Telescope Service

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Uživatelský avatar
jechyn
Příspěvky: 46
Registrován: 07. 01. 2007, 21:36

Telescope Service

#1

Příspěvek od jechyn »

Ahoj všem mám dotaz ohledně nakupování dalekohledů v německu u Telescope Service. Co mě nejvíce zajíma je cena za dopravu chci koupit dobsona 250/1250 dále pak jak je to teď s DPH a se CLEM po vstupu do EU. Předem děkuji za ohlasy.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Telescope Service

#2

Příspěvek od MMys »

Cena je konečná (pokud je uvedena s DPH, VAT). Při obchodování v EU se žádné clo ani DPH neplatí. Cena dopravy - nevím. Pokud by to bylo moc, je možná lpší tam zajet.

Ale teď jsem se tam koukal, a podle mne to nestojí zato.

250/1250 GSO na TeleskopService je v přepočtu asi za 14 300,-

V Supra Praha 250/1250 SkyWatcher 14 390,-

Tentýž prodejce by ti ten TS mohl při příští cestě do Německa možná i dovézt. Za stejnou cenu je to možná přeci jen o něco lepší, má totiž Crayford výtah který stojí normálně kolem 3000,- a SkyWatcher má hřebínkový.

Posílají to UPS-kou, tak jsem zkusil na jejich WEBu odhad ceny na takovou šílenou bednu a váhu, do které by se to mělo vejít, ze sídla TS do Prahy, a vyšlo mi kolem 70EUR (tak +/-10EUR)

Cenu dopravy ti sdělí na dotaz mailem.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Janek8
Příspěvky: 508
Registrován: 30. 01. 2006, 03:06

Telescope Service

#3

Příspěvek od Janek8 »

Muzes to koupit i pres Supru www.celestron.cz, jednou do mesice tam jezdi.
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Telescope Service

#4

Příspěvek od Stratus »

Cenově výhodným dovozcem do ČR je firma COMES pana Reichmanna. Příslušenství má v ceně v kursu za euro, ale např. dalekohledy má za cenu nižší, asi si nenechává celou marži.  Navíc není plátcem DPH. Stačí poslat poptávku mailem na adresu
comes.astro@email.cz  a dostanete cenovou nabídku
v korunách. Já jsem přes něj kupval před půl rokem
Celestron SCT 6" a ušetřil jsem tehdy 3 tisíce proti přímému nákupu a 7 tisíc oproti koupi u jiného prodejce (v tehdejších cenách)!
Uživatelský avatar
jechyn
Příspěvky: 46
Registrován: 07. 01. 2007, 21:36

Telescope Service

#5

Příspěvek od jechyn »

Kontaktoval jsem firmu COMES a nechali me to za stejnou cenu jako je na německých stránkách coz mi prijde skvele, vybral jsem si tam dobsona (GSO Dobsonian 250C - Aperture 250mm - Focal Length 1250mm
) jak jsem jiz psal v predchozim topicu. Tenhle dalekohled mi přijde za 13200 jako skvely pomer cena vykon. Meli tam samozrejme drazsi s vetrakem, 1,25 okularem a mesicnim filtrem navic oproti memu modelu, nicmene to nepotrebuji tak jsem vzal tento. Vetrak si snad umi koupit a pridelat kazdy, takze zadna uzasna vyhoda z toho nekouka.
Uživatelský avatar
kavka
Příspěvky: 1284
Registrován: 14. 11. 2005, 14:35
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Věk: 69

Telescope Service

#6

Příspěvek od kavka »

Skraban napsal: Cenově výhodným dovozcem do ČR je firma COMES pana Reichmanna. Příslušenství má v ceně v kursu za euro, ale např. dalekohledy má za cenu nižší, asi si nenechává celou marži.  Navíc není plátcem DPH. Stačí poslat poptávku mailem na adresu
comes.astro@email.cz  a dostanete cenovou nabídku
v korunách. Já jsem přes něj kupval před půl rokem
Celestron SCT 6" a ušetřil jsem tehdy 3 tisíce proti přímému nákupu a 7 tisíc oproti koupi u jiného prodejce (v tehdejších cenách)!
Mohu doporučit. Já jsem svůj refraktor TS 152/1200 , který popisuji v sekci Dalekohledy, kupoval také přes firmu Comes pana Reichmanna.
Naprosto seriozní jednání.
Kafka
Refraktor 135/1602 s Chromacorem N, LUNT 35/400, Dobson SW 254/1200, Zeiss 63/840, SW ED 80/600, binar Zeiss 50/540, Somet binar 25x100, triedr Tento 20x60, triedr Zeiss Jenoptem 10x50w, kukátko Kasai WideBino 2,3x40.....
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Telescope Service

#7

Příspěvek od Stratus »

Ještě je ale potřeba podoknout, že nákup v COMESu je vhodný pro toho kdo přesně ví co chce koupit. Výhodou Supry či firmy Dalekohledy pana Matouška je prodejna s řadou zboží na skladě. Kdo tam jede tzv. na "blint" tak si většinou něco koupí. Jenom je škoda, že nemají alespoň 1 den otevřeno do večera s možností výběru typu dalekohledu pozorováním .
Uživatelský avatar
jechyn
Příspěvky: 46
Registrován: 07. 01. 2007, 21:36

Telescope Service

#8

Příspěvek od jechyn »

Janek napsal: Jen na doplnění zdejší diskuze - do TS jezdíme každých cca 4-5 týdnů, jsme jejich pravidelnými odběrateli. U položek, které standardně nedržíme skladem platí ceny z TS v aktuálním kurzu bez jakýchkoliv příplatků za dopravu, zálohy předem nebereme (tedy pokud nejde o extrovku za 200kK) . A když to někdo bude umět dát do nákladů, jsme i plátci DPH.Skoda kdybych toto vedel tak to vemu pres vas, protoze to mam kousek "Nic proti COMES urcite jsou taky cajk". Nicmene to je osud nemohl jsem to vedet. Skoda ze maji vsichni prodejci ty weby tak nejak nedoreseny a nemaji tam moc informaci o tom, jake jsou moznosti jako je zrovna zprostredkovani tohoto nakupu ci vyuziti katalogu TelServ. Jedine prave u COMES jsem se docetl ze maji uzkou spolupraci a proto jsem toho vyuzil. A nebo je to vsechno postaveny na tom, ze jsem newbik a nemam informace jak to v astro komunite chodi ;)
Uživatelský avatar
jechyn
Příspěvky: 46
Registrován: 07. 01. 2007, 21:36

Telescope Service

#9

Příspěvek od jechyn »

Skraban napsal: Ještě je ale potřeba podoknout, že nákup v COMESu je vhodný pro toho kdo přesně ví co chce koupit. Výhodou Supry či firmy Dalekohledy pana Matouška je prodejna s řadou zboží na skladě. Kdo tam jede tzv. na "blint" tak si většinou něco koupí. Jenom je škoda, že nemají alespoň 1 den otevřeno do večera s možností výběru typu dalekohledu pozorováním .No ja jsem v SUPRE byl a s tim nocnim pozorovani to asi nebude moc dobrej napad je to hrozne utopeny mezi barakama a svetelny znecisteni bude luxusni, takze opravdu nevim jestli by to spis kupce neodradilo  :o .Navic pan Zahajsky je takovy profik, ze nejaky shit by vam nedoporucil je to velice vstricny pan a dokaze si udelat cas na dukladny probrani vaseho pozadavku.
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Telescope Service

#10

Příspěvek od Stratus »

No Matoušek to má na kopci, má i kopuli.
Jinak praktická zkouška má smysl, až doma potom zjistíte, že to není přesně to co jste očekával (neexistuje ideální dalekohled pro všechna pozorování, každý typ je na něco lepší a na něco horší).
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Telescope Service

#11

Příspěvek od vla »

Skraban napsal: Ještě je ale potřeba podoknout, že nákup v COMESu je vhodný pro toho kdo přesně ví co chce koupit. Výhodou Supry či firmy Dalekohledy pana Matouška je prodejna s řadou zboží na skladě. Kdo tam jede tzv. na "blint" tak si většinou něco koupí. Jenom je škoda, že nemají alespoň 1 den otevřeno do večera s možností výběru typu dalekohledu pozorováním .Jak znám oba pražské prodejce určitě by šla při vážném zájmu dohodnout ukázka přístroje v "nočním" režímu. Navíc p.Zahajský ze Supry jezdí často do terénu takže pokud se zájemce domluví může mít noční předvedení a většínou i možnost porovnání různých přístrojů v praxi.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Telescope Service

#12

Příspěvek od hades »

Vyměnil jsem si s touto firmou pár emailů, kdyby vás zajímalo, jak provádí testování dalekohledů:
Já: Hello, I´m thinking about buying this refractor, but I need to be shure, that the in-build corrector/reducer is flawlessly installed. Is it possible to send it to Wolfgang Rohr for measurement?

TS: Hello, Rohr has retired, we don't work anymore for him, sorry, we can perform a qualitative test on the optical bench here for 80€, this is the best we can do actually,

Já: Dear Mr. Cappellaro, thank you for your answer. And how it works practically? I mean, when I order this service, you will measure all refractors that you have on stock and then select the best one? Or will you measure just one and I will accept or reject it based on the measurements?

TS: Hello Lukas, all our refractors are checked one by one when they comes here. so we only have good stuff on stock. differences of quality between each refractor, same model, are no more present. quality in production increased a lot usign cnc machines to polish the glass, to the quality is almost the same on every refractor. we do the test and you get the refractor with the test. if you don't like it, you have 14 days after delivery to send it back, according with EU laws. if you have any further question I'm here,

Já: Hi Riccardo, when you mentioned the qualitative test on optical bench, what will be the result of this test? And can you please provide me some sample result of that test?

TS: Hello Luca, I have nothing here with me, but it's simply a star test on the optical bench, so intra, extra, focus and ronchi test but only visual, no image

Pro úplnost, ptal jsem se na tento refraktor
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Fanda
Příspěvky: 44
Registrován: 24. 11. 2002, 17:54
Bydliště: Šťáhlavice

Re: Telescope Service

#13

Příspěvek od Fanda »

Jelikož tu je již takový příspěvek s tímto předmětem, nebudu zakládat nový. Zjistil jsem takovou zajímavou věc.

Poohlížím se po malém refraktůrku s ED, na Teleskop-express.de s označením TSSU50f4. Koukám přes telefon a říkám si, aha, není v akci, podražili ho přes 200€ (cena 228.68€).

Pracuji ve firmě, která dělá pro německého zákazníka, takže internet jde přes německý server. Když se kouknu z pracovního počítače, tak mi to ukazuje cenu za stejný dalekohled 188,99€, což je rozdíl 38,69€. I po odečtení poštovného je to docela významný rozdíl.

Zkusil jsem se podívat i na něco jiného.

Třeba TSED70F6 přes telefon za 375.20€ (aktuálně v akci) a přes počítač za 310,08€, tedy rozdíl 65€!

Zjistili jste taky takové rozdíly?
Triedr 10x50, Monokulár Levenhuk Wise PLUS 8x42
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1100
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 49

Re: Telescope Service

#14

Příspěvek od mike »

U obou je ten rozdíl skoro přesně 21%, takže bych tipoval, že jednou je tam započítaná DPH a jednou ne.
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1740
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: Telescope Service

#15

Příspěvek od nou »

Akú DPH ukazuje keď ideš cez nemecký server? Lebo 188.99€ vyzerá ako keby to ukazovali bez DPH.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Odpovědět