Planetarium Celestia

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
jc1
Příspěvky: 33
Registrován: 21. 03. 2004, 03:55

Planetarium Celestia

#1

Příspěvek od jc1 »

Co hovorite na virtualne planetarium
Celestia?

http://www.shatters.net/celestia/download.html
pozorovatel
Příspěvky: 30
Registrován: 28. 01. 2004, 19:33

Planetarium Celestia

#2

Příspěvek od pozorovatel »

S Celestií jsem si taky pořádně "vyhrál", nádhera, je to jako lítat vesmírem. ::)
Skvělý nápad udělat něco takhle ve 3D, navíc to běží i na pomalejších počítačích, okolní černá přece tolik nezatěžuje grafickou kartu. :)
Uživatelský avatar
Jan_Babovec
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 06. 2004, 19:56

Planetarium Celestia

#3

Příspěvek od Jan_Babovec »

Plně souhlasím,že Celestia je revoluční ve svém pojetí.Líbí se mi jen ta doba stahování mi trochu vadí. :o
Astronomií se zabývám 7let,rád pozoruji a poslouchám hudbu(hlavně metal)
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Planetarium Celestia

#4

Příspěvek od peta »

pozorovatel napsal: S Celestií jsem si taky pořádně "vyhrál", nádhera,  je to jako lítat vesmírem. ::)celestii ted stahuju, este jsem ji nevidel...

btw. kdyz jsme u toho hrani s planetarii, je zajimave nastavit si zorna pole jako u sveho dalekohledu pri danych zvetsenich a sledovat z ruznych planet zname objekty (starrynight 4.0 pro)

napr. zeme pres nase 20cm objektivy by z mesice vypadala uchvatne - pri zvetseni 370x vyplnujeje italie cele 65stupnove zorne pole... kdyz si predstavite obraz nepokazen atmosferou - uz aby se tam dalo letat na dovolenou :))
petr(zavinac)fajkos.com
jc1
Příspěvky: 33
Registrován: 21. 03. 2004, 03:55

Planetarium Celestia

#5

Příspěvek od jc1 »

Pod Linuxom je to urobene trochu lepsie, hlavene co sa tyka ovladania(ale na to treba nejaku inu verziu alebo co,nie som si isty).O.i. tento program byva dost casto na CDs so Softwaerovych novin alebo Chipu, ale to som asi mal napisat hned na zaciatku
:)
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Planetarium Celestia

#6

Příspěvek od Hadra »

Prosím mohl by mi někdo poradit? Vidím, že bych se měl seznámit s ňákým tím softem, ale zatím jsem jen papíroatlasák. Co by bylo dobré na seznámení se s oblohou na compu? Něco pěkného, dobrého, nemůžu s netu, takže chip atd...i treba placený atlas..prostě škála od -do, vůbec se v tom neorientuju-M.Eben by měl radost.....díky.ahoj
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Planetarium Celestia

#7

Příspěvek od Hadra »

No, jeste me napadlo, planujem v brzke dobe kupovat naky digitak max. do 10.000 - nevim jestli se da potom pouzit jako flash pamet pres usb - to bych potom mohl stahnout a vzit "dom", takze nevi nekdo, zda je toto obecna vlastnost digitaku, nebo jen specificky nektere toto dovedou. Díky :hi:
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
jc1
Příspěvky: 33
Registrován: 21. 03. 2004, 03:55

Planetarium Celestia

#8

Příspěvek od jc1 »

Celestiu mozes najst na CD z Chipu, cislo 6/2002 alebo mozes skusit program Cartes du Ciel - Soft. noviny cislo 12/2000.Su uplne free
Uživatelský avatar
koca
Příspěvky: 137
Registrován: 17. 06. 2003, 19:08

Planetarium Celestia

#9

Příspěvek od koca »

Čau,

můžeme se domluvit, pokud si řekneš jaký soft chceš, tak ti ho stáhnu z netu na CD (pouze volně dostupný) a pak ti ho předám. Jsem taky z Ostravy, tak by neměl být problém.

Hadra napsal: Prosím mohl by mi někdo poradit? Vidím, že bych se měl seznámit s ňákým tím softem, ale zatím jsem jen papíroatlasák. Co by bylo dobré na seznámení se s oblohou na compu? Něco pěkného, dobrého, nemůžu s netu, takže chip atd...i treba placený atlas..prostě škála od -do, vůbec se v tom neorientuju-M.Eben by měl radost.....díky.ahoj
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Planetarium Celestia

#10

Příspěvek od Hadra »

TO jc1-díky. TO koca-díky sa super obětavou nabídku! :). Opravdu nevím, co by bylo dobré, takže pokud máš zkušenosti nechal bych to na Tobě. Jestli toho existuje hodně, tak třeba ňáké 2 programy, ať Tě to moc nevytíží, nevím co bych mohl poskytnout já, dál asi na mailu? :hi:
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
Uživatelský avatar
Paaja
Příspěvky: 317
Registrován: 12. 08. 2003, 21:47
Bydliště: Pardubice

Planetarium Celestia

#11

Příspěvek od Paaja »

K tomu foťáku - pokud umí Mass storage, pak se chová jako výměnný disk, pokud umí jen PTP tak je potřeba spešl SW. PTP používají Canóni, myslím, že ostatní značky jsou v pohodě.
Triedry 12x40 a 10x50, SW ED80, Drbohlav mount 50mm, GS mount, SPC8, Webka Philips 840K
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Planetarium Celestia

#12

Příspěvek od Hadra »

Diky Paajo. Nakonec to vyhrala minolta Z2, jako sileny domaci univerzal :D. Nevite nekdo jak to pripojit pomoci redukce k dalekohledu, aby slo neco zaexperimentovat. U p. Matouska nake jsou, ale s oboustrannym zaviem(?), takze musi byt zavit na objektivy, nebo to jde nak jinak, pomoci tri sroubku u fotaku a T2 u dalekohledu. Byl bych v tomto zacatecnik.....jestli pisu nesmysly, tak sorry. diky!
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
Odpovědět