Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.

Měl by být u každého prodeje v bazaru povinně obrázek prodávané věci

Ano, povinně
6
16%
Ne, ponechat na zvážení prodávajícího
32
84%
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#1

Příspěvek od MMys »

Jelikož se tenhle problém čas od času vyskytne, a neznáme názor většiny, dávám anketu.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#2

Příspěvek od Cztwerec »

Určitě pravidlem ano! Neexistuje kompromis.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#3

Příspěvek od MilAN »

A máš nějaký vážný důvod pro to ? Chceš fotku z katalogu prodejce nebo od autora inzerátu ?
Nemělo by to být jednak na zvážení prodávajícího a ostatní v komunikaci s potencionálním zákazníkem?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#4

Příspěvek od MMys »

Pak tě ale uděláme moderátorem a budeš to kontrolovat a vymáhat :D

Teď vážně, já se přidání do pravidel nebráním, ale nejsem si jistý, zda to splní to, co od toho očekáváš.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1239
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#5

Příspěvek od Zbych »

Často je to u inzerátu nevýhoda nepřiložit k němu fotku a často to prodávající pochopí sám, když se dlouho nic neděje a přidá ji dodatečně. Ale nevynucoval bych to povinně - prostě je to jeho problém. Kdo by to pak navíc moderoval, nevím, jestli moderátoři prochází každý inzerát, jestli je podle pravidel. Kolikrát stačí přiložit jen odkaz.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#6

Příspěvek od Psion »

Některé inzeráty jsou i popisem zoufalé a nepřiložit obrázky něčeho co prodávám, je spíše vrchol lenosti, nikoliv nevědomosti i když pravda, najdou se i zde tací, kteří umí jen zapnout počítač. Prodej věcí na internetu je snad všem znám a prakticky nikdo neprodává na internetu věc bez fotek. Nutit ostatní, aby si vyžadovali fotografie emailem mi přijde jako z doby počítačů Sinclair Spectrum. Fotka z katalogu je úplně pitomost, to je jako by tam žádná nebyla, musí to být fotografie toho, co uživatel skutečně prodává, dokonce (jako na ebay) musí být vyfocené případné vady. Na mnoha forech se obrázek povinně vyžaduje, zvláště v době podvodů s astro technikou a věřte bude podstatně hůře.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#7

Příspěvek od Cztwerec »

Vidím to přesně jako Psion.

Ale jak je vidět i z ankety, klasická česká povaha se projevila i tady. :D opovažte se něco měnit nebo snad přikazovat.

Proč to švejkování, vždyť stačí jednoduché, chci zde využít inerzce? Tak pouze s fotografiemi. Jak prosté... Veškeré nástroje k tomu jsou jak na talíři.

Na kontrolu je potřeba moderátor? Já se toho klidně ujmu i bez tohoto statusu, pokud by na to přišlo.
Lectorem iustus...
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#8

Příspěvek od zuzi »

Myslím že když bude povinnost dat fotografií, bude se v případě lenosti dávat fotografie z katalogu, takže to stejně k ničemu nejspíš nebude.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#9

Příspěvek od Bill »

To je ale úplná kravina. Když prodávám něco standardního, tak přeci musí stačit popis s případná linka do katalogu prodejce. Když kupující bude chtít fotku aktuálního stavu, tak o ni muže požádat.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#10

Příspěvek od Cztwerec »

Pokud někdo bude chtít prodat věc zde na AF mělo by být pravidlem vyfotit prodávanou věc alespoň jednou fotografií skutečného stavu. Ikdybych prodával redukci za 250 Kč. I prodejce se pak chrání tím, že vady byli na fotografii a že je uvedl. Nezřídka potom dochází k nesrovnalostem. Pokud by toto pravidlo bylo porušeno inzerát by měl být odstraněn. Odkaz na zboží v obchodě, nebo obchodní fotografii si můžu z googlu vyhledat sám kolik chci. Odkaz na zboží by mohl být doplňkem, ale určitě ne bernou mincí. Všude kde se prodává je to slušnost, jen tady budeme mít režim jak v Annonci na počátku devadesátých let. Pokud to vyhovuje, můžeme to tak nechat. Ale moje inzeráty se snažím doplňovat fotografiemi. Protože chci být důvěryhodný. A nevím proč by o fotografii měl kupující žádat, měla by právě být standartě součástí prodeje. Ale chápu, ikdyž jsou k tomu nástroje přímo zde, může to být pro někoho i nadlidský úkon.
Naposledy upravil(a) Cztwerec dne 14. 11. 2020, 07:37, celkem upraveno 1 x.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#11

Příspěvek od Psion »

Bill píše:To je ale úplná kravina. Když prodávám něco standardního, tak přeci musí stačit popis s případná linka do katalogu prodejce. Když kupující bude chtít fotku aktuálního stavu, tak o ni muže požádat.
Jasně ať kupující neotravuje pitomostmi, prostě to koupí a není o čem diskutovat :)
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 986
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#12

Příspěvek od ok1in »

Volil jsem DLE UVÁŽENÍ - není přece problém fotku poslat emailem či ve zprávě, pokud jde o dražší věci, stejně to sem každý dá. Jde totiž mimo jiné i o prostor obsazený na serveru fóra... :idea:
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#13

Příspěvek od Cztwerec »

Pokud se nepletu nejde o prostor dá se kdykoliv znovu obnovit. A jeden jpeg má pak potom pár kilobajtů ;)

To jsme opravdu tak pozadu? Nemusíme přeci hledat výmluvy. :idea:
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
palkog
Příspěvky: 592
Registrován: 11. 05. 2012, 14:11
Bydliště: Presov, SR
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#14

Příspěvek od palkog »

Trocha problemom by mohli byt inzeraty, kde sa predava naraz viacero veci. Potom by tie fotky boli nevyhodou - bud by ich bolo privela alebo by na nich muselo byt viac veci a nebolo by vidiet detaily...
Web, Astrofotky
  • SW 200/1000, SW ED 72/420
  • EQ-5Pro, StarAdventurer
  • Canon 600D, Canon 6D, ASI224MC, Neptune-C II
  • seťák 18-55mm, seťák 28-80mm, Tamron 70-300mm, Zeiss Pancolar 50mm, Zeiss Sonnar 180mm, Takumar 135mm; Samyang 8mm fisheye, 14mm, 20mm, 500mm
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#15

Příspěvek od vla »

Mě fotky přijdou dost často nesmyslné. Dávat aktuální fotku okuláru, který jsem koupil před měsícem, zjistíl, že mi nevyhovuje dal ho do krabičky a nyní prodávám, je dle mě zcela zbytečné. Navíc mnohdy kvalita fotky je rozmazané, či zcela černé cosi co daný předmět připomíná. Další případ, který se stal mě, prodával jsem okulár TV v bezvadném stavu, dal fotky v větším rozlišení a reakce byly typu má silně poškrábaný barel atd. Neměl, jen pár zcela vlasových okem prakticky neviditelných škrábanečků + struktury povrchu z výroby. Ono když se něco zvětší 30x-40x oproti skutečnosti je vidět leccos co oko nevidí. Okulár jsem prodal bez problémů a bez jakýchkoliv stížností poté, co jsem fotky stáhnul. Fotky potřebuji v případě, že se jedná o domácí výrobu, atypické zařízení atd. A když už fotky, tak musí být kvalitní, ne mazanice z mobilu atd.!!! A nemohu si odpustit poznámku na závěr, jsme zpovykaná společnost, která díky svým znalostem a zvyklostem tuhle planetu zcela zničí, protože prostor je, když nebude přiděláme, je to levné atd. ( kolega čtwerec prosím ať promine, použil jsem jeho slova, ale opradu to není o něm).
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Zamčeno