nové logo Astrofóra

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
Tulen
Příspěvky: 873
Registrován: 24. 06. 2008, 14:51
Bydliště: Smečno
Věk: 52

nové logo Astrofóra

#16

Příspěvek od Tulen »

Přidávám se se svým hlasem za zakomponování funkce "ukázat nové" hned od začátku nového astrofóra.
zdar
Petr
LightBridge 12 palců; Vixen VMC 110L; triedr 10x50; okuláry Pan 24mm, Hyperion 17mm,  SW Planetary 7mm; filtr Astronomik UHC-E; Atik 16IC; stativ Celestron s Alt-Az hlavicí; HEQ5 Pro
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24310
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

nové logo Astrofóra

#17

Příspěvek od MilAN »

Fra napsal:
Nezlob se na mě, ale i pro mě je funkce Ukázat nové ta nejdůležitější ze všech. Nedokážu si představit, že by tu nebyla (byť jen nějaký čas).
Určitě je tato funkce důležitější, než nové logo.

Fra napsal:

Přikláním se k tomu neupgradovat fórum dokud se nezakomponuje tato funkce...
F.  Přidávám se !
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

nové logo Astrofóra

#18

Příspěvek od VK »

To, co se snažíte řešit, není ve skutečnosti vůbec slabinou fóra, ale naopak jeho silnou stránkou.

Logo fóra tak, jak je, je velmi dobré, dostatečně originální, a přitom velmi výstižné.

Podle mého názoru může grafický a barevný design fóra zůstat tak, jak je. Je totiž velmi dobře zvolený. Text je vždy kontrastní vůči pozadí, přitom je ale celé fórum dostatečně "živé", "nenudí", zároveň neunavuje zrak.

Toto mimořádně šťastné grafické řešení podle mě přispívá k oblibě tohoto fóra.

Co by mohlo být lepší, je:
- kvalitněji řešené vyhledávání (aby se pořád nemuselo přepisovat těch 7 dní a 25 příspěvků na jiné číslo)
- více vyhledávacích funkcí (uvítal bych funkci "Hledej téma")
- místy by mohla být šikovněji zvolená struktura fóra (např. světelné znečištění je pod "Pozorováním" místo toho, aby bylo zvlášť, s "Pozorováním" na stejné úrovni). Také planety - ty vůbec nemají svou vlastní sekci, jsou jakýmisi "trpěnými hosty sluneční soustavy".
- zabezpečení proti zneužívání (opakované registrování se a odhlašování). opatření proti anonymitě (anonymita demoralizuje). Administrátor a moderátoři také při současném stavu nemají nástroj, kterým by účinně vymáhali pravidlo zakazující více identit jednoho fyzického uživatele.
- jiná, lepší pravidla
- pravidla také pro způsob moderování
- kolik je vlastně uživatelů AF? Určitě ne 3155 - to je součet všech uživatelů, kteří se kdy zaregistrovali (ovšem včetně těch, kteří se odhlásili a těch, kteří už několik let nic nenapsali).

V. K.
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#19

Příspěvek od shodam »

Dík všem za názory. Pokud budu mít čas, ještě se na tu funkci podívám. Předem ale říkám, že upgrade již dál odkládat nebudu. Co se týká designu, nová verze umožňuje jeho výběr každým uživatelem a tudíž nebude problém, aby si postupně každý vybral, co mu vyhovuje.
Uživatelský avatar
Xerxes
Příspěvky: 10
Registrován: 18. 12. 2008, 00:39

nové logo Astrofóra

#20

Příspěvek od Xerxes »

Otázka: Bude tam aj tento design? Tento design sa mi veľmi páči, pretože je jednoduchý a dobre sa na ňom číta text. Tie "moderné" (a) tmavé designy sú nanič v kontraste a pohodlnosti čítania textu, ja by som bol za to, aby design bol taký, aký je, je krásny ;)
Uživatelský avatar
smiley
Příspěvky: 30
Registrován: 04. 01. 2007, 20:03

nové logo Astrofóra

#21

Příspěvek od smiley »

Obávam sa že témy z YaBB 1 nie su kompatibilné s YaBB 2. Jedine že by niekto vedel podobnú vytvoriť na YaBB 2. Čitateľnosti by som sa až tak nebál, témy budú aspoň 2, svetlá a tmavá. Svetlá vyzerá nejak takto
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

nové logo Astrofóra

#22

Příspěvek od VK »

Kdy se dočkáme slibovaného upgrade?
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#23

Příspěvek od shodam »

VK napsal: Kdy se dočkáme slibovaného upgrade?
pokud se nestane nic mimořádného, dojde k upgrade během několika příštích dní :)
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#24

Příspěvek od shodam »

[split] [link=http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 650028/0#0][splithere][/link][splithere_end]
Uživatelský avatar
Krupp
Příspěvky: 144
Registrován: 31. 05. 2006, 02:28

nové logo Astrofóra

#25

Příspěvek od Krupp »

Shodame, můžeš někde veřejně vyvěsit to staré logo, abych si ho stáhnul?
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

nové logo Astrofóra

#26

Příspěvek od peta »

ahoj, navazuju na svůj předchozí banner pro AF touto verzí níže, včetně faviconu:
http://www.fajkos.com/linky/astroforum.jpg

na titulní straně jsem trochu ztlumil modrou barvu v hlavičkách a odstranil ty modré složky vlevo – pokud se nemýlím, o ničem neinformují.. o polovinu bych potlačil černé tečky na pozadí..
petr(zavinac)fajkos.com
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#27

Příspěvek od shodam »

Tady je původní verze:
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#28

Příspěvek od MaG »

ahoj, navazuju na svůj předchozí banner pro AF touto verzí níže, včetně faviconu:
http://www.fajkos.com/linky/astroforum.jpg

na titulní straně jsem trochu ztlumil modrou barvu v hlavičkách a odstranil ty modré složky vlevo – pokud se nemýlím, o ničem neinformují.. o polovinu bych potlačil černé tečky na pozadí..To je úplně bezvadný návrh, doufám, že bude mezi těmi, o nichž se bude hlasovat. Klidně bych ho tam zatím provizorně nahrál :)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#29

Příspěvek od shodam »

ahoj, navazuju na svůj předchozí banner pro AF touto verzí níže, včetně faviconu:http://www.fajkos.com/linky/astroforum.jpgna titulní straně jsem trochu ztlumil modrou barvu v hlavičkách a odstranil ty modré složky vlevo – pokud se nemýlím, o ničem neinformují.. o polovinu bych potlačil černé tečky na pozadí..
já jsem samozřejmě velice rád, že se ozval autor původního, všemi oblíbeného, loga a přišel s novým návrhem [smiley=thumbsup.gif] mám další dva nebo tři návrhy v emailu a tak nakonec přecejenom budem mít o čem hlasovat :)

jenom malé upřesnění...ty modré složky vlevo skutečně v zásadě o ničem neinformují, ale jsou na místě budoucích obrázků/ikon, které by měly symbolizovat jednotlivá fóra. neměl jsem zatím čas je hledat nebo tvořit, ale určitě se k tomu dostanu.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24310
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

nové logo Astrofóra

#30

Příspěvek od MilAN »

To je úplně bezvadný návrh, doufám, že bude mezi těmi, o nichž se bude hlasovat. Klidně bych ho tam zatím provizorně nahrál :)

Vzhledem k tomu,  že máte podobné logo připravené pro portál   +8mag.net, tak bych byl spíše pro něco odlišného, charakteristického pro AF
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět