VLÁKNO - satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sajri
Příspěvky: 524
Registrován: 05. 04. 2002, 19:28
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

VLÁKNO - satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#1

Příspěvek od Sajri »

TÉMA FÓRA - Základním tématem tohoto fóra je astronomie (nikoli astrologie!) a vše s ní související. Příspěvky na jakékoli jiné téma zde nemají místo a budou ihned odstraněny.

U příspěvků 216, 215, 214, 213, 211, 210, 209 a 208 ve vláknu o Starlinku už hledám souvislost s astronomií marně.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: VLÁKNO - satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#2

Příspěvek od MMys »

A ono to s astronomií nesouvisí ? Problém všeho na oběžné dráze se nás týká, docela dost. A že si v tom tématu někdo trochu zafantazíroval, a napsal nějakou konspirační myšlenku (a podle mě ne zcela nereálnou), která zrovna s astronomií nesouvisí ? Víš ty sám, co tam vlastně létá ? Jaké technologie ten satelit kromě toho HW/SW pro internet vlastně veze ? Já tedy ne, a to asi nikdo z nás. A software těch satelitů lze zcela jistě dodatečně modifikovat za provozu :-) Já bych to tak striktně neviděl. A ta poznámka rozhodně není od věci, byť je ve své podstatě neastronomická, to máš zcela jistě pravdu.

Tedy tyhle drobnosti tedy tady klidně nechám, nikdo kolem toho nevyvolává žádný flame, nikdo se kvůli tomu nehádá. A že to není úplně striktně k tématu ? Takových poznámek v různých jiných tématech už tu bylo, to bych se ukontroloval, kdybych při tom provozu měl číst a striktně hodnotit každý příspěvek... Pokud by se to začalo opravdu vyvíjet ve smyslu čistě konspiračního vlákna, tak už bych pak asi zasáhnul, kvůli tomu tady AF není, ale zatím to má myslím čas a je to v normě běžné diskuze.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Sajri
Příspěvky: 524
Registrován: 05. 04. 2002, 19:28
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: VLÁKNO - satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#3

Příspěvek od Sajri »

MMys píše:Víš ty sám, co tam vlastně létá ? Jaké technologie ten satelit kromě toho HW/SW pro internet vlastně veze ?
To já samozřejmě nevím. Což je taky důvod (kromě zaměření tohoto fóra), proč se zde k tomu nevyjadřuju.
Každopádně, pokud ta diskuze moderátorům přijde ok, pak samozřejmě považujte mou námitku za bezpředmětnou :-).
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: VLÁKNO - satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#4

Příspěvek od MaG »

Zatím jsem taky moderátorem a přijde mi ta diskuze o Starlinku na obou hlavních fórech tak složitá, že jsem tohle taky nechal být a omlouvám se, že jsem ti ani neposlal vysvětlení proč. Jsem v tom za jedno s Martinem, že to nepůsobí jako úlet, ani se k tomu nerozjel flame.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět