logo, galerie....a co dál?

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daja
Příspěvky: 193
Registrován: 04. 03. 2009, 18:39

logo, galerie....a co dál?

#106

Příspěvek od Daja »

místo slova od dát (c), resp. písmeno c v kroužku.
To je ta snadnější varianta.
Druhý řádek zase elegantnější.
A ruku na srdce, co by si ta umělecká díla (a jejich autoři) zasloužila víc ?
A když už se tím Konihlav tak rád zabírá.....
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#107

Příspěvek od MMys »

Skloňovat v programu je téměř nerealizovatelné...
Ale stačilo by na první řádek dávat název fotky a pod to na druhý (a třeba i mírně jinou barvou) jméno autora...  
"Skloňovač" existuje a funguje výborně, ale je to placený SW a nic jiného použitelného jsem nenašel. Taky bych to "od" dal pryč a rozdělil to, nebo to něčím nahradil.

http://www.deklinator.cz/
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

logo, galerie....a co dál?

#108

Příspěvek od caribic10 »

Mě by se u fotografií líbilo více © . Nešlo by například udělat to takto?
 Sluneční skvrna NOAA0953
       © Libor Šmíd

Teďka když je nápis dlouhý tak se to rozloží na dva řádky a je tam:
 NGC884 - NGC869 od Vladimír
 Vojkovský

Bylo by hezké kdyby byl v prvním řádku název a v druhém © a jméno autora.
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#109

Příspěvek od shodam »

Přestože jsem autorem uvedeného formátu, uznávám, že to nevypadá úplně ideálně a přikláním se ke změně. Nejlépe se mi jeví navrhované použití symbolu (c) mezi popisem fotky a jménem autora. Přesunutí autora na zvláštní řádek bych nedoporučoval, protože nekteré popisy jsou docela dlouhé a někomu by se pod fotkou mohl objevit i čtyřřádkový text.
V každém případě to ale teď zavisí na Konihlavovi, protože se jedná o text natahovaný z jeho stránky. Předpokládám ale, že jakmile si najde chvilku, udělá potřebnou úpravu ;).
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#110

Příspěvek od Konihlav »

ctu to a vidim to ale reakce bude pozdeji.

kazdopadne to "od" vzniklo od Shodama a ja to pak neresil, slo hlavne o funkci spojeni ktera ted tedy je. Uvidime co se s tim da delat, ale ted mam cca 12hodin prace v praci a pak budu spinkat :-)

zatim muzete diskutovat navrhy to autor: by slo, taky by slo na novy radek dat jen to jmeno, bez autor: apod...
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

logo, galerie....a co dál?

#111

Příspěvek od Lukina »

by slo, taky by slo na novy radek dat jen to jmeno, bez autor: apod...
Galerie se mi libi a proto, jestli do toho muze kecat i (snad zatim)neprispivac, tak bych to takhle udelal. V galerii taky mate povetsinou nazev dila a pod nim jmeno.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#112

Příspěvek od Konihlav »

koukam, ze jsem vlakno nedocetl do konce (cetl jsem jen stranu 7, a 8. jiz ne), vyzkousim par navrhu a pockam, co sem pak napisete :-)
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#113

Příspěvek od Konihlav »

zmena provedena (ani to nebolelo, pridal jsem © jmeno prijmeni) to ale psat nemusim, to je videt (sterace troubi, klakson blika, svetla stiraji apod.)
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

logo, galerie....a co dál?

#114

Příspěvek od caribic10 »

Ahoj. S tím © to vypadá lépe  ;)
Ještě bych zkusil dát na nový řádek jen © "jméno". Je mi jasný, že některé názvy jsou dlouhé a asi to nebude sekat dobrotu. Kdyby se ovšem dalo nějak omezit počet znaků, které by se v názvu tady na fóru zobrazovali problém by nebyl.

Například toto datum v názvu je úplně zbytečné. Na fóru by stačilo pouze "Částečné zatmění Měsíce © David Kraft . To by se vešlo hezky.... A kdyby někoho snímek zaujal a rozklikul ho, dočetl by se i celý názec na astrofotky.cz

Částečné zatmění Měsíce 16.08.2008 © David Kraft

Částečné zatmění Měsíce
    © David Kraft

Kuba
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#115

Příspěvek od MMys »

Jenomže to datum si někdo napsal do názvu.
To by znamenalo nějak analyzovat a dělit název, a to bude komplikované a ošemetné...

Já bych to takhle nechal. Řetězec "© Jméno Příjmení" je nedělitelný, takže buď bude n aprvním řádku za názvem, nebo na druhém.

Pokud by byl natvrdo na dalším řádku, tak by se to s delším názvem natahovalo už na tři řádky, a prostřední by byl třeba poloprázdný. A to by vypadalo dost divně...
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4508
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

logo, galerie....a co dál?

#116

Příspěvek od dvader »

Co mi chybí a nevím, jak na to (pokud jsem něco přehlédl, tak díky za tip), je možnost vyhledávat v "podpisu" uživatele. Jde o to, že každý čas od času potřebuje info o nějaké technice a teď musí psát dotaz do vlákna. Pokud by byla možnost vyhledávat v popisu techniky, kterou má každý u sebe napsanou, tak bych mohl kontaktovat přes SZ přímo dotyčného.
Vůbec by se mi líbilo, kdyby součástí fóra byla nějaká strukturovaná databáze naší techniky... Co vy na to? Šlo by něco takového implementovat?
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

logo, galerie....a co dál?

#117

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Souhlasim, je trosku neprehledne to mit rozstrkane do ruznych podpisu a hlasek a kazdy to ma navic nekde jinde. Na druhou stranu by zas nebylo spatne, aby technika byla videt u prispevku, jak je to dosud, nebo alespon jeho cast. Asi bych chtel moc, prostoru tam prilis neni...
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4508
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

logo, galerie....a co dál?

#118

Příspěvek od dvader »

Doprogramovat databázovou funkčnost bohužel neumím ale pokud by se něco takového realizovalo, tak navrhnu strukturu databáze a tabulek, připravím prvotní katalogy a budu DB i průběžně udržovat...
Ono je totiž potřeba, aby byla DB použitelná a měla nějakou hodnotu, pravidelně udržovat a čistit data, aby v nich nebyly stejné věci pod různými názvy atd...

Výhoda DB by byla i v tom, že by se daly vyjíždět různé statistiky, co kdo má a jaké je zastoupení toho kterého přístroje atd.

A jak říká Martin, tak v profilu by mělo něco stručného zůstat - buď by to uživatel musel psát ručně jako doposud nebo by se to mohlo nějak automaticky generovat z té DB...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#119

Příspěvek od Konihlav »

dvader: katalogy jako takove je muj tajny napad, jak vylepsit astrofotky, az nebudu mit roupama co by (zatim mam). Muj plan tedy je udelat prehledne katalogy - tabulky a prochazet jen treba nazvy fotek nebo jen techniku... ale to jen takovy napad na okraj a patri do jineho vlakna kde bych o dalsich moznostech vedl diskuzi :-)
Odpovědět