Citace - změna pravidel

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace - změna pravidel

#16

Příspěvek od MaG »

Důležité je uživatele "vychovat" - např. tím, že mu vymažeme zbytečně citovanou část a uvedeme hlášku, že moderátor ji vymazal pro porušení pravidel citování apod. Něco takového se děje třeba na Unmannedspaceflight.com
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2176
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Citace - změna pravidel

#17

Příspěvek od astar »

Citovat celé příspěvky i s obrázky až do několika úrovní je blbost a přitom dotyčný odpovídá jen na jedinou větu v posledním. Je to lenost čtenáře se orientovat a případné předešlé příspěvky si potupně najít . Plně souhlasím s novými pravidly.
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace - změna pravidel

#18

Příspěvek od Psion »

MaG píše:Důležité je uživatele "vychovat"
Myslíš že tahle výchova funguje, že budete dělat práci za uživatele? Smazání příspěvku je rychlejší a uživatel si to vryje do paměti, uklízení hraček po dětech prostě nefunguje.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace - změna pravidel

#19

Příspěvek od Cztwerec »

Souhlasím, je to jen o uživateli a nebál bych se rázného mazání.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace - změna pravidel

#20

Příspěvek od Karell »

Honza Ebr (honza42) píše:Jo a já jen a pouze řikám, že tenhle zákaz je naprosto unikátní. Takže se prostě nedivte, když to ldi budou pořád dělat, protože polovinu ani nenapdne, že je to problém.
Honzo, to tvrdíš ty, že je to unikátní, jsem na několika fórech a vyžadováno je to na všech. Na jednom dokonce dost brutálně. A věř, že i tady, jako mávnutím kouzelného proutku se situace začíná obracet k rozumnější podobě diskusí. Věřím, že tomu je proto, že není problém se s tím ztotožnit a pochopili jsme, že to není pravidlo, které má někoho buzerovat, ale jen a pouze pomoci k udržení nějaké posloupnosti v diskusích.
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3530
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Re: Citace - změna pravidel

#21

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Karell píše:
Honza Ebr (honza42) píše:Jo a já jen a pouze řikám, že tenhle zákaz je naprosto unikátní. Takže se prostě nedivte, když to ldi budou pořád dělat, protože polovinu ani nenapdne, že je to problém.
Honzo, to tvrdíš ty, že je to unikátní, jsem na několika fórech a vyžadováno je to na všech. Na jednom dokonce dost brutálně. A věř, že i tady, jako mávnutím kouzelného proutku se situace začíná obracet k rozumnější podobě diskusí. Věřím, že tomu je proto, že není problém se s tím ztotožnit a pochopili jsme, že to není pravidlo, které má někoho buzerovat, ale jen a pouze pomoci k udržení nějaké posloupnosti v diskusích.
No a já ti jenom řikám, že zřejmě žiješ v úplně jiný bublině než já, protože já jsem taky na spoustě fór a nikdy jsem ani neslyšel o tom, že by to někoho napadlo. Tak se prostě pak nedivte, když se budou lidi divit :)
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Citace - změna pravidel

#22

Příspěvek od MilAN »

A tobě přijde úplně normální, že když se s někým bavíš, tak než odpovíš, ocituješ všechno, co on před tím řekl ? Tady to děláš, jen to je písemně. Cituješ svůj příspěvek i odpověď na něj a pak se teprve rozepíšeš.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 986
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace - změna pravidel

#23

Příspěvek od ok1in »

Mám fórum, kde je denní návštěvnost nad 2500 a tohle je nejen tvrdě vyžadováno ale taky BANováno. Citovat bezprostředně předcházející příspěvek NENÍ normální stav, sorry. Toleruje se pouze odkaz na větu, na kterou reaguji (přehlednost) a jen u příspěvků, které jsou starší... :idea:
Naposledy upravil(a) ok1in dne 26. 09. 2020, 22:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace - změna pravidel

#24

Příspěvek od Karell »

Honza Ebr (honza42) píše:
Karell píše:
Honza Ebr (honza42) píše:Jo a já jen a pouze řikám, že tenhle zákaz je naprosto unikátní. Takže se prostě nedivte, když to ldi budou pořád dělat, protože polovinu ani nenapdne, že je to problém.
Honzo, to tvrdíš ty, že je to unikátní, jsem na několika fórech a vyžadováno je to na všech. Na jednom dokonce dost brutálně. A věř, že i tady, jako mávnutím kouzelného proutku se situace začíná obracet k rozumnější podobě diskusí. Věřím, že tomu je proto, že není problém se s tím ztotožnit a pochopili jsme, že to není pravidlo, které má někoho buzerovat, ale jen a pouze pomoci k udržení nějaké posloupnosti v diskusích.
No a já ti jenom řikám, že zřejmě žiješ v úplně jiný bublině než já, protože já jsem taky na spoustě fór a nikdy jsem ani neslyšel o tom, že by to někoho napadlo. Tak se prostě pak nedivte, když se budou lidi divit :)
Jsi zatím jediný, kdo se diví :D
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace - změna pravidel

#25

Příspěvek od Karell »

Nepředpokládám, že by chtěl Honza uznat nesmyslnost toho počínání, později nás promažu.
Pro ok1in: je to přesně tak, díky za potvrzení. On se Honza asi trochu nudí, tak nám to chtěl tímhle způsobem sdělit :D
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2176
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Citace - změna pravidel

#26

Příspěvek od astar »

Ať se to tu napíše , tak stejně se cituje předešlý příspěvek, který má jen jednu větu :x :x :x . To je taková kravina . Je to jako by si při rozhovoru zopakoval otázku toho druhého a pak teprve na ni odpovídal .Prostě někteří vůbec neuvažují .
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace - změna pravidel

#27

Příspěvek od Psion »

Vrcholem by bylo citovat předchozí otázku slovy "můžeš mi ještě jednou zopakovat otázku? :lol:
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace - změna pravidel

#28

Příspěvek od Karell »

Astare, snažím se procházet všechno, ale není toho zrovna málo. Teď jsem na jednoho takového lumpa narazil, použil jsem už i drsnou výhrůžku. Ale dobře se známe, on ví, že se jedná o pouhý vtip. Teda pokud s tím přestane, že jo Stando. :D
Odpovědět