Výpadek astrofóra

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Výpadek astrofóra

#46

Příspěvek od MaG »

Tisíce lidí zůstali bez svých dat protože padla..... Vážení pozůstalí, pacient bohužel nepřežil, lékařům padla právě v rozhodující fázi operace a šli domů.  Jsem obyčejný živnostník a nedovedu si představit oznámit byť pár zákazníkům, že mi padla a proto mě jejich problémy nezajímají. Pane Mokrý vůbec nechápu aroganci s kterou nám oznámíte že byl pátek a šli jste domů. Ani náznak omluvy, prostě nic. Skvělé služby díky, jen tak dál. Vla.Vtip? :-/
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Výpadek astrofóra

#47

Příspěvek od FunTomas »

...Jsem obyčejný živnostník a nedovedu si představit oznámit byť pár zákazníkům, že mi padla a proto mě jejich problémy nezajímají...Ja teda neviem ako ostatní, ale ja nie som zákazník využívajúci astro.cz. Som tu hosť a využívam služby ponúkané zdarma a tak sa k nim aj staviam. Ak niekto platí za prístup na astrofórum, alebo za prístup na stránky astro.cz, to je už samozrejme iná vec. Ale je tu niekto taký?
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4460
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Výpadek astrofóra

#48

Příspěvek od dvader »

Myslím, že vla je zcela mimo mísu...  :'(
ČAS je dobrovolné občanské sdružení, všechny svoje aktivity dělají členové ve vlastním volném čase, z nadšení a zadarmo.
Peníze máme jen z příspěvků a z dotací a věřte, že jich není mnoho. Navíc není jisté, kolik jich vždy na každý rok dostaneme... Rozumím Ebříkovi (sám dělám ve velkém IT světě, kde je hosting standardem) ale pokud není jistota stálého příjmu, tak si těžko troufnete uvázat se smlouvou k nějaké službě. Proto je pro ČAS zatím operativně výhodnější vlastnit nějaké železo (které občas někdo zasponsoruje), mít jej postavené někde v akademické síti, kde je přístup zadarmo (další forma sponsoringu) a pár dobrovolníků, co se o něj ve volném čase starají. Pak samozřejmě, když něco lehne, nějakou dobu trvá, než se to opraví...

Řešení bych měl:
Co takhle být členy ČASu, platit mnohem vyšší příspěvky (třeba 1000,- za rok), nebo zpoplatnit používání astro.cz, AF atd... Pak by mohla být garantovaná i nějaká úroveň služby. Ono totiž není nic zadarmo, že?
Ale to se asi líbit nebude... Takže buď budu dostávat něco zadarmo a nejen chápat ale i děkovat těm, kteří se o to ve vlastním čase starají - nebo si prostě službu zaplatit. Pak si mohu něco nárokovat, jak píše vla.
8-)

EDIT:
Příspěvek od Karla je normální slušné vyjádření a dle mého to je i omluva. Navíc tam je jednoznačně napsáno, že se v pátek snažili o opravu ale nestihli... A né, že se na to vys... >:(
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Výpadek astrofóra

#49

Příspěvek od daghtus »

Ale som sa vystrasil, ked forum uz 3. den nefungovalo. Dokonca som volakde vygooglil shodamov mail, ale evidentne nefungoval, tak si hovorim, ze co sa nezaplatil hosting, ze to cele odpojili? ;D
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Výpadek astrofóra

#50

Příspěvek od Karell »

Souhlasím s Dvaderem, 1000 Kč ročně jsem ochotný na provoz serveru ČAS přispět. Nabídnout pomoci jinak nemohu, jsem časově velmi zaneprázdněný, pokud ale jsou problémy s penězi na techniku, aby tento server fungoval, šup sem s číslem účtu.
Uživatelský avatar
alkorius
Příspěvky: 83
Registrován: 03. 08. 2007, 00:00

Výpadek astrofóra

#51

Příspěvek od alkorius »

Někteří zde už jsme zřejmě na AF závislí. Zamysleme se nad sebou a přiznejme si to!
;)
Bino: 10x50, N152/762  
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Výpadek astrofóra

#52

Příspěvek od Vabra »

Ano priznavam se na AF jsem uz zavisly, kazdy vice nez 1denni vypadek mi to pripomene...

1000 Kc rocne na provoz bych byl ochoten take zasponzorovat.

Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
PetrV
Příspěvky: 765
Registrován: 12. 09. 2008, 14:35
Bydliště: Praha

Výpadek astrofóra

#53

Příspěvek od PetrV »

Jo, astrofórum je takový můj virtuální útulek, přiznávám. Taky bych zvládl přispět nějakou korunou. Dřív než ale začneme řešit konkrétní částky, zajímalo by mě, kolik takový webhosting nebo provoz serveru stojí? Vůbec se v tom nevyznám a chtěl bych mít aspoň trochu jistotu, že přispívám na něco, co běží efektivně a hospodárně.
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Výpadek astrofóra

#54

Příspěvek od karel.mokry »

Diky dvaderovi za vysvetleni. S tim co napsal zcela souhlasim.

Doplnim jeste jednu drobnost (spis osobni nazor) vzdy budu radeji podporovat alespon minimalni ohodnoceni aktivnich autoru na astro.cz (kteri jinak pripravuji texty ve svem volnem case a zdarma) nez platit hosting - myslim ze tech nekolik vypadku za to stoji.

Aby nevznikaly nejake famy tak jeste jednou - na serveru CAS NEEXISTUJI placene sluzby. Jedna se o server na kterem CAS provozuje nektere sluzby - astro.cz, astronom.cz a poskytuje prostor pro astro-forum.cz

Prima podpora astro.cz (financni prispevek). Pokud mate zajem takovymto zpusobem podporit fungovani serveru, doporucuji se obratit na cleny VV CAS, nejlepe na hospodare (http://www.astro.cz/cas/vybor/). Pokud vim, tak CAS takovou formu sponzoringu (od fyzicke osoby) zatim neresil, urcite to je podnet pro jednani VV. Vas prispevek bude urcite vitany. I tak by se ale nejednalo o placenou sluzbu na serveru (tj. garance fugnovani), slo by o prispevek na provoz a vylepseni soucasneho systemu.

V dohledne dobe neplanujeme prechod na placeny hosting. I tak se chystaji zmeny, ktere by mely vest k efektivnejsimu reseni problemu se systemem.

EDIT: nez jsem napsal prispevek tak se objevil dalsi prispevek "jsem ochotny prispet". jak jsem psal vyse, je to namet pro diskuzi VV CAS. Mimo jine aby pripadni sponzori vedeli na co budou jejich prispevky vyuzity. Diky za ochotu prispet na provoz serveru.
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Výpadek astrofóra

#55

Příspěvek od daghtus »

Mozme na forum dat tzv. DONATE button, cez ktory mozem previest par drobnych cez PayPal? Podla mna by to bolo ovela jednoduchsie aj pre zahranicnych prispievatelov (myslim Slovac ).
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Výpadek astrofóra

#56

Příspěvek od Karell »

Neznám přesné podmínky, měl bych ale v tomto případě strach, aby poplatky za transakce, v případě nižších částek, nepřevýšily poslanou částku...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4460
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Výpadek astrofóra

#57

Příspěvek od dvader »

VV ČAS zasedá příští týden...
Nadnesu to tam :)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Výpadek astrofóra

#58

Příspěvek od vla »

Snad na vysvětlení, to, že forum nešlo tři dny klidně přežiju, ale asi mám nějak posunuté normy slušného chování. Jsem si vědom, že je to bezplatná služba, ale když už se ji ČAS ujal měl by ji vykonávat s plnou zodpovědností vůči uživatelům. Navíc kdo jiný než ČAS by měl sdružovat amatérské zájemce o astronomii. Pokud je potřeba ke zlepšení této služby připlatit myslím že pro každého z aktivnějších členů zde na foru by to asi bylo přijatelné. Pokud se složíme, neměla by to být částka, která nějak ovlivní náklady, které na tuto svoji zálibu vynakládáme. Pokud ČASu, chybí ke zlepšení služeb moje členské příspěvky, nechť mne osloví, rád mu příslušnou částku poskytnu, jen musí počítat s tím, že se členem nestanu, nemám zájem být kdekoli organizován. Vla.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Výpadek astrofóra

#59

Příspěvek od Karell »

Nejsem si v tomto případě jistý na 100%, ale zřejmě by dar ČAS alespoň 1000,- Kč mohl být z hlediska zákona o daních z příjmů považován za položku snižující základ daně.
Uživatelský avatar
PetrV
Příspěvky: 765
Registrován: 12. 09. 2008, 14:35
Bydliště: Praha

Výpadek astrofóra

#60

Příspěvek od PetrV »

Souhlasím s Vla, že hned v prvním příspěvku mohl být alespoň náznak omluvy. A rovněž, když se někdo uvolí dělat něco zdarma, neměl by se pak při případných problémech odvolávat na bezplatnost svých služeb. Co se týká příspěvků, rád se budu podílet, ale jak už jsem napsal, musím vědět, na co přispívám. Děkuji tedy panu Mokrému a dvaderovi, že podporují vznesení této věci na VV ČAS.
Odpovědět