Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.

Měl by být u každého prodeje v bazaru povinně obrázek prodávané věci

Ano, povinně
6
16%
Ne, ponechat na zvážení prodávajícího
32
84%
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
aspius
Příspěvky: 169
Registrován: 08. 06. 2020, 16:28
Věk: 44

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#46

Příspěvek od aspius »

Myslím že zbytočne tlačíš na pílu. Predávajúci dostane správy, o tri dni si ich všetky pozrie a vyhodnotí komu predá. Keď tam bude 5 ľudí ktorých nepozná a 6ty bude človek s ktorým obchodoval veľa krát tak je prirodzené že si vyberie mimo poradia.
Prirodzene že človek ktorý veľa predáva, kupuje a je korektný má určitú výhodu pretože ho pozná viac ľudí..
Pripadá mi to trochu detinské.
Jedine čo môžeš urobiť je začať od seba a keď predávaš tak dodržuj pravidlá ktoré uznávaš .. a keď kupuješ a predbehnú ťa tak si sprav obrázok a nabudúce napr. od neho nekupuj.
AZ-EQ6, SW ED80, Canon 600D mod., ZWO asi120MM, N250/1200, AZ3, SW R120/600, Lacerta 7x50, Kowa 8x30 YF ,Omegon 2.1x42
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#47

Příspěvek od vla »

Nechci policejní forum, policejní stát stačí. :( Sledování, šmírování, záznamy ......co mi to jen připomíná? :x Edit: Jo a taky je třeba hlásit :x
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#48

Příspěvek od Cztwerec »

Vláďo chodíš k volbám? Je demokracie, ikdyž ten pocit nemám. To co tady máme je většinová volba. Bohužel, blbost vládne.

Tak on je rozdíl mezi bordelem a pravidly. To není o policejním špiclování. Bohužel česká povaha potřebuje někdy bič. Je zajímavé, že jsme v tomhle pořád pozadu. Ale jak říkám, já už jsem se s tím, že zde jako na ulici žádná pravidla nejsou smířil, tak to můžeme v klidu uzavřít (nebo už jsem si to uzavřel). :) a ono vynucování by nemuselo být nutné, kdyby si to každý u sebe bez emocí trošku v sebereflexi promyslel.

Tak nějak nechápu, kde se bere ta zloba a zabedněnost. Žádné nároky jsem si nedělal, jen jsem čekal jednání na rovinu, když se zde pořád skloňuje můj poslední obchod co nedopadl. Tak prostě nedopadl, no. Pravidla si může zde udělat každý jaká chce. Já už si příště dám pozor a nějaké naděje na to když, jsem vlastně domluven na něčem si dělat nebudu.

Jen jsem si říkal, kam to tady se slušností padlo. Přes to všechno mám pocit, že těch v pohodě lidí je tu většina. A je to odraz i dnešní společnosti.

A pište si co chcete, já jsem svůj názor napsal a v anketě jste si to demokraticky vyjádřili. Asi není co dál řešit.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#49

Příspěvek od MilAN »

Promiň, o jakých pravidlech a zabedněnosti tu stále mluvíš. V AF je každému dán prostor nabídnout cokoliv nekomerčního z vlastního astrovybavení. A to je celé pravidlo . Co víc by mělo AF řešit, regulovat, nařizova,kontrolovat? AF není zprostředkovací instituce prodeje.
Dobře, návrh na povinné fotky ti neprošel - proto tu měl každý možnost se vyjádřit. Tak se s výsledkem smiř. Ale o jaká další pravidla ti jde, že píšeš o zabedněnosti ..... O žádných , co bys tu chtěl, jsi nenapsal. Jen je z tvých příspěvků cítit ukřivděnost z posledního tvého případu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#50

Příspěvek od Cztwerec »

Ja jsem nabídl moderovat bazar, nabídl jsem řešení, poukázal jsem na "nepravidla". Ale nenabídl jsem tedy nic OK.

Křivdu jak jsem psal necítím a většina z aktivní menšiny většinově rozhodla v anketě co chceš řešit dál?

Já už nic. :)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#51

Příspěvek od vla »

reagoval jsem na tohle: .............. A muj dotaz byl, zda by toto slo adminy potvrdit do recense, aby to prodavajici nemohl popirat a nebylo to tvrzeni proti tvrzeni. ................ tady přetekla moje míra tolerance k zavádění dalších pravidel. :(
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#52

Příspěvek od MilAN »

Co to je " moderovat bazar" . To chceš dělat prostředníka ?

Tady je snad inzerce, nikoliv zprostředkovávání prodeje. Tedy inzerce prodeje/koupě, nikoliv bazar. Na to nemá určitě AF licenci. Pro AF konči veškará činnost tím, že umožňuje vložení inzerátů. A pravidla určují, co musí/nesmí být v inzerátu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
viator
Příspěvky: 283
Registrován: 25. 03. 2009, 08:53

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#53

Příspěvek od viator »

Medzi základné pravidlá slušného správania patrí tiež váženie si času druhých, a iné - kto chce, číta aj kontext... Cztwerec to pekne napísal...
...astronómia vraj buduje pokoru a charakter. Neexistuje vraj žiadny lepší spôsob, ako ukázať smiešnosť ľudskej namyslenosti...
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2176
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#54

Příspěvek od astar »

Přátelé , nevím co stále řešíte . Jsou slušní lidé a ti druzí . Jen se podívejte kolem sebe . Nevím jak by jste to řešili třeba v annonci . Tam taky je jen to co inzerent vloží , jak to vloží a jak se dál zachová . Prostě debata k ničemu . Vše je v lidech a s tím se nic neudělá ani žádnými pravidly .
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2230
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#55

Příspěvek od peta62 »

Cztwerec : Ja si myslim, ze proste nekdo ma empatii a jinemu se to musi stat aby pochopil ( no a nekdo Te bude chytat za slovicka jen pro zabavu ). Ze by neco moc chtel, ale bud se to jiz nove neprodava nebo je to nad jeho financni moznosti. Objevi se to tady v bazaru, prodejce to slibi, clovek se tesi, preplanovava si zivot aby dojel treba i 500 km pro vec ( bud to nejde moc dobre poslat nebo nechce koupit zajice v pytli ) a najednou prodejce bud prestane komunikovat nebo napise hloupou lez. A kupujici vi, ze ta nabidka se nemusi zase hodne dlouho objevit jestli vubec nekdy.

astar : Souhlas, ale muze se to dat vedet ostatnim.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#56

Příspěvek od MMys »

Jelikož pravidla pro bazar nebyla stanovena opravdu žádná, pokusil jsem se něco stvořit. Nečekejte ale, že moderátoři AF vás budou soudit ve vzájemných sporech, hlídat jak obchodujete, a sledovat kdo kdy komu co napsal. V žádném případě. AF prostě není aukční portál, kde lze stanovit nějaký systém a ten následně vymáhat. Na to zde nejsou funkcionality ani lidské zdroje. Pokud by vznikaly problémy často a systematicky (což se zatím naštěstí neděje, jedná se o ojedinělé excesy v řádu pár jednotek za rok) nemusel by zde být bazar vůbec. Což by byla škoda, protože žádná náhrada zde v ČR není, a prodávat to na Bazoši nebo Sbazaru je snad ještě horší. Tam je to v poslední době samý scammer, podvodník, zkuste si tam prodat třeba fotoobjektiv :-)

Takže prosím čtěte zde:
viewtopic.php?f=48&t=28069&p=439270#p439270
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#57

Příspěvek od Cztwerec »

Milane a vlastně všichni tady nikdo nechce být prostředník mezi prodeji, ani nemůže. To je snad z tvé strany velké nedorozumění?Ale nechat něco ve formě která nemá smysl není v pořádku. Nebo budu dělat, že se mě to netýká?

Martinovi děkuji za doplnění pravidel. Alespoň to má trochu hlavu a patu.

Jen mám řešení, aby se neříkalo, že jsem nějaké opět neměl.

Vytvořit formu jakou se bude podávat inzerát by nestálo mnoho úsilí, všem by bylo vše jasné a hned by to bylo vyselektované. Měla by to být práce moderátorů, jak jsem navrhnul.

1. Popis skutečného stavu, případně odkaz na produkt
2. Fotka skutečného stavu, případně vad
3. Cena

Co víc si přát? Jsou to blbé tři body!

Stran fóra a moderátorů doporučení na čestné chování obou stran, případně na rovinu, aby člověk určil pravidla prodeje v textu inzerátu, prodám nejvyšší nabídce, nerezervuji atd. Ale chápu, to chceme moc. Rozhodná osoba zde není.

Pokud by prodávající byl levej jak šavle, jsou zde komentáře.

A pokud AF zprostředkovává bazar jako doplněk, pouští se do něčeho od čeho se nemůže distancovat, nastavení elementárních pravidel je nasnadě. I v popisu fóra figuruje tag: věda, astronomie, pozorování, war, bazar...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4459
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#58

Příspěvek od dvader »

Hele,
co tu diskuzi ukončit?

Pravidla jsou rozumně nastavena a moderátoři do sekce bazaru také občas koukají. Pojďme začít dělat rozumnější věci - je neděle...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinnost přiložit k prodeji v bazaru obrázek

#59

Příspěvek od MMys »

Už jsem o tom uvažoval před obědem, ale neudělal. Takže jasně, téma zamykám. Dík za účast v anketě.

Martin
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Zamčeno