Další polární záře na obzoru ??

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jura_S.
Příspěvky: 59
Registrován: 09. 06. 2003, 01:33

Další polární záře na obzoru ??

#1

Příspěvek od Jura_S. »

Před chvílí mi pískla esemeska z IAN. Že prý nad námi zase září. Máte někdo výhled nad sebe?? Je tam něco co by stálo za teplé oblečení a fotoaparát ?? ;)
http://kukdotmy.wz.cz&&MEADE LX50 10"
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Další polární záře na obzoru ??

#2

Příspěvek od MaG »

Ahoj. Za to asi můžu já.

Situace je taková že jsem viděl slušné indexy a výkyvy magnetometrů, tak sem se sebral na procházku na kopec. Když sem tam dorazil, upoutala mě záře nad stromy asi jako 30.10. akorát tentokrát byla mdlá. Byla slabší než záře nad městem po mé levé ruce ale měla zcela odlišnou barvu. Město září do oranžova až do běla. Záře nad stromy byla evidentně nazelenalá. Sahala do výše cca 15 stupňů v oblasti Honicích psů. Začínala asi pod ojem Velkého vozu a končila ve Lvovi. Žádné razantní projevy či změny jsem však nezaznamenal. Toto jsem pozoroval zhruba mezi 20:30 a 21:15.

Zkusil jsem jeden snímek, poté co jsem se vrátil pro foťák. Pak mi ale došel film. Což je asi dobře :-)

Až poklesnou indexy, pudu to překontrolovat, zda to tam pořád je nebo ne..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Jura_S.
Příspěvky: 59
Registrován: 09. 06. 2003, 01:33

Další polární záře na obzoru ??

#3

Příspěvek od Jura_S. »

Děkuju za info. Já jsem jen začal nervózně pokukovat z oken. Jsem doma ve městě a vylézat ven se mi moc nechce. Pokud by to ovšem stálo za to, tak bych asi neodolal a vyrazil někam do tmy.
http://kukdotmy.wz.cz&&MEADE LX50 10"
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Další polární záře na obzoru ??

#4

Příspěvek od MaG »

Mám obavu že sem se spíš setkal s nějakým fenoménem chladného počasí, kdy světla měst mají jiné barvy :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět