SIMS

Pozorovací kampaně, návody, výsledky, zajímavosti,...
Uživatelský avatar
robert
Příspěvky: 227
Registrován: 26. 01. 2006, 02:29

SIMS

#61

Příspěvek od robert »

Děkuji za odpovědi a připojuji se s chvalou po bok Milana. Vše šlape nádherně.Již se těším na funkci centrování hvězdy na souřadnice na čipu!
Uživatelský avatar
PC
Příspěvky: 60
Registrován: 29. 09. 2006, 19:53

SIMS

#62

Příspěvek od PC »

... Již se těším na funkci centrování hvězdy na souřadnice na čipu!
Trvalo to dlouho, ale z URL http://www.gxccd.com/download/sims.1.1.5.b2.zip je možné stáhnout beta vezi SIMSu v1.1.5, která už pointaci na zadanou polohu na čipu umí. Ještě je potřeba prověřit, že pointace opravdu funguje správně a zveřejníme tuto verzi ke stažení.
Pavel Cagaš
Uživatelský avatar
robert
Příspěvky: 227
Registrován: 26. 01. 2006, 02:29

SIMS

#63

Příspěvek od robert »

Prosím uživazele G2 0402 , jak se v SIMSu nastavi binování třeba 2x2?
Předpokládám,že v záložce kamery. U pointeru je to jasné-v záložce nastaveni, ale u imageru?V záložce frame?- to snad je pro jeden konkretní snímek,ne?
Dík
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

SIMS

#64

Příspěvek od FunTomas »

Aj keď je to mätúce, je to pre všetky obrázky. Binovanie je považované za parameter obrázku a nie kamery. Takže odpoveď na tvoju otázku je, že parameter sa nachádza v záložke Frame.
Osobne by som to radšej videl nastaviteľné pre konkrétnu expozíciu. Už som sa takto spálil, keď som si to neuvedomil.
Navyše ak naplánuješ nasnímanie série LRGB, tak pre farebné snímky sa niekedy nastavuje binovanie. V súčasnom prípade to nevieš urobiť pre jednu fotografickú sadu a musíš rozdeliť snímanie na viac krát.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
robert
Příspěvky: 227
Registrován: 26. 01. 2006, 02:29

SIMS

#65

Příspěvek od robert »

Dik za rychlou zprávu.Já mám dělat fotometrii delta Ori a nemám v poli podobně jasnou hvězdu jako srovnávačku.Chci zkusit binning a take skládání více snímků,protože i ve filtru I vychází krátká expozice.Proto jeste více rozostřím a proto ten binning.
Zkoušel jsem to v záložce Frame ,ale trvalo to jen na 1x1.Jaky je postup? Musí se tam snímek zobrazit a pak teprve nastavit nebo jak?
Dik
Uživatelský avatar
robert
Příspěvky: 227
Registrován: 26. 01. 2006, 02:29

SIMS

#66

Příspěvek od robert »

Když tak nad tim premyslim, je to opravdu dost nesikovne.Nechapu proc neni binning na zalozce expozice, jako je to v nastaveni pointeru!Asi se to Pavlovi uz neveslo do zalozky ;D.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

SIMS

#67

Příspěvek od FunTomas »

...Zkoušel jsem to v záložce Frame ,ale trvalo to jen na 1x1.Jaky je postup? Musí se tam snímek zobrazit a pak teprve nastavit nebo jak? ...Nie. Pokiaľ nie je pripojená a zapnutá kamera, tak SW nevie aké binovanie môže použiť. Mne to tiež ukazuje len 1x1, ale po pripojení kamery povolí všetky dostupné módy.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
robert
Příspěvky: 227
Registrován: 26. 01. 2006, 02:29

SIMS

#68

Příspěvek od robert »

Tak jsem se konecne zase dostal na testovani, a delam asi neco spatne, protoze ani po zapnuti a pripojeni kamery mi zalozka Frame binovani nechce dovolit!Zkusil jsem uz sna d vsechny mozne varianty a stale nic!
Uživatelský avatar
brat
Příspěvky: 518
Registrován: 03. 12. 2004, 03:29

SIMS

#69

Příspěvek od brat »

Ahoj, s tím binováním bych byl opatrný. Radek to u této kamery zkoušel a z nějakého důvodu byla fotometrie velmi špatná. Důvod nezjistil ani na dotaz Pavel Cagaš. Takže nakonec Radek od binování upustil a fotí 1x1 a tam vše funguje jak má.

Čau Luboš
Bc. Luboš Brát
Uživatelský avatar
robert
Příspěvky: 227
Registrován: 26. 01. 2006, 02:29

SIMS

#70

Příspěvek od robert »

Dik napsal jsem rovnou Radkovi!
Uživatelský avatar
robert
Příspěvky: 227
Registrován: 26. 01. 2006, 02:29

SIMS

#71

Příspěvek od robert »

Problém s binováním vyřešen - pokud se v SIMSu používá jeko měřící kamera G2 a G1 jako pointační, musí být nejprve přihlášena jen kamera G2, nastavit binning v záložce FRAME a pak teprve přihlásit G1 pointační!
Připojuji odpověď Pavla Cagaše:
Zkoumali jsme to a našli problém, spočívající
ve špatném obnovení limitů obládacích prvků binningu (count boxů) po změně zobrazovací kamery z kamery, která HW binning nepodporuje (např. G1) na kameru, která HW binning podporuje (např. G2). Pokud se ale SIMS zastaví a znovu spustí s vybranou zobrazovací kamerou G2, ovládání binningu už pracuje normálně.V nejbližší nové verzi SIMSu (1.2) to už bude
opraveno.
Odpovědět