Výběr mobilu pro astronoma

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaStr
Příspěvky: 130
Registrován: 31. 07. 2016, 20:08
Bydliště: Ondřejov ₊ Jindřichův Hradec
Věk: 47

Výběr mobilu pro astronoma

#1

Příspěvek od HonzaStr »

Nedávno jsem řešil výběr nového mobilu. Po nepříjemných zkušenostech z minulosti beru v potaz i minimální úroveň jasu displeje, což je, aspoň podle mého názoru, pro astronoma velmi podstatný parametr (a nejenom pro astronoma, ale třeba i pro myslivce, pro používání mobilu jako auto-navigaci v noci atd). Ale přitom se tenhle parametr nikde běžně neuvádí. Člověk je odkázaný na různé recenze, kde to občas někdo zmíní (ale obvykle jen jako stručné subjektivní hodnocení), případně na osobní vyzkoušení v obchodě/show roomu, což je ale dost limitující a navíc zdržující procedura.

Nicméně jsem narazil web, kde provádějí měření parametrů displejů solidního množství různých mobilů, včetně maximálního i minimálního jasu!
Takže mi to nedá se o to nepodělit, třeba se to hodí i někomu dalšímu.
https://www.phonearena.com/phones/benchmarks#
(je to pod DISPLAY/Screen measurements).

P.S.: Nenašel jsem úplně odpovídající existující téma, proto zakládám nové, možná to moderátoři někam přiřadí.
Uživatelský avatar
Sajri
Příspěvky: 524
Registrován: 05. 04. 2002, 19:28
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr mobilu pro astronoma

#2

Příspěvek od Sajri »

Já používám na Androidu aplikaci Twilight, která umožňuje nastavit potemnění daleko za možnosti toho, co lze nalézt v defaultním nastavení displeje. Kromě toho taky umožňuje upravit barevné schéma od původního až po čistě červeno-černé zobrazení.
(Možná mám jen štěstí na mobil, který vůbec toto hardwarově umožňuje, ale když chci, můžu ho tím ztmavit natolik, že ho nepřečtu ani po adaptaci na tmu :-).
Uživatelský avatar
4Brunco
Příspěvky: 1138
Registrován: 14. 03. 2013, 11:37

Re: Výběr mobilu pro astronoma

#3

Příspěvek od 4Brunco »

Pre astronoma je vzdy vyhodou Amoled displej (Samsung a ale aj ine), kedze nema podsvietenie a cierna je naozaj cierna.
Inak pokial ma clovek amoled display, tak pokial aj vyrobca nenastavil velmi nizky jas po tme, nevadi to, lebo pri tomto type displeja su appky ako uz spomenuty twilight alebo screen filter, ktore znizia ziarenie pixelov. Obraz je potom tmavy ale stale kontrastny. Pri novsich samsungoch (S7,8,9) je toto zvladnute uz od vyroby a dodatocna appka nieje potrebna.
ES Dobson 300/1500, APO 127 ... Binohlavky, Binokukatka
Odpovědět