Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.

Měl by být u každého prodeje v bazaru povinně obrázek prodávané věci

Ano, povinně
6
16%
Ne, ponechat na zvážení prodávajícího
32
84%
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#31

Příspěvek od MilAN »

Prosím tě, co dává kupujícímu nárok a prodávajíu povinnost řídit se časem SZ ? Mám možnost prodávajícímu poslat SMS , mail, zavolat, zastavit se u něho. O on má právo to stejně tak prodat komukoliv, za jakoukoliv cenu a to kdekoliv, nejen na AF. A proč by do celého procesu mezi prodávajícím a kupujícím měl někdo nebo něco (jako AF ) vůbec zasahovat ? Pošlu nabídku na prodej do x míst a jako prodávající si to prodám kam a komu chci. A za podmínek, s nimiž oba souhlasíme a které nám nikdo nebude nařizovat ani kontrolovat.
A zároveň není nikomu nic do toho, komu jsem to prodal a taky bych to ani nikomu nesdělil.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Nicholas
Příspěvky: 238
Registrován: 10. 07. 2020, 13:42
Bydliště: Býšť

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#32

Příspěvek od Nicholas »

Posláním SZ nevzniká žádný právní vztat ve smyslu kupní smlouvy ani závazné objednávky. Stejně jako na jakémkoliv jiném online bazaru může kupující prodat komukoliv. Upřednostnění toho, kdo nabídne vyšší cenu nebo bere více položek je samozřejmost.

Reálné fotky produktu jsou dobrá praxe na skutečných bazarech, mohou pomoct s představou stavu. U drahé techniky to určitě má svůj smysl.
Pokud to prodejce chce prodat, měl by se trochu snažit, nutně bych to nevynucoval. Sám jsem staffer jinde, čím míň pravidel, tím líp ;)
Celestron SCT 9.25", Evolution montáž, Baader Zeiss hranol 90°, 1.25" okuláry Baader Morpheus 76° a APM 24mm 65°
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#33

Příspěvek od Cztwerec »

To není nárok, ale slušnost. Ovšem ne každý ji bohužel má. Ostatně jak jsem psal já to respektuji, ale chci jednání na rovinu. Tečka. Nic víc, nic míň. A vůbec neřešte to co nejde vyřešit. Jak píše Martin, nebo i já je to jen o přispěvovateli. Potažmo prodávajícím. A pravidla tu nejsou a nebudou, budu se tím asi také řídit. A ježíšmarjá, netahejte do toho nějaké právo, to už přeháníte ne? A tohle je skutečný bazar, halooo! Fotka by měla být dle mého názoru pravidlem, že jste opačného názoru je bohužel fakt.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#34

Příspěvek od Bill »

Chápu tvé nas.. (rozhořčení) - sám jsem to zažil úplně stejně. Jsi první a máš nějaké dotazy? Prodám dalšímu, který se neptá a kupuje...

Ale ten požadavek na obrázek je fakt nesmyslný - co by na něm mělo být? Když kupuješ dalekohled, chceš fotku dalekohledu nebo dalekohledem? V jakém rozlišení?

Vem si, kolik lidí AF nepoužívá (nebo jenom čte a nepřispívá), případně kolik se zaregistruje jenom na prodej. A kolik jich jsou schopni vůbec nějaký obrázek vložit...

Podívej se na eshopy, kolik produktů nemá fotku. Nebo něco s nápisem ""ilustrační fotografie" - a to jsou prodejní portály...

Mi by se třeba líbilo, kdyby prodávající aspoň napsal do subjektu co prodává - aby to bylo vidět v upozorněních ;)
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#35

Příspěvek od Cztwerec »

Jenže e-shop prodává nové věci, pokud mám něco co prodávám, určitým způsobem mi to zřejmě nevyhovuje. Proč asi? Opravdu to záleží na prodávajícím a poptávce. Jsem smířen s tím, že.kdyz budu chtít autentickou fotku, tak jsem blbec co nic nekoupí. Tohle se mi stalo poprvé za celou dobu co jsem registrován. Morálně to dospělo do pěkných "výšin". :D no nic co čekat. Jinak fotku jsem čekal na mail, dle Vašeho, osvědčeného návodu, který funguje.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#36

Příspěvek od peta62 »

Omlouvam se, napsal jsem to nepresne.Jde mi o pripad, kdy mam v SZ celou komunikaci s prodavajicim, kde si jiz domlouvame jak se to preda a podobne podrobnosti a najednou je prodano nekomu jinemu, to mne zajima, proto jsem psal "v pripadech jasneho a neopravneneho preskoceni". Z pouheho poslani SZ preci nemohu vedet, co kdy poslal nekdo jiny.
Pripady, ktere uvadi Nicholas jsou samozrejme neco uplne jineho.
Vezmete si treba, ze chcete vetsi dalekohled, domluvite se napevno s prodavajicim, prodate ten mensi a on zmeni nazor. To asi neni normalni, ne ?
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#37

Příspěvek od Cztwerec »

Plus není tu Aukro, není tu veřejný bazar atd. Prodávající prodává něco za 1500, jsem s ním domluven na prodeji, mezitím přijde někdo, že to koupí za 2000 Kč, mám smůlu protože prodal tomu kdo dá víc... Dříve se to hodně potíralo. Dnes je to v pořádku? Asi ano. :mrgreen:

Chápu že to není v moci AF, pak nastupuje pouze komentář na prodávajícího.
Naposledy upravil(a) Cztwerec dne 14. 11. 2020, 16:52, celkem upraveno 1 x.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#38

Příspěvek od MilAN »

Od toho jsou to SZ a nikomu do to nic není, co se tam psalo, slíbilo a pod. Vždy to je jen mezi těmi dvěma. I když mi někdo něco slíbí a nesplní, nemá to kdo další co řešit. Určitě ne AF. Chápu,že to každého musí naštvat, chápu , že to je sprosté a neseriózní jednání, ale nejsme tu lidový soud.
Mě taky naštvalo, že mě kupující ukecal na další slevu a pak po nějaká době prodával daleko přes moji původní cenu. Jo, ale neměl jsem se nechat ukecat- toť vše. A hlavně - nemá s tím co dělat AF.
Naposledy upravil(a) MilAN dne 14. 11. 2020, 16:56, celkem upraveno 1 x.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#39

Příspěvek od peta62 »

Martine, na tom se asi zase nenajde shoda, ale pro nas, kteri to nepovazujeme za spravne, by mohla alespon existovat moznost dozvedet se, kdo to takto dela, abychom se podle toho zaridili.
Edit : Jo tady nade mnou mas dukaz, ze shoda nenastane.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#40

Příspěvek od Cztwerec »

Přesně, tahle zkušenost mě naučila mít ostre lokte, Mirka Dušína nečekejte :D
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#41

Příspěvek od peta62 »

Nevyhrozuj ceho nejsi schopny, Ty na jejich uroven neklesnes, jako to by nejen mne fakt zklamalo vice nez dokazi vsichni tito smelinari dohromady.
Edit : koncim, stmiva se, jdu se svymi bolavymi zady tahat dalekohled, kdo vi kdy se ty mraky zase rozestoupi.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#42

Příspěvek od Cztwerec »

Moje řeč, ať už je tma :D
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#43

Příspěvek od MilAN »

peta62 píše: Edit : Jo tady nade mnou mas dukaz, ze shoda nenastane.
Pokud myslíš mne, tak nevím, ke kterému mému tvrzení se tvůj příspěvek vztahuje. . Ale určitě nenastane shoda na tom, že když se dva subjekty nejsou schopny dohodnout, že by to mělo řešit AF. Nikdy se to neřešilo, tak nevím, proč zrovna teď to je hlavní téma. A to, že jsem se viditeně (jen v SZ) někomu na inzerát ozval jako první, nikoho k ničemu nezavazuje. Tohle se tu také nikdy neřešilo.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
aspius
Příspěvky: 169
Registrován: 08. 06. 2020, 16:28
Věk: 44

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#44

Příspěvek od aspius »

Striktné dodržovanie poradia podľa času ss mi príde trochu nereálne. Keď aj pošlem prvú ss tak musím počítať s tým že keď sa predávajúcemu ozve dobrý kamarát alebo rodinný prýslušník tak som asi mimo hry. A aj keď to nasere tak chápem že je veľa dvôvodov že to tak proste je.Prípadne niekto prihodí,dobehne za 5 minút s peniazmi atď.. Keď sa ozvem prvý tak je to výhoda ale nie závezok. Závezok je keď sa na niečom dohodnem, napr na podržaní, alebo aj predaji a vtedy keď odstúpim pre lepšiu ponuku je svinstvo, ale tiež to nikto asi oficiálne nepotrestá, len bude mať zlé recenzie.
A keď niekto nedá priamo do inzerátu fotku a potrebujem ju, tak si ju vypýtam, a keď mi ju nedá tak nekupujem.
AZ-EQ6, SW ED80, Canon 600D mod., ZWO asi120MM, N250/1200, AZ3, SW R120/600, Lacerta 7x50, Kowa 8x30 YF ,Omegon 2.1x42
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#45

Příspěvek od peta62 »

aspius píše:..... Závezok je keď sa na niečom dohodnem, napr na podržaní, alebo aj predaji a vtedy keď odstúpim pre lepšiu ponuku je svinstvo, ale tiež to nikto asi oficiálne nepotrestá, len bude mať zlé recenzie.......
Presne o tuto situaci mi jde, ne o poradi SZ. A muj dotaz byl, zda by toto slo adminy potvrdit do recense, aby to prodavajici nemohl popirat a nebylo to tvrzeni proti tvrzeni. Kdo se tim bude ridit a kdo ne je opet kazdeho volba.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Zamčeno