Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.

Měl by být u každého prodeje v bazaru povinně obrázek prodávané věci

Ano, povinně
6
16%
Ne, ponechat na zvážení prodávajícího
32
84%
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 986
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#16

Příspěvek od ok1in »

Martine sorry, ale vybral jsi jen tu nepodstatnou část (mimo jiné zabrání prostoru), toho co jsem psal. To důležité si ale přešel mlčením - není přece problém fotku poslat emailem či ve zprávě. Já v tomto problém opravdu nevidím. Když něco kupuju, tak mi přece nic nebrání dát si taky své podmínky, nebo ne? ;)
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7198
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#17

Příspěvek od Artaban »

Tak proč ne, jen si řikám, že už zase něco musíme a jednou přijde doba, kdy už budem všechno jenom muset.
Myslím, že když to je věc, která není tak úplně známá, tak foto většinou každý dá. Foto by mělo být u poškozené věci. Vše ale taky vyfotit nejde a slovní popis o stavu věci je tak ještě důležitější.
Foto možná může někdy pozdržet prodej. Třeba v případě, kdy to má někdo ještě zapůjčené a není tak možné to vyfotit.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#18

Příspěvek od Cztwerec »

To by přeci neměl být problém? Čest zářným výjimkám, jsou zde totiž i uživatelé kteří si vše zdokumentují a pak prodávají, ne naopak. Dokonce mají svá alba externě. Když už nejsem líný sem dát inzerát, nemusel bych být líný i vyfotit fotky skutečného stavu. Ale asi to je problém a stav zůstane stejný, naděje si neděláme.

Mě si Vláďo vůbec neurazil. :) názor máš dobrý. Ale jak jsem psal existují i rozsáhlá externí úložiště. A já jen použil slova Martina Myslivce z vlákna vložení obrázku na fórum.

A ikdyž Vám to přijde jako strašné omezení svobody, tak ano, nemusíme nic. Jen se plácat. Ale počítám, že když mám možnost a AF mi jí dává k prodeji, tak by to mohlo být přirozenou součástí vždy. Pánové, vždyť jde o blbou fotku, ne o život. A jak se říká, když nejde o život tak víte o co jde... :roll:
Naposledy upravil(a) Cztwerec dne 14. 11. 2020, 09:33, celkem upraveno 1 x.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#19

Příspěvek od peta62 »

Martine, procital jsem to a myslim, ze primarni problem s pepca bylo, ze prodaval mimo poradi. Vlastne to ani nepoprel. Obavam se, ze ac je to k nastvani, zazil jsem to take, asi to nelze technicky vynutit. Az za tim je, krom jeho arogance vuci Vam preskocenym, ten obrazek, ktery mohl byt duvodem preskoceni. Ale i kdyz bude povinnost fotky, nemusi byt dokonala a asi nelze udelat povinnost fotky pomoci zarizeni stejne jako fotky toho zarizeni.
Nehlasoval jsem, chapu obe strany.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#20

Příspěvek od Cztwerec »

OK, tím pádem bych to asi uzavřel a jel zákonem trhu jako na ulici, kup zajíce v pytli a je jedno jak a kdy. K čemu pravidla. Máš asi pravdu možná ty fotky byli důvodem k přeskočení, dovolil jsem si moc ;)

Taky jsem párkrát prodal prvnímu kdo mi prostě dal peníze. Ale aspoň to mělo úroveň rovného jednání.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#21

Příspěvek od peta62 »

Martine ne, v zadnem pripade si nemyslim, ze sis dovolil moc. Kdo z Vas ma vychovani a kdo ne je krom jineho jasne videt v te komunikaci. Take nejsem pro zakon trhu, ale zvazuji co by to bylo navic pro moderatory. Mimochodem otazka je, jak by se Ti libila fotka, kde by byl primo vedle rovnace treba holici strojek :D
Ja za sebe sleduji a mam takovy maly seznam, s kym radeji neobchodovat. Nerikam ze je to idealni nebo spravedlive reseni, ale asi s nejmensimi skodami.
Stejne jako chybejici fotky mi prijde chybejici cena.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#22

Příspěvek od Cztwerec »

No vidíš a zrovna tebe bych si jako člověka co ví co chce a kupujícího zaškatulkoval hodně vysoko. :lol:

Asi bojuju proti větrným mlýnům, je to o člověku, no... Souhlasím.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#23

Příspěvek od peta62 »

Martine diky, ono je to asi vzdy vzajemne :)
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#24

Příspěvek od MMys »

Anketa vypadá jasně, já bych to prostě nechal na zdravém rozumu. Představa že budu trvale hlídat bazar, a každého kdo nemá u nově založeného prodeje obrázek budu co ?
1) prosit, aby ho tam dal ? A když ho pak dá, tak zkoumat jestli je stažený odněkud nebo jeho ?
2) smáznu mu inzerát, a napíšu mu aby si ho dal znova s obrázkem ? To bude pěkně nas..ý, když to bude muset psát znova.

Ideální by bylo, aby nešlo založit v bazaru téma s prvním příspěvkem bez obrázku, ale to je scifi. To prostě systém neumí, phpBB je prostě engine postavený pro diskuzní forum, a ne pro bazar. A něco tam doprogramovat znemožní jakékoli další aktualizace systému. Navíc vůbec netuším, jak by to šlo udělat. To by prostě v kódu prostě musela být nějaká podmínka pro sekci Prodám, vzhledem ke složitosti a provázanosti komponent by to asi byla slušně složitá úprava.

Takže nezbývá než apelovat na to, abyste používali rozum, a podle potřeby obrázek dali.

Mimochodem, četl jsem prodej, u kterého to vzniklo, ale ta to nebylo primárně o obrázku, ale spíš o tom, že prodávající kašlal na pořadí zájemců, a než by posílal obrázek, prostě to prodal dalšímu, co bral rovnou a bez obrázku, mi přijde.

Tohle ale AF už vůbec nijak ošetřit nedokáže, prostě to není aukční portál, který by to nějak systémově řídil.

Ano, je to prostě na úrovni papírové Anonce :-) Někdo něco nabídne, ostatní volají, píšou, domlouvají se, různými komunikačními kanály (mail, SZ, telefon pokud je uvedený). Jen je to urychlené současnými komunikačními možnostmi. Ale je to v zásadě neřízené a nic se s tím na úrovni AF udělat nedá. Takže veškerá zodpovědnost za průběh a slušnost je na bedrech prodávajícího.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4460
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#25

Příspěvek od dvader »

Přesně!
Líp to napsat nejde... pravidla, která nelze jednoduše vynucovat, nemá smysl zavádět.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#26

Příspěvek od hades »

AF je především diskuzní platforma, bazar je jenom taková vedlejší aktivita, která rozhodně není a ani nebude řízena pravidly tak, jak jsou řízeny platformy, které jsou k obchodování primárně určeny, například Ebay
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 508
Registrován: 24. 09. 2014, 21:32
Bydliště: Brno
Věk: 48

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#27

Příspěvek od PetrK »

Já bych ty fotky v inzerátu striktně nevyžadoval. Pro mne osobně byla komunikace s prodávajícím hodně zajímavá životní zkušenost o kterou bych byl tímto ochuzen.
Dobson 200/1200, SCT 127/1250, AC 80/400
15x70, 10x30, 6x30
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#28

Příspěvek od Cztwerec »

Ikdyž AF není nakupní platforma, mělo by to mít i s prodejem, tak jako vše zde, nějakou úroveň, jen velká škoda pro nás, že to vidíte jako vynucování něčeho, co by mělo být jasné právě bez pravidel. Protože by se to muselo nastavit i kvůli tomuhle mínění a je to něco co by řešilo mnohé, ale ze stínu se samovolně vystoupit nedá. Škoda, že nejde udělat automaticky přidávání příspěvku pouze s obrázkem, ale to je scifi jak píše Martin a počítám, že nám opravdu nezbyde než se jen spoléhat na samotné přispěvovatele, ostatně jako u dalších vláken, protože nejde jen o bazar. A to jsem primárně neřešil problém ani s mým nákupem, který nedopadnul, byla to jen asi poslední kapka. Tohle diskuzní fórum může mít lepší úroveň, jen když budeme chtít. To nezachrání ani to kdyby byl moderátor jakýkoliv, kdokoliv.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#29

Příspěvek od MMys »

Nojo, ale k čemu je pravidlo, které nelze nějak efektivně vynutit ? Takže jakou úroveň to bude mít, bude záležet jen a jen na prodávajících a kupujících.

Možná tahle diskuze, pokud ji dost lidí zaregistruje, bude mít větší efekt, než nějaký bod v pravidlech (které bohužel většina lidí stejně nečte). ZVážím že do pravidel bazaru něco dopíšu, nebo přeformuluji, ale zázraky si neslibujte.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#30

Příspěvek od peta62 »

Mam jinou otazku, ale primo souvisejici s Martinovou. Mohli by admini v pripadech jasneho a neopravneneho preskoceni nahlednout do SZ a zverejnit to aby ostatni vedeli ?
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Zamčeno