Měření reálné kapacity baterií

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření reálné kapacity baterií

#91

Příspěvek od Psion »

zuzi píše:Je zvýšená spotřeba a nebo je kratší dojezd? Ono to neznamená to samé.
Samozřejmě je kratší dojezd nejen díky menší kapacitě baterie, ale aby to infotainmentu dávalo správná čísla, tak podle mě navýší spotřebu auta právě o ty ztráty v zimě a pokles kapacity baterie, jinak by to matematicky nevycházelo.
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Měření reálné kapacity baterií

#92

Příspěvek od zuzi »

Jo to bude ono jak pises, protože ty ukazatele do kabiny jsou dost priohnute podle toho, aby to vypadalo dobře. To se ostatně děje již cca od roku 2000 v autech obecně. Ale to je na nějakou delší diskuzi u piva, historek z natáčení mám hromadu ;-)
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Měření reálné kapacity baterií

#93

Příspěvek od Bill »

Psion píše: i když započítám topení, které bere řekněme 0,5-1 kW dle venkovní teploty.
To je nějaký údaj od výrobce? Máš na topení tepelné čerpadlo?
Já mám v klasickém autě naftový bufík 5kW a ten netopí, pouze temperuje. Já bych odhadoval potřebný příkon nejméně o řád výše - 5-10kW nebo pod nulou spíše ještě více :-(
M:736 750 113
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření reálné kapacity baterií

#94

Příspěvek od MMys »

Pánové, nic proti, problematika je to bezesporu zajímavá, ale jsme na ASTRO-fóru, ne AUTO-fóru ;) Tak už to tady moc nerozebírejte.
Díky, MMys
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření reálné kapacity baterií

#95

Příspěvek od Psion »

Jasně chápu, jen obecně šlo o to, aby si uživatelé uvědomili, že kapacita baterie je silně závislá na okolní teplotě. S autem to má společného něco pouze okrajově, ale stalo se mi, že jsem díky napájení montáže jednou z louky málem neodjel :)
Odpovědět