Komety - jak o nich psát a jaká témata zakládat

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Komety - jak o nich psát a jaká témata zakládat

#31

Příspěvek od MaG »

Milan má schopnost napsat svůj názor drsně, ale většinou se ukáže, že měl pravdu. Nechal bych to už být. Vždy je prostě třeba zvážit, kdy už založit téma nové. Máš pravdu ty, když říkáš, že kvalitně založené téma může nováčky upozornit na možnou novou kometu, ale máme pravdu i my starší a zkušenější pozorovatelé, že by se měla zakládat vlákna, až když do nich máš co vložit svého. Prostě zjistím, že je vidět nová kometa - seberu se, odpozoruju nebo nafotím a vytvořím vlákno. Nicméně mě tvoje nová vlákna vadit nebudou, když to bude s určitou mírou, kterou naznačuješ, že zkusíš zachovat a doufám, že Milan to už taky prostě nechá být, byť mu to bude vadit. Prostě si myslím, že oba tu máme své místo a na příspěvky vás obou se tu rád v sekci Sluneční soustava podívám.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Castor 98

Re: Komety - jak o nich psát a jaká témata zakládat

#32

Příspěvek od Castor 98 »

Ono možná udělalo své, že jsem se zpětně vyjádřil i ke kometám, které už mají to nejlepší za sebou. Mohl jsem to nechat tak, jak to je, takhle to totiž udělalo efekt, jako bych těch nových témat vytvořil mnohem více, i když reálně jsem je vytvořil jen tři. A Milan se pak vyjadřoval spíše k těm starším tématům, která se ale jevila jako nová kvůli tomu, že jsem chtěl informovat o tom, jak si dané komety vedou aktuálně. No, příště se pokusím informovat o těch jasných kometách více průběžněji, aby těch příspěvků nebylo moc najednou. A témata budu zakládat, když uznám za vhodné, že je kometa dostatečně jasná a zajímavá nejen pro mě, ale i pro ostatní pozorovatele.
Odpovědět