Google Chrome a AF

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Google Chrome a AF

#1

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Vzhledem k problémům, jaké jsem měl v poslední době s FF (a vrozené nenávisti k MSIE) jsem začal používat Chrome. Je to pěkná věc, hlavně v možnosti shodit jenom jeden panel, když se kousne.

Ale mám problém v něm psát na AF (hm, to může někdo vidět jako velký přínos tohoto prohlížeče pro svět ) - když chci editovat už napsaný text (vždycky si všimnu chyby o řádek výš než píšu), tak se ten text chybně překresluje a není v něm nic vidět. Nikde jinde se mi to nestává, takže je to docela zajímavé.

Ne že bych chtěl po shodamovi aby s tím něco dělal, stejně se chystá nové fórum - ale může se někomu hodit vědět, že pokud se mu to děje taky, tak v tom není sám:)

Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Google Chrome a AF

#2

Příspěvek od VK »

Ja pouzivam prohlizec Opera. Funguje (i ve vztahu k AF) perfektne, akorat od vcerejsiho dne mi v ni bez zjevneho duvodu funguje jen anglicka klavesnice. Ale to nemusi souviset s AF.

V. K.
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Google Chrome a AF

#3

Příspěvek od Vejr »

Ja pouzivam Safari (ale v MacOS X), ktere by melo mit stejne renderovaci jadro, jako Chrome. Ale Astroforum beha bez problemu, takze problem bude asi jinde. Zkusim chrome vyzkouset
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
Damillo
Příspěvky: 183
Registrován: 16. 03. 2008, 18:55

Google Chrome a AF

#4

Příspěvek od Damillo »

Pěkný prohlížeč Chyby jsem zatím nezaregistroval, ani při editaci textu
C6 SCT, CG5-GOTO Adv, okuláry OMNI 32mm, 20mm, 15mm, 9mm a jeden setový E-Lux 25mm... a Lidlskop
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Google Chrome a AF

#5

Příspěvek od LaBa »

Ano. Chrome je pekny a rychly browser. Ma pre mna vsak podstatnu nevyhodu. Stale je len windows verzia a ja ho v linuxe cez wine spustat nemienim.
A zopar ludom vadi to aku mal chrome licencnu politiku a boli tam aj urcite podozrive veci ohladom sukromia uzivatelov
http://www.zive.sk/Spravy/Google-Chrome ... fault.aspx
Uživatelský avatar
Damillo
Příspěvky: 183
Registrován: 16. 03. 2008, 18:55

Google Chrome a AF

#6

Příspěvek od Damillo »

LaBa napsal: Ano. Chrome je pekny a rychly browser. Ma pre mna vsak podstatnu nevyhodu. Stale je len windows verzia a ja ho v linuxe cez wine spustat nemienim.
A zopar ludom vadi to aku mal chrome licencnu politiku a boli tam aj urcite podozrive veci ohladom sukromia uzivatelov
http://www.zive.sk/Spravy/Google-Chrome ... fault.aspx

Já bych to zase tak nehrotil. Každý nový produkt má svoje mouchy, žádná licenční politika není dokonalá. Stačí si jen projít licenční smlouvu s MS při instalaci Windows. Když k tomu připočtu cenu za MSW, je to na infarkt.
V tom článku je navíc řečeno, že ujednání s uživatelem bylo upraveno. Jestli šlo o záměr, nebo o chybu, to už je věc jiná a na jinou diskusi.
;)
C6 SCT, CG5-GOTO Adv, okuláry OMNI 32mm, 20mm, 15mm, 9mm a jeden setový E-Lux 25mm... a Lidlskop
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Google Chrome a AF

#7

Příspěvek od LaBa »

Damillo napsal:

Já bych to zase tak nehrotil. Každý nový produkt má  svoje mouchy, žádná licenční politika není dokonalá. Stačí si jen projít licenční smlouvu s MS při instalaci Windows. Když k tomu připočtu cenu za MSW, je to na infarkt.
V tom článku je navíc řečeno, že ujednání s uživatelem bylo upraveno. Jestli šlo o záměr, nebo o chybu, to už je věc jiná a na jinou diskusi.
;)Ved presne to som napisal ja MS Windows nepouzivam, aj ked ho mam pribalene legalne k notebooku (win XP). A je len dobre ze to Google aspon ciastocne napravil. Trosku offtopic: Urcite vela z vas pozna galeriu fotografii, ktoru prevadzkuje google (picasaweb). Tam doteraz bolo ujednanie, ze veskere foto, ktore uploadnes, google moze pouzit (a pritom sa vzdas autorskych prav). Po kritike ludi na licencnu politiku Chrome sa upravila aj licencna politika picasaweb galerie. Foto, na ktore das suhlas, google moze pouzit, ale sa zachovaju tvoje autorske prava.
Cize v sulade s Creative Commons. Toto u MS produktov nehrozi :)
A trosku offtopic zas Vela z vas pouziva ICQ messenger, precitajte si licencne podmienky.... Google a Microsoft su oproti prevadzkovatelovi ICQ neviniatka :P
Uživatelský avatar
Damillo
Příspěvky: 183
Registrován: 16. 03. 2008, 18:55

Google Chrome a AF

#8

Příspěvek od Damillo »

LaBa napsal:
A trosku offtopic zas Vela z vas pouziva ICQ messenger, precitajte si licencne podmienky.... Google a Microsoft su oproti prevadzkovatelovi ICQ neviniatka :P
Tak v tom s tebou plně souhlasím. Podmínky ICQ, to je rachot ;D
C6 SCT, CG5-GOTO Adv, okuláry OMNI 32mm, 20mm, 15mm, 9mm a jeden setový E-Lux 25mm... a Lidlskop
Uživatelský avatar
Repulsion
Příspěvky: 17
Registrován: 28. 11. 2008, 21:10

Google Chrome a AF

#9

Příspěvek od Repulsion »

Taky používám Chrome a asi mi to dělá to samé - prostě to špatně renderuje vkládaný text. Trošku to otravuje, ale dá se to snadno vyřešit - stačí kurzor šipkama posunout přes inkriminované místo a text se vykreslí správně - nebo lze dát "preview" a text se rovněž zobrazí správně...
Odpovědět