "Surfing The Sky". Je to taka vylepsena verzia OURANOS ( tak som to pochopil ja). A chodi! A aj pod WIN XP!

To all: Asi som sa unahlil a hladal som chybu v PC.
Este zaz, dakujem vsetkym za pomoc! Musim sa este vela ucit! :book:
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Odpovědět