Astrobazar /PRODÁM

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

Astrobazar /PRODÁM

#46

Příspěvek od ogami »

tak puvodne uz jsem nechtel reagovat, ale neda mi to. porad tu opakujete "ochrana" kupujiciho. nevsiml jsem si, ze by nekdo tento inzerat oznacil za podvod a navnadu na zacatecnicke ryby jako sem ja. reakce duka, aspon z meho pohledu, at uz vedome nebo nevedome vyvolala FLAME a jinak to ani z meho pohledu nemohlo dopadnout, jak se muzete sami presvedcit (navic se ti dva panove moc nemusi jak vidno, co asi tak cekal za reakci?). nezlobte se na me, ale aktualni cenu noveho kousku se zarukou jsi snad kazdy umi zjistit sam, stejne jako jsem ucinil ja pri koupit Vabrovi montaze.

nechtel sem vyvolat zmenu pravidel, ani objevovat ameriku podobne prispevky vyvolavajici flame by jse mely mazat vsude, ne jen v bazaru. navic jak pise Vabra, slo to resit i pres pm, coz by byla urcite rozumnejsi cesta a mohli jsme jsi usetrit celou tuto diskuzi! uz ted lituju, ze jsem si radsi nedal ruce pod zadek a nemlcel :)
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2854
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Astrobazar /PRODÁM

#47

Příspěvek od Homer »

Není třeba chránit ani prodávajícího, ani kupujícího. Ať se chrání sami jako dospělí lidé. A chránit tím způsobem, že je připuštěna kritika třetí osobou, která stojí mimo a neodpustí si nevhodné komentáře, je špatná cesta. To jí větší povědomí o etice nepřidá...
Obchod se za běžných podmínek trhu uskutečňuje prolnutím nabídky a poptávky. Každý den jsme konfrontováni s řadou nabídek a ne každou akceptujeme, to je běžné...Ať tedy jedni nabízí a druzí, kteří mají zájem, ať se rozhodují, případně komunikují pomocí SZ. A ti ostatní prosím ať jsou zticha...
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Astrobazar /PRODÁM

#48

Příspěvek od stana »

Osobně to lze řešit tak, že vidím -li cenu za ojetinu stejnou či vyšší než je k mání stejný produkt nový, tak budu asi potfora, ale pošlu soukromou zprávu zájemci a v ní link na prodejnu kde se to dá koupit..
Teda jak kdy, taky se na to třeba vykašlu... ;D
Ups...
Tyto případy obecně ale nejsou časté..Většinou je prodávající "v obraze"..A věřím, že i kupující.. ;)
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5407
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Astrobazar /PRODÁM

#49

Příspěvek od vla »

Ta celá diskuse se měla omezit už v začátku, ale nestalo se, bůh ví proč? Každopádně ani jeden z "ochránců slabých" nenabídl ve svých cenových upozorněních stejný produkt, tj. EOS 50D s vyjmutým filtrem. Když už chci kohosi zachraňovat a radit ceny, tak by bylo vhodné poukázat na ceny adekvátních výrobků, třeba Baader nabízí 40D ještě o pár tisíc dráž a padesátku snad nemá k dispozici nikdo.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8299
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Astrobazar /PRODÁM

#50

Příspěvek od Cztwerec »

Díky za sekci komentáře. Snad se dobrá myšlenka také uchytí a neotočí proti všem.
Lectorem iustus...
Odpovědět