Funkcia Ukazat nove

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Funkcia Ukazat nove

#1

Příspěvek od Myzer »

Obycajne citam forum cez funkciu "Ukazat nove". V poslednom obdobi ale zistujem, ze ani to pre mna nic neriesi, prispevkov je velmi vela, co sa mimoriadne prejavi zvlast vtedy, ked nie som on-line dva dni a dlhsie. Funkcia Ukazat nove mi automaticky zobrazi vsetky prispevky od poslednej navstevy, aj z podfor, ktore ma nezaujimaju. Preto casto zabijem cas  len skrtanim tem ako prectenych a az potom sa dostanem k tomu, co vlastne chcem citat.

Preto je tu otazka na nikoho ineho nez na Shodama. Bolo by mozne vo funkcii Ukazat nove nastavit filter pre kazdeho uzivatela, ktorym by sa odstranilo zobrazovanie prispevkov z jednotlivych lubovolnych podfor (napr. vseobecna diskusia alebo bazar)? Tym by som tieto prispevky vlastne nevidel a venoval sa len tym, ktore sa mi ukazu v ramci mnou zvolenych podfor.

Diky


http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Funkcia Ukazat nove

#2

Příspěvek od Myzer »

[glb]Je to zvlastne, ze tuto temu som na fore po urcitom case zalozil uz druhykrat a odpoved stale nikde. Pritom sa jedna o dost podstatnu vec.[/glb]
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Funkcia Ukazat nove

#3

Příspěvek od MMys »

No, já používám funkci "hledat nové" místo "ukázat nové". Tam si zaškrtnu ta požadovaná témata, a je to.

Škoda jen, že si to to zaškrtnutí nepamatuje (třeba přes nějaké cookies a script).

Nešlo by to dodělat ? I když zaškrtnutí těch několika témat není zas tak náročné.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Funkcia Ukazat nove

#4

Příspěvek od Myzer »

MMys napsal: No, já používám funkci "hledat nové" místo "ukázat nové". Tam si zaškrtnu ta požadovaná témata, a je to.

Škoda jen, že si to to zaškrtnutí nepamatuje (třeba přes nějaké cookies a script).

Nešlo by to dodělat ? I když zaškrtnutí těch několika témat není zas tak náročné.
Ano to je jedna z moznosti, ale treba to robit pri kazdej navsteve, pretoze si to forum nepamata.

Lepsie by bolo, keby som to spravil raz a pri kliknuti na funkciu "Hledat nove" by to uz stale automaticky vypisovalo iba nove prispevky z vybranych podfor od poslednej navstevy.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
George_CZ
Příspěvky: 165
Registrován: 08. 04. 2007, 17:09

Funkcia Ukazat nove

#5

Příspěvek od George_CZ »

Je zajímavé sledovat, jak s rostoucí kvalitou i kvantitou informací na Internetu jakož i možností a propracovaností softwaru obecně rostou i nároky uživatelů - před pár lety nám nevadilo zaškrtávání políček, a byli jsme nadšeni tím, co vše lze najít - dnes jsme otrávení z toho, že musíme věnovat dejme tomu 30-40 vteřin na to zaškrtávání ... neberte si to prosím nikdo osobně, jen mě to zaujalo, a jde o jev obecný, vyskytující se i v jiných souvislostech.
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Funkcia Ukazat nove

#6

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Narazil jsem na neprijemny problem. Cas od casu se mi stane (naposled zrovna pred chvili), ze po kliknuti na funkci "ukazat nove" (kterou s oblibou pouzivam) mi to zobrazi uplne vsechny prispevky vcetne starych temat. Musim pak oznacit vse jako prectene a nove prispevky dohledavat pres hlavni stranku. Stranka ukazat nove pak vubec nezobrazuje nazvy hlavnich temat. Ty se doplnuji casem az s novymi prispevky.

>:(
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2340
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

Funkcia Ukazat nove

#7

Příspěvek od Cassi »

Ano, musim potvrdit M. Vyskočila. Sice se mi to nestalo dneska, ale občas se mi to taky stane!
Objevy planetek (2): 2002 EL163 and 2002 GX187.
Objevy proměnných hvězd (130): CzeV #245, 270, 323, 365, 370; SvkV 23 a spousta dalších...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Funkcia Ukazat nove

#8

Příspěvek od MaG »

Když kliknu na "ukázat nové" a projdu si témata co mně zaujala, tak na závěr kliknu dole na "označit vše jako přečtené" a příště už vidím jen nové příspěvky od posledí návštěvy. Klikáš vždy a všude důsledně na to "označit vše jako přečtené"?
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

Funkcia Ukazat nove

#9

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

MaG napsal: Když kliknu na "ukázat nové" a projdu si témata co mně zaujala, tak na závěr kliknu dole na "označit vše jako přečtené" a příště už vidím jen nové příspěvky od posledí návštěvy. Klikáš vždy a všude důsledně na to "označit vše jako přečtené"?Zjistil jsem ze staci nacist stranku s prislusnym vlaknem a tim uz se vlakno oznaci jako prectene a ve vypisu se neukaze.
Ale to zminovane zobrazeni vseho mi to dela obcas taky...
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Funkcia Ukazat nove

#10

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Vzdycky poctive vlezu do vlakna a vylezu ven a po obnoveni mi tema zmizi jako prectene, to je v poradku. Ale obcas to na me vysype uplne vsechno.
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
MIZ
Příspěvky: 353
Registrován: 13. 08. 2004, 18:40

Funkcia Ukazat nove

#11

Příspěvek od MIZ »

Stává se mi totéž, co Martinovi V., už jsem o tom i možná psal. Stane se to poté, co se sem nepodívám několik dnů, třeba týden a více. Pak se mi jako nové a nepřečtené ukazuje úplně vše.
Firefox/XP
Mé distribuované výpočty: BOINC, nonBOINC
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Funkcia Ukazat nove

#12

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Pripada mi to trosku nevyzpytatelne. Posledni pripad se stal tak, ze jsem za normalni funkcnosti "ukazat nove" dal uprostred prohlizeni obnovit stranku a uz bylo vymalovano. Jindy se to na me vysype treba hned.
Stejne jako MIZ pouzivam WXP a Firefox.
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2340
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

Funkcia Ukazat nove

#13

Příspěvek od Cassi »

Martin Vyskocil napsal: Narazil jsem na neprijemny problem. Cas od casu se mi stane (naposled zrovna pred chvili), ze po kliknuti na funkci "ukazat nove" (kterou s oblibou pouzivam) mi to zobrazi uplne vsechny prispevky vcetne starych temat. Musim pak oznacit vse jako prectene a nove prispevky dohledavat pres hlavni stranku. Stranka ukazat nove pak vubec nezobrazuje nazvy hlavnich temat. Ty se doplnuji casem az s novymi prispevky.

>:(
Právě teď se mi to stalo! Nedělalo se ted něco se serverem či s nastavením fora?
Objevy planetek (2): 2002 EL163 and 2002 GX187.
Objevy proměnných hvězd (130): CzeV #245, 270, 323, 365, 370; SvkV 23 a spousta dalších...
Uživatelský avatar
etyl
Příspěvky: 109
Registrován: 07. 02. 2005, 06:11

Funkcia Ukazat nove

#14

Příspěvek od etyl »

Nechapem, ja chodim naozaj iba sem tam ale nikdy sa mi nestalo aby som videl ine prispevky ako tie, ktore som este necital (Firefox, Linux, XP)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Funkcia Ukazat nove

#15

Příspěvek od MaG »

Já to vidím na to, že sem chodím tak často, že se mi to nemůže stát ;D

(Firefox 2.0.0.11 + WXP SP2)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět