Sloučení astronomické fotografie na AF

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět

Jak organizovat u objektů sluneční soustavy vizuální pozorování a fotografie

Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna pozorování/sluneční soustava
12
27%
Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna astrofotografie/snímky
0
Žádná hlasování
Odděleně, tedy zápisy a pozorování do pozorování/sluneční soustava a snímky do astrofotografie/snímky
33
73%
 
Celkem hlasů: 45

Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#121

Příspěvek od MMys »

Tohle se nedá uhlídat, to bych u toho musel sedět furt...

Anketa je ale jasná, prostě fotiči chtějí svoje vlákno ve snímcích, takže já:

1) ve Snímcích založím vlákna pro jednotlivé planety, a přišpendlím je nahoru, aby nikdo nezakládal každý rok nová
do těchto nahoře zamknutých vláken mi zatím NIC NEPIŠTE !!!
2) přesunu tam postupně obsah všech vláken z minulých roků
3) až tam budou ty staré roky, přesunu tam fotky z letošního roku z pozorování.

Pak už se to snažte nějak dodržovat.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3421
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#122

Příspěvek od hamr »

Jestli to chápu dobře, bude tam třeba vlákno Jupiter a tam budou všechny snímky za všechny roky? Nebylo by lepší to nechat tak jak to bylo po rocích?
Třeba Jupiter 2020? Pak je to přehledné a lze porovnávat jak Jupiter vypadal v jednotlivých letech? Třeba u Saturnu je to o naklonění prstence, který se každý rok mění. Je to jen takový nápad. Vím, že pro DSO stačí prostě jedno vlákno a basta, ale ty planety jsou každý rok trochu jiné, i ten Jupiter v jednom roce ztratil jeden hlavní pás, bouře na Saturnu a Marsu apd.
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200 na Dobson montáži
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#123

Příspěvek od Cztwerec »

No tohle asi už vůbec neprojde... mám ten samý náhled, ale vadí i vlákno rok co rok pro planetu.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3421
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#124

Příspěvek od hamr »

No a Astrofórum je nějak limitováno místem nebo velikostí, nevím jak to říct? Dalo by se odstranit vlákno rok astronomie 2009 a Venuše 2004?
To jsem už kdysi dávno psal, protože tam nikdo už nejde....Fotitelné planety jsou v podstatě 4. Další,Merkur, Uran, Neptun a odepsaný Pluto, nechť jsou po jednom vláknu za všechny roky, ale u těch ostatních přibudou 4 vlákna ročně. Oproti stovkám DSO je to nic. Není to kritika, jen nápad k zamyšlení. Přijde mi divné to měnit, když to fungovalo dobře do teď. Až někdo letos prostě poprvé vyfotí Jupitera, založí vlákno Jupiter 2020, ublíží to něčemu?
Naposledy upravil(a) hamr dne 06. 04. 2020, 20:26, celkem upraveno 2 x.
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200 na Dobson montáži
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 986
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#125

Příspěvek od ok1in »

Je nějaký důvod pokaždé zakládat nové vlákno na každý rok, když se všechny příspěvky řadí podle datumu vložení? To mi hlava prostě nebere, sorry... :roll:
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6070
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#126

Příspěvek od Roman (Rick) »

Cztwerec, nebol si práve ty za to zlúčenie rokov?

hamr: ja si myslím, že to zlúčenie rokov je vcelku rozumný nápad. Tie príspevky budú aj tak zoradené podľa času, len nebudú rozhádzané v príspevkoch na mnohých stranách, ale v jednom. Takto by sa prispelo k zprehladneniu časti AF, bez toho, aby sa nejak veľmi zmenili zabehnuté kolaje ...
Naposledy upravil(a) Roman (Rick) dne 06. 04. 2020, 21:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3421
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#127

Příspěvek od hamr »

A ty "Petře" fotíš planety 8-) ? Ve vláknu Saturn 2019 tě nějak nevidím.....Když budu hledat jak vypadal Saturn v roce 2012 jak to najdu, budu se hrabat ve stovce příspěvků.....nebo to půjde? Pokud ano tak je to Fuck.
A končím, je to můj názor...
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200 na Dobson montáži
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#128

Příspěvek od Cztwerec »

Roman (Rick) píše:Cztwerec, nebol si práve ty za to zlúčenie rokov?

hamr: ja si myslím, že to zlúčenie rokov je vcelku rozumný nápad. Tie príspevky budú aj tak zoradené podľa času, len nebudú rozhádzané v príspevkoch na mnohých stranách, ale v jednom. Takto by sa prispelo k zprehladneniu časti AF, bez toho, aby sa nejak veľmi zmenili zabehnuté kolaje ...
Byl a ujistili jste mě, že to je blbost mít to odděleně. Jen říkám Luďkovi, že s tím tady neuspěje. Proto nevidím pádný důvod k tomu aby nebyli vlákna obecná bez roku. Je to lepší. Ikdyž co je lepší?
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#129

Příspěvek od MaG »

Orientaci v jednom souvislém vlákně by pomohly nějaké příspěvky, které by pak šly snadno vyhledat, např. když někdo napíše, toto je mj první Jupiter roku 2010, tak když dám hledat Jupiter 2010, tak mi to vyskočí, kliknu na ten příspěvek a už procházím vlákno od toho příspěvku do budoucna. Otázka je, zda by takový úvodní příspěvek k danému roku měl psát někdo jako moderátor, nebo budou uživatelé kultivovaní a budou k příspěvku vkládat i takové info, lepší než "dnešní Venuše" - někdy bych opravdu uvítal, kdyby tam bylo Dnešní Venuše (6. 4. 2020), nebo Vkládám svou dnešní Venuši z 6. 4. 2020, nebo prostě Venuše 6. 4. 2020 a přiložené foto. Prostě je to i o lidech, potom to bude snadno vyhledatelné i v jednom vlákně.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3421
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#130

Příspěvek od hamr »

No jo, já jsem zkusil do hledání dát Saturn 2012 a vylezou Saturni všechny, bez omezení.....dokonce i Jupiteři 2012 a Merkuři apd. nebo dělám něco špatně...a už mlčím. Pokud to nejde přizpůsobím se.
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200 na Dobson montáži
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#131

Příspěvek od MilAN »

A myslíte, že by bylo vhodné mít taky : " M51 - rok 2019" při použití stejně logických argumentů ??? :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3421
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#132

Příspěvek od hamr »

Četl jsi Milane příspěvek 122? Po focení mozaiky Měsíce jsem chytrej, protože sedím v kotelně piju 5. pivo a nějakou Metaxu, když tak mě smažte, ale logiku planet po roce mám zafixovanou jako dobrou věc......a už howgh jdu spát 8-) .....
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200 na Dobson montáži
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#133

Příspěvek od MilAN »

Ale ano, já to chápu, ale těch řešeních, která mají nějakou logiku ,je samozřejmě více a každé je nějak použitelné. Jde jen o to, dohodnout se na jednom a pak to dodržovat. ( a dohodnout se v době, kdy se to probírá, ne , až to je hotové, tak mít argumenty ). Tady se už 2x něco " dohodlo" a ty teď přicházíš s dalším. ( ale neboj, nejsi poslední :) )
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3421
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#134

Příspěvek od hamr »

Ok beru, nechci zasahovat do něčeho rozjeteho, když jsem nesledoval vývoj. Vždycky jde jen o to si na nové zvyknout a ono se to zabehne.
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200 na Dobson montáži
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#135

Příspěvek od MaG »

Dobře, takže ideální řešení je mít ve Snímky pro každou planetu jedno vlákno. Bohužel to není řešením pro všechny. Je zvláštní, že v tomto nedokážeme najít větší shodu ;)

Vyhledávání, jak jsem teď zkusil, funguje bezvadně na astrofotky.cz, takže když si chci porovnat, šel bych spíš tam. Fungovalo dobře i jednoduché hledání, ale když v pokročilém dám planetu a rok, je to dokonalé.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět