Pozorování PH z města

Pozorovací kampaně, návody, výsledky, zajímavosti,...
Uživatelský avatar
johnna
Příspěvky: 411
Registrován: 10. 02. 2008, 04:58

Pozorování PH z města

#16

Příspěvek od johnna »

To Habl: já vím, jen tak někdy přenáším své myšlenky na klávesnici :)Netvrdím, že jsi to někde napsal. ;)

To Opejcha: díky za tip! ;)

To Brat: Díky za vysvětlení pojmů,a odkazy. Materiály pro začátečníky už jsem si pročetl, ale důležité bude udělat několik pozorování abych to dostal " do oka ". PH je obor, který mě dost zajímá, a proto se určitě rád zapojím. Kromě programu Medúza, bych se chtěl angažovat i v programu B.R.N.O. , tedy zákrytové dvojhvězdy...
Není tak špatné knihy, aby alespoň v něčem nebyla prospěšná(Nullus est liber tam malus, ut non aliqua parte prosit)
Uživatelský avatar
brat
Příspěvky: 518
Registrován: 03. 12. 2004, 03:29

Pozorování PH z města

#17

Příspěvek od brat »

johnna napsal: To Habl: já vím, jen tak někdy přenáším své myšlenky na klávesnici :)Netvrdím, že jsi to někde napsal. ;)

To Opejcha: díky za tip! ;)

To Brat: Díky za vysvětlení pojmů,a odkazy. Materiály pro začátečníky už jsem si pročetl, ale důležité bude udělat několik pozorování abych to dostal " do oka ". PH je obor, který mě dost zajímá, a proto se určitě rád zapojím. Kromě programu Medúza, bych se chtěl angažovat i v programu B.R.N.O. , tedy zákrytové dvojhvězdy...
Rádo se stalo. Jsi určitě vřele vítán a je moc dobře, že chceš pozorovat proměnné hvězdy. Pokud ji ještě nemáš, doporučoval bych Ti zakoupit tuto publikaci: Návod na pozorování proměnných hvězd.
http://www.webservices.cz/varshop/detai ... &from=&to=

Je to tedy především o vizuálním pozorování zákrytových dvojhvězd, ale jsou tam velmi prospěšné informace pro vizuální pozorování PH jako takové.
Bc. Luboš Brát
Uživatelský avatar
johnna
Příspěvky: 411
Registrován: 10. 02. 2008, 04:58

Pozorování PH z města

#18

Příspěvek od johnna »

Tak jsem si vytiskl pár mapek a jdu to dnes zkusit mojim Dobsonem.

AF Cyg , R UMi, AG,TX Dra atd.

Nevím jestli jsou nyní aktuální, ale alespoň se zlapším v hledání a odhadování.
Není tak špatné knihy, aby alespoň v něčem nebyla prospěšná(Nullus est liber tam malus, ut non aliqua parte prosit)
Odpovědět